Okrsek 13 (2004)

V přestřelkách nesmrtelným macho uklízečům jde ruční vyšívání jako na stroji. V zásadě souhlas s komentářem od Pacco.

Renesance (2006)

Šedé obrázky mívají 256 odstínů, zde jich je snad jen 8. Přesto koukatelná detektivka. Pro frantíky s jejich chorobným kosmetickým průmyslem asi k zamyšlení.

Ran (1985)

Lenivý začátek. Málo bitek. Navíc žádná naše zavedená divadelní scéna by Krále Leara nezahrála takhle koprně. Zato hezká barevná výprava a kostýmy.

Ajťáci (2006) (seriál)

S01-80% S02-70% S03-60% Nové série jen opakují provařený absurdní humor. Zábavnější mi přijde americká obdoba o partičce vědátorů. S04-75% Brilatní první dva díly a pár momentů z posledního mě opět velice pobavily.

Herečka tisíciletí (2001)

Schizoidní vyprávění života bývalé filmové hvězdy v podání skalního fanouška. I když poslední třetina není tolik absurdní, stejně mi uniklo, co chtěli tvůrci touhle slátaninou sdělit.

16 bloků (2006)

Postárlý klaďas Willis si po 20 letech u policije dá vysilující šichtu, načež v deliriu prozře a postaví se proti svým prohnilým kolegům. Otřepaná zápletka jakoby zoufale tvořena až za chodu.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Zajímavé ekologicky post-apokalyptické téma. Miyazaki se válečných variací nezbavil ani v budoucnu.

Howlův kráčející hrad (2004)

Anime v západním stylu 19. století s hollywoodským happyendem. Roztomilý pejsek, ukecaný ohýnek a tradičně výborný Hisaishiho hudební doprovod.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Speedová akce s devastačním spádem a svižným dějem. Napětí odlehčuje svérázně suchý humor.