Celý svět se halí do smutku. Královna mlčí, ale truchlící Charles ji varuje, že tím může poškodit rodinu. Dokáže se k události nějak postavit a podpořit národ? (Netflix)

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Tohle myslel Peter Morgan vážně? Tu "zjevující se" Dianu a Dodiho? Připomnělo mi to trapnost některých částí The Walking Dead... Jak už tu psal BlackDemon, tohle mohla být nejlepší část celého seriálu. Je to ale jen horší průměr, jelikož u Morgana, ale i u režisérů cítím už od předchozí sezóny, že docházejí nápady a dochází ambice a elán tvořit něco zásadního, velkolepého, uměleckého. PS: Reakce Charlese na smrt Diany mi přišla přehnaná (ale už od minulé série je seriál psaný ve prospěch Charlese) a u Williama a Harryho naopak nedostatečná. Cizí lidé byli z jejího úmrtí smutnější, než její vlastní děti. ()

BarryLyndon

Není to na takový hale jako předchozí sezona, protože je to jenom nuda. Tvůrci sami si nastavili laťku sakra vysoko u banálních témat, když se s jedním s královských vrcholů dokáží vypořádat tak nudně.  Nepomáhá tomu miscast x postav, změna tempa a jakási nová sterilita. Diana už nefailovala tak jako minule. Protože bylo méně jinak zachycených ikonických scén. A i když se objevili tady, tak ona přešla od přirozeného hraní k pózování na fotku. Dost divný koncept.  Ale jedné věci se musím vysmát od plic. Promluvy s mrtvými.   To si dost spletli žánr a tisíciletí ve kterém točí, uf... Někde okolo 5/10 a druhou půlku dokoukám k pečení cukroví možná... ()

Vajonek

Korunu sleduji od začátku a ráda jsem jednotlivé řady hodnotila nejvyšším počtem hvězdiček. I když by se daly najít různé mouchy, převažovalo nadšení, takže si to z mého pohledu těch pět zasluhovalo. Poprvé jsem to viděla trochu jinak u páté řady, která dostala ode mě "jen" čtyři. Po zhlédnutí necelé poloviny řady závěrečné mám ale pocit, že Koruna zase naskočila na svou vlnu a jestli si to nepokazí, má ode mě zase těch pět jistých. Zejména čtvrtý díl byl nabitý emocemi, dojimala jsem se u toho jak malé dítě prakticky od začátku do konce. Vím, že se to asi vzhledem k obsahu dalo trochu očekávat. Ale stejně mě zase jednou dokázalo trochu překvapit a odzbrojit, jak dobře to bylo celé udělané (čert v tomto případě vem, zda to bylo zcela historicky přesné). A "duchové" mi vůbec nevadili. ()

fafejt001

Myslím  si  ,  že  po  tomhle  díle  ,  už  to  bude  jenom  horší . Tenhle  by  byl  důstojným  zakončením  Dianiny  úlohy v  jejím  krátkém , leč  velmi  hektickém    životě . Prostě  královna  lidských  srdcí  .  ALE ,  ono  je  to  o  FIRMĚ    a  ta  musí  jet  dál . Žal  Charlese  nebyl  nějak  moc  věrohodný  ,  ale  co  my  víme , jak  to  vše  bylo  .  A  hlavně  chudáci kluci .  Pro  ně  to  muselo  být  opravdu  těžké  až  skličující .   Díl  byl  silný  a  místy  dost  uvěřitelný  .  Jsem  zvědav co  bude  dál .  Bez  Diany  to  bude  o  dost  jiné  . ()

ALIENka_

Neřekla bych, že ze všech epizod se mi zrovna tahle bude líbit nejmíň. Snažila jsem se najít víc pozitiv a spoustu jsem jich našla, ale stejně si myslím, že to mohli udělat o dost líp. Prvních dvacet minut byly pastva pro oči, skvěle zachytili pocit beznaděje po Dianině smrti, na vlastní oči vidíme, kolik pro lidi znamenala. Charlesova reakce ukazuje, že se i přes všechny možný problémy s Dianou naučili vycházet a měli spolu hezkej vztah. Reakce otce Dodiho taky mluví za všechno, z toho přímo cítíte pocit ztráty vlastního dítěte. Dva pohřby, dvě rozvrácený rodiny. Až na ty "duchy", který mi zkazily celkovej dojem. Byl to obstojnej nápad a dal by se použít dobře, ale to se bohužel nepovedlo. Působí to divně a levně, dialogy nejsou moc dobře napsaný, a scéna s královnou a zjevením Diany byla dost strašná, vůbec se to nehodilo do celkový atmosféry seriálu. Hodnocení: bez zmrtvýchvstání by to byla skvělá epizoda/10 ()