Ghost in the Shell 2.0 (2008)

Zbytečnost, pokud nepotřebujete vidět polonahou Motoko a dalších pár scén originálu ve 3D. Teskná atmosféra, kdykoliv se rozehraje orientální ambient, tlačí oprášenou cyber-punk vizi k lepším třem hvězdám.

Letní válka (2009)

Protože chybí obsah, stručně shrnu: Školák přivydělávající si údržbou "cloud" řešení všech služeb na světě se nechá přemluvit starší spolubydlící, aby ji doprovodil na oslavu narozenin její babičky. Objeví se tam i vzdálený příbuzný, který prodal Američanům ultimátní A.I. na hackování účtů virtuální země OZ. S členy nové rodiny musí zabránit celosvětové katastrofě.

Ginga eijú densecu (1988) (seriál)

85% Středověká představa vedení bitev bez zbraní hromadného ničení. Kadet poučující ostříleného velitele. Za válečného stavu má armáda až druhé slovo po politicích? Někdy okatě vytvořené situace pro demonstraci argumentů. Ve druhé části přibývá absurdit a uznalé opěvování hrdinů z předchozích dílů jinými velkými postavami. Špatná animace zas ani moc nevadí. Líbily se mi nejrůznější analogie z naší historie a paralely mezi impériem a republikou.

Hvězdný prach (2007)

75% Laciné, přec s jakýmsi kouzlem naivity.

Antikrist (2009)

7/10 Už sem přicházel psychadelickým vjemům na chuť, načež styl poslední půl hodiny sklouzne k fraškovitým pracím na chalupě doprovázené hrou na schovku.

Čch' pi (2008)

7/10 Když už pohádka plná mouder, přihodím taky jedno: "Někdy méně znamená více". Tvůrci se asi pilně připravovali a ze zhlédnutých filmů si vzali všechno co se dalo naroubovat. Každá druhá scéna je točená na efekt a z nich každá druhá vyzní přehnaně až ztrácí účinek.

Lovci draků (2008)

7/10 Vzhledem k nízkému hodnocení tady na CSFD musím dát téhle temné pohádce s atmosférou hvězdy čtyři.