Detektiv-2

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 22.10.2018  22:34

Surové a čisté drama zasazené v zastřeném ději, který se věnuje problematice osamělého kluka a chudých dětí, které jsou prodávány a odnášejí si na sobě více a více šrámů. Nenápadně natočeno, ale ani chvíli se nenudím. Můžu jen doporučit. Je to film, nad kterým se budete muset zamyslet během i potom a tak to mám rád.

• 21.10.2018  21:22

Tak tento film nejde brát vážně. Hlavně nejde vůbec o žádné drama, spíše hodně nadnesená komedie s nádechem trpkosti v samotném závěru. Na herecké obsazení se bohužel moc dívat nedá, samotný příběh do poloviny pobaví, ale potom už je spíše trapný a stále se opakující. Takže za mě se tohle úplně nepovedlo, ale vydržet se to dalo.

• 20.10.2018  22:19

Uznávám, že mi mohlo uniknout pár narážek na skryté filmy, jenž bohužel neznám, ale jinak jsem očekával mnoho a nedostal skoro nic. Film je plný čísel, technologických trendů doby (chytré telefony, řešení vše přes net apod.), ale ničeho jiného. Autoři skvěle trefují problematiku současnosti - zneužívání opuštěných seniorů, za to si také vysloužili moje dvě hvězdy. Dále jsem si však z filmu více neodnesl. Z lákavého popisu jsem nedostal vůbec žádný děj, monotonní linka postrádající jakékoliv napětí. Filmu zcela chybí charakter, osobnost o kterou by se mohl opřít. Mám pocit, že jsem se díval jen na sled vedlejších nevýrazných rolí.

• 18.10.2018  20:26

Ano, tak tohle byla svižná jízda! Velice chytlavá a akční kamera, chválím trendové pojetí filmu. Celé kino se bavilo i prožívalo od začátku do konce. Na plný počet to není, ale tento snímek o mladém boxerovi, lásce a nesnadných vztazích s otcem i přáteli, se rozhodně vyplatí vidět a to obzvlášť na plátně.

• 18.10.2018  14:40
    Zahrada (2017)

Viděno v rámci 13. ročníku Das Filmfest 2018. Čistě minimalisticky a tiše natočený film s ne moc náročnými dialogy, za to s větším důrazem na tajemnou a místy hustou atmosféru na jedné velké zahradě, patřící různorodé rodině. Film těží částečně z melancholického pocitu, díky ději zasazeném v 70. letech. V současnosti by takový počin asi nestačil nebo by dostatečně nezapůsobil. Pro náročného diváky asi nic extra, ale určitě jde o kvalitní počin, který si své příznivce najde.

• 21.10.2017  00:26

Taková drsněji vyobrazená pohádková romance, která však skrývá vcelku originální příběh. Jediné co škodilo byla až příliš dlouhá minutáž a někdy zbytečně protažené hledící momenty hlavních hrdinů, ale jinak vše fungovalo. Na závěr člověk dostane i ponuku k zamyšlení a že to přeci jenom až zas taková pohádka nebyla. 4*

• 21.10.2017  00:20

Velice zajímavý námět, fungující obsazení a v neposlední řadě také dobré "ponuré" zpracování jakým je film natočen. Jediné co dojelo na mé hodnocení byla až přehnaná jednotvárnost či monotónnost po celou dobu děje. Z filmového festivalu jsem si odnášel pocit, že bych celý film dokázal vmáčknout do půl hodiny a jít. Nicméně i přes tento negativní dopad se mi film zamluvil a uznávám, že stojí za vidění. 3*

• 10.4.2016  08:50

Tak to byla jízda... Zcela unikátní a na výbornou zpracovaný dokument o rozvíjející se hudbě v Západním Berlíně s pořádnou crazy dávkou. Snímek mě pohltil od začátku do konce a jako člověk z generace, která tuto dobu nezažila, jsem nesmírně rád, že jsem si mohl vychutnat autentické záběry a pro mě výjimečnou dávku kvalitní muziky. Jsem nadšený 5*

• 30.3.2016  16:04

To se zase jednou povedl udělat trailer a dál už nic. Stalo se mi vůbec poprvé, abych se v kině modlil, aby byl už konec filmu. Tady se rozhodně nejedná o horror ani thriller (svědčí také o tom to, že já i ostatní návštěvníci kina se u napínavých a strašidelných scén smáli...), jde o duchovní psycho, které je až na pár vypjatých momentů neustále nudné a o ničem. Scénář byl neskutečně irituicí, jediné plus vidím v hereckých výkonech, výpravě a hudbě, ale tím veškeré klady končí. Opravdu špatný špatný film... 2*

• 16.1.2016  22:56

Tak toto byla řádná dávka emocí skvěle zakomponovaná do dvou hodin. Dánskou dívkou jsem se nechal doslova pohltit a film si vychutnával každou minutou. Bravurní herecké výkony, výtečný scénář, ale také prostředí. Už dlouho jsem nezažil film, ze kterého by na mě dýchalo tolik procítěného citu, zoufalství, smutku, vášně i radosti. Nemůžu jinak hodnotit než plným počtem. Pro někoho, kdo si umí vychutnat emotivní drama, je Danish Girl naprosto vymazlenou záležitostí. 5*

• 29.12.2015  21:02

První půl hodina filmu byla jak za trest. Nudné, nezáživné a bez jakékoliv snahy vtáhnout diváka do děje. Kdo však tuto nudou pasáž vydržel, byl vcelku odměněn. Děj dostal spád a sled událostí pak krásně plynul až do konce. Navíc byl dopněn i sem tam nějakou vtipnou situací. Partičce andělů jsem zpočítku vůbec nevěřil, ale postupem času jsem si na ně zvyknul a v závěru z toho nakonec vyšli jako fajn postavy. Hodnotím průměrnými 3*

• 27.12.2015  22:01
    Správnej dres (TV film) (2015)

U této nenáročné komedie jsem se bavil. Ano, opravdu jsem se bavil, dokonce i trochu zamyslel nad předsudky a užil si nedělní večer u filmu, ve kterém lehce doznívá vánoční atmoška. Dívám se na film objektivně a jen kvůli slečně Kuchařové, jako začínající herečce, nehodlám snižovat hodnocení. Film stejně jako novoherečka není žádná světová díra, ale rozhodně nic nepůsobilo tak odpudivě, aby se mi film nelíbil. Naopak se mi líbil a někteří kritici, by se nad romantickou komedií mohli umět trochu povznést. "... to je jak z bláta do prdele." Hodnotím zaslouženými 3,5*

• 27.12.2015  17:49
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Česká verze slavného Rampelníka. Už v dětství jsem tuto pohádku měl rád a s chutí si ji občas ještě zopakuji. Je to nenáročná oddychovka na odpoledne, která dokáže i pobavit vtipnými hereckými výkony. Hodnotím zaslouženou čtyřkou. (4*)

• 26.12.2015  10:51
    Korunní princ (TV film) (2015)

Velice sympatická pohádka s příjemným gradujícím dějem a vtipnými momenty. Rozhodně dobře zpříjemnila vánoční večer. Lehce mě překvapilo modernější pojetí turnaje, ale nic to nekazilo. Navíc herecké herecký výkony byly báječné a role velmi dobře rozdané. Konec mohl být sice trochu lépe dotažený, alespoň, co se zlého čaroděje týká, ale nevadí. Hodnotím zaslouženými 4*

• 2.12.2015  22:18

Pokud někdo ohodnotí tento film negativně, tak jediný důvod, který mě napadá je, že nedokáže pochopit italskou náturu. Tento film je jednoduše pořádná italská familia, se kterou se nudit nebudete a smát se pomalu nepřestanete. Jsem rád, že jsem tento komický snímek mohl vidět na Mittel Cinema Festu a zažít jak se směje celé kino. Rodiné vztahy jsou ze začátku velmi zapletené a hercům život také, ale vše se postupně a vtipně vyjasní. Této lehce vyšinuté komedii nemohu dát sice plný počet, ale naprosto zasloužené 4* ano.

• 30.11.2015  09:51

Komedii s nějakým dějem v tomto filmu nehledejte. Jako dobové dokumentární sketche dobré - to se režisérce podařilo naprosto vystihnout a film působí vcelku unikátně. Kdybych to bral z pohledu žánru komedie, tak je to naprostý propadák, 2* dávám za originální pojetí a reálné zobrazení tehdější doby.

• 28.11.2015  21:51

Myslím si, že jsem si kladl na závěr celých Hunger Games až moc velké nároky a proto nemohu dát plný počet, ač jsem si z kina neodnesl pocit zklamání. Trochu mi vadilo, že filmu dlouho chyběl spád, ale dostavil se v čas. Druhou polovinu jsem byl jak na trní a prožíval každou minutu děje. Jediné v čem jsem se opravdu zklamal bylo, že se v závěru nedostavil žádný "wau efekt" na který jsem tak čekal... Vše bylo vcelku předvídatelné. Chuť mi však spravil sladký happy end, který jsem snad jediný nečekal. Ač je můj kometář lehce negativní, tak jsem si film velice užil a stálo to za to. Přeci jen při závěrečných titulcích vás přepadne taková příjemně nostalgická nálada, když si uvědomíte, že je této výtečné serie konec. A výtečná serie to opravdu byla. Po dlouhé pauze jsem se k celé sérii vrátil a prožil si to znovu hezky za sebou a musím uznat, že to bylo zase úplně něco jiného. Poslední díl byl vážně konec srdeční záležitosti a po ozmyšlení své hodnocení zvyšuji na plný počet. Rozhodně si to závěrečná část zaslouží. Hodtím tedy 5*

• 28.11.2015  08:58
    Václav (2007)

Výtečné komediální drama. Plný počet by si zasloužil samotný Václav, tedy Ivan Trojan, který se v této roli dosti vyřádil a jeho herecký výkon byl naprosto bravurní. Celý děj je navíc velmi zajímavý a lidský. Příběh je doplněn množstvím Václavova humoru a v kontrastu s tragickým vyvrcholením je to jednoduše skvělá podívaná. Ve vedlejší roli také naprosto skvěle zazářila Emília Vášáryová. Jsem nadšený a nemůžu jinak než hodnotit 5*

• 20.11.2015  00:03

Pan Bezchybný nebo takřka bezchybný film? Jsem nadšený propracovaným a překvapivým dějem, který nečeká a vtáhne vás do filmu. Je třeba uznat, že se najde mimo thriller i pár komických scén, ale nevidím v tom problém. Francouzské filmy stojí pořád za to. Jsem rád, že jsem tuto pikantní výpravu do spisovatelské mysli mohl vidět na Festivalu francouzského filmu, který navodil patřičnou atmosféru francouzského večere, když se kinem nesla krásná francouzština i od diváků. Já i okolí bylo velmi spokojeno, hodnotím zaslouženými 5*

• 10.11.2015  08:35
    Mimoni (2015)

Tak tohle se moc nepovedlo... Přijde mi, že Mimoni byli jednoduše vytvořeni jako ždímačka peněz a proto si s tím nedal nikdo moc práce. Naštěstí mám pro animované filmy slabost, takže to na ty 3* dalo, ale s odřenýma ušima. Děj mi přišel opravdu stupidní, takže místo rodinný bych napsal vhodněji dětský. Bylo pěkné dozvědět se, kde se vlastně Mimoni vzali apod., ale to je tak jediná dobrá myšlenka tohoto filmu, jinak to byla podle mě bída. Celý děj asi nejsou tyto žluté potrvůrky schopny utáhnout sami.

• 7.11.2015  19:11
    V hlavě (2015)

Opravdu by mě zajímalo jak někdo mohl vymyslet tak dokonálé fungování mozku. Z filmu jsem naprosto nadšený a odnáším si z něj blažený pocit. Opravdu skvěle zpracovaný námět, vtipné scény, které vyvažují i ty dojemnější. Klidně bych uvítal pubertální pokračování. Děj nijak složitý, ale prostě to skvěle funguje a bavil jsem se. Hodnotím 5*

• 24.10.2015  09:46
    Dárek bohů (2014)

Nenáročné drama s prvky tragikomedie, které dokáže zaujmout hlavně svojí lidskostí. Herečka o kterou není už zájem se střetává s lidmi, co mají stejný problém. Společnost o ně nestojí a oni jsou tím zhrzeni. Působivé lidské příběhy na pozadí amatérského divadla. Snímek se mi líbil a zaujalo mě, že vlastně nešlo ani tak o to, aby nezaměstaní našli zase práci, ale hlavně o to, aby v sobě účinkující našli zase zápal a chuť do práce a naučili se vycházet s kolektivem. Viděno v rámci 'Das Filmfest' a hodnotím zaslouženými 4*.

• 24.10.2015  09:40

Naprosto šíleně dobrý! Opravdu jsem nečekal, že dostanu takovou nálož akčního drama, doplněného vtipnými momenty a skvěle propleteným dějem. Nenudil jsem se ani na vteřinu a film si velmi užíval. WHOAMI jsem viděl v rámci 'Das Filmfest', na kterém jsem očekával smutné a depresivní příběhy tak jak to mám rád. Nicméně příběh jednoho hackera mě naprosto dostal. Herci, hudba, efekty a celkový spád a náboj - vše na výbornou. Hodnotím 5*.

• 22.10.2015  16:27

Velmi silný příběh, který se odehrává dle skutečných událostí. Snímek jsem viděl v rámci 'Das Filmfest 10' a zanechal ve mě působivý dojem. Mám rád filmy, které člověka nutí k přemýšlení. Téma filmu se dá snadno srovnast s dnešní dobou a velkou vlnou migrací. Během i po filmu se vám v hlavě zrodí nespočet otázek, které nejdou všechny zodpovědět. Film je velice dobře natočený a černobílé odstíny dodávají snad ještě větší dynamiku, stejně tak herecké výkony. Snímek má depresivní nádech a přesně tak to mám rád. Autoři dle mě vystihli skvěle situaci, jsem spokojen. 4*

• 14.10.2015  21:09
    Amerika (2015)

Těžko říct zda se jedná o dokument nebo autentický film, každopádně kritizovat Ameriku, že nedodržela dokumentární či filmovou formu rozhodně nehodlám. Děj to žádný nemá, celou dobu však musíte přemýšlet nad trampským stylem života a proč je vlastně ta Amerika tak úžasná? Rozhodně mě mile překvapily vtipné hlášky a scény, kterým se smálo celé kino. A když vám při odchodu z kina hraje živou hudbu sám protagonista filmu Honza, nemohla být za tímto zajímavým snímkem lepší tečka. Znovu bych se na to asi nepodíval, ale na první dobrou jsem spokojený a dávám zasloužené 4*.

• 27.8.2015  09:37
    Ohnivé ženy mezi námi (TV film) (1987)

Závěř trilogie o dvou středověkých čarodějnicích je sice dějově nejslabší a vtipem už tolik nehýří, ale srovnal bych ho s druhým dílem. První díl byl zkrátka nejlepší, jak už to většinou bývá, přesto zbylé dva díly mám rád a neomrzí se mi. Ohnivé ženy mezi námi hýří takovou uspokojivou a nostalgickou náladou, kterou v dnešním komediích jen těžko najdete. Jak jsem psal, dějově slabší, už asi nebyl lepší nápad, ale i tak to neurazí a zpříjemní odpoledne. Navíc bych rád vyzvednul i kouzelnou hudbu, která je doprovázena všemi třemi díly. Hodnotím 4* protože Ohnivé ženy jsou a budou mezi námi a mě nikdy nepřestanou bavit.

• 27.8.2015  09:30
    Ohnivé ženy se vracejí (TV film) (1986)

Volné pokračování zábavné komedie Ohnivé ženy. Tento díl se mi zamlouvá o trochu méně než předchozí, ale i tak dokáže pobavit. Trochu mi neseděla Dáša Veškrnová v roli muže, ale i tak působila komicky a to přece jde. Líbila se mi změna prostředí oproti prvnímu dílu, ale dějově o něco slabší. I přesto hodnotím 4* protože zkrátka Ohnivé ženy patří k mým oblíbeným stálicím už od dětství.

• 27.8.2015  09:26
    Ohnivé ženy (TV film) (1983)

Čarodějnice Marta a Magdaléna jsou jedna z mých srdečních záležitostí. Poprvé jsem film viděl již v dětství a ihned se mi zalíbil. Šlo o něco nového s vtipnou tématikou a milou zápletkou. Dodnes si skoro každé léto rád tuto komedii připomínám a to díky skvělým hereckým výkonům a částečně úsměvné, leč zdařilé grafice (na tu dobu). Tyto dvě ženské mě stále baví a myslím si, že to bude ještě dlouho trvat.

• 20.8.2015  17:37

Příjemná odpolední komedie. Díky žádnému hodnocení jsem nic neočekával, takže jsem na film neměl vysoké nároky. Docela jsem se bavil a občasné potrhlejší scény mi nevadily. Je to na lepší 3*

• 12.5.2015  00:10
    Nezlomný (2014)

K tomuto filmu jsem si nestanovil žádná přílišná očekávání. Musím však zcela upřímně říct, že i kdybych si stanovil laťku sebevýš, tak ji Unbroken překoná. Tento film mě naprsto vnitře rozerval, skvostná to podívaná. Zde je vidět, že odvedená práce je opravdu na vysoké úrovni. Herecké výkony bravurní, scéna, produkce vše spolu ladí. Dějová linie mne velmi silně zasáhla a emoce, které ve mě film zanechal budu vstřebávat ještě hodně dlouho. Správná gradace celého filmu se odráží i na mém hodnocení, nemůžu jinak než hodnotit plným počtem 5*

<< předchozí 1 2 3