• Životopisný

Koruna - Následky (2023) (epizoda)

Väčšina recenzií reaguje na obsahovú stránku - ak sa toto paparazzi šialenstvo blíži realite, tak klobúk dole pred kráľovnou sŕdc aj jej interpretkou v seriáli. Zatiaľ, čo rolu Diany v 4. sérii si Emma Corrin zjavne užívala, tak Elizabeth Debicki v záverečnej musela byť na práškoch.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Niežeby ma film nebavil, ale...pripadlo mi to skôr ako akčná komédia, resp. paródia na akčný dobrodružný thriller. Sekvencia s vagónmi padajúcimi do priepasti tomu dala korunu, a Tomovi chýbal už len klaunovský nos. Ale vytešili ma lokácie - na Rím a Benátky aj bez deja!

Strážce pořádku - Blowback (2010) (epizoda)

Síce ako celok to môže pre fajnšmekra spôsobovať husiu kožu ale pre bežného čumila nič nenabehlo.

Těla - Vše má svůj čas (2023) (epizoda)

Zatiaľ je to v štádiu zámotku, ktorý sa nevie odhodlať, či ide von alebo zostane vnútri.

Armageddon (1998)

Tento príbeh som úspešne ignoroval 25 rokov. Lebo nemám rád Bruce Willisa, pretože mám rád Bena Afflecka, dávam 50% - 2x**, na viac táto smiešnotrpkohorkoprotiruská scifi asi komédia nemá.

Letuška - Dvojité vidění (2022) (epizoda)

Prvú sériu som pretrpel, tá druhá je o niekoľko percent horšia. Nechápem, prečo sa v Amerike jebú v podprsenkách, nohavičkách a slipoch, síce chápem kamery a honoráre, ale na druhej strane Cassie by mohla dostať 100x vyššiu gážu vo filmoch pre dospelých. Nepozerajte. Končím po prvej epizóde druhej série - je to trapošina!

Zběsilost - Kam bílí rytíři chodí umírat (2023) (epizoda)

To, že Liv potopí Willa bolo jasné od momentu keď zistila, že ju podvádza. A od začiatku mi bolo jasné, že nepôjde po jeho láskach ale po ňom. Šikovnosť tvorcov a túžba po peniazoch spôsobili, že eventuálne možný 90 minútový thriller s celkom slušným hereckým obsadením sa zmenil na šesťdielny seriál, ktorý nakoniec aj bavil.

Spojka - Rodinné album (2023) (epizoda)

Teším sa na záverečnú epizódu. Nie preto, že by ma to bavilo, ale že bude aspoň dúfam aj posledná. Výkony hercov a herečiek klesajú k nule na pobreží Anglie.

Spojka - Krveprolití (2023) (epizoda)

Skúsim to doplniť, je to skrátka kravina, ktorá je vybudovaná na výkone dvoch hercov - teda herca a herečky, neviem či som Evu videl vo väčšej kravine? - možno v Sirotčinci slečny Peregrinovej?