• Životopisný

FIFA: Pod povrchem - Too Close to the Sun (2022) (epizoda)

Bohužiaľ toto nie je problém iba futbalu. Každá vojna má svoju príčinu. A tou je buď žena, alebo peniaze. V lepšom prípade to i to. Pohľad na sporoodetú dievčinu s igelitkou plnou švajčiarskych frankov prehodí výhybku v kardiovaskulárnom systéme postaršieho fifa funkcionára do žiadúcej polohy v očakávaní spanilej jazdy naprieč majstrovskými turnajmi, kontinentami, či arabskými šejkami, ropoplynárskymi emírmi, plyn strážiacim ruským prutinom a podobnou háveďou. Ako v prípade Fukušimy, ani tu sme sa nedozvedeli pravdu!

Fabelmanovi (2022)

Krása nesmierna, príbeh bez deja, pársekundová zápletka, nič nehovoriace finále grande. Nič z toho si nezapamätám, leda, že film získa dva Oscary???

Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021)

Tak toto je naozaj na uzúfanie! Ukážte mi jedného amerického režiséra, ktorý by nebral všetkými jedenástimi štyri tak nádherné slovenky do filmu! Mám chváliť ďalej? Áno aj Dášenka je super, ten drobizg okolo tiež, jediná výhrada Vašáryová/Bartoška - títo dvaja príliš vytřčali z radu. Ale Zuza, Tonka, Gabika a Táňa, tie raz budú zapísané do svetového zoznamu kultúrneho dedičstva stredovýchodozápadnej Európy!

Blok 99 (2017)

Neuveriteľne brutálna forma násilia. Alebo skôr uveriteľná vo filme. Ešteže to nie je podľa skutočnej udalosti. Odkladal som film asi rok - nemám rád ségru řezníka zo zálivu ale dalo sa to prežiť.

Nejdelší noc - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Nejako sa to zamotáva viac ako je únosné, ale už aspoň tuším kto s kým proti komu hrá. Celé to stojí na "architektúre" väznice, tá je tu vykreslená ako Mínoov labyrint Knossos.

Nejdelší noc (2022) (seriál)

Skúsim to drgnúť smerom hore, aj keď mi je jasné, že Money heist z toho nebude. Subjektívne 55%

Sláva - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Tak zatiaľ to nebola žiadna sláva, ani Ojingeo geim - Hra na kalamára či oliheň, skúsim ďalšiu epizódu, uvidíme, pofajčíme...

1923 - 1923 (2022) (epizoda)

Yellowstone bol pozerateľný vďaka Kevinovi. Nepozerateľný bol vďaka Kelly - modlil som sa, nech ju už niekto zastrelí... 1883 bola samoľúba totálna megahlúpota a 1923 začalo najhoršie ako sa dá. Totálny prepadák