• Životopisný

Láska a smrt (1975)

Film pre Allenových skalných! Ešteže to má len 85 minút!

Suburra: Krvavé předměstí - Probuzení (2020) (epizoda)

Príliš veľa vecí zostalo na vyriešenie v záverečnej časti. A tak sme boli ochudobnení o veľa bežných aktivít, ktorých absencia síce nie je nepostrádateľná pre vývoj hlavnej trojky, ale bola by pre dokreslenie charakterov postáv určite prínosom. A tak sme nevideli Cinagliu rečniť na zasadnutiach, vôbec nič sme sa nedozvedeli o portfóliu Badaliho mafie, Sárinom súkromnom živote, o Samurajovi vieme, že jeho koníčkom boli kone, skutočné ale aj biele. O tom či museli tvorcovia použiť teplú linku nie som presvedčený práve tak, ako nemuseli vybrať farbu pleti potomka kardinála Nascariho - kľudne mohol byť biely a nič by sa nestalo. Seriál to bol ale fajný, herci super, muzika tiež. Večný Rím je prosto BOŽSKÝ! Čo viac si želať?

Imawa no kuni no Alice - Episode 1 (2022) (epizoda)

Sťažujete si na pomalý rozbeh nových sérii? Tak táto začala takmer šprintom! Skláňam sa pred Tokiom a držím palce "našim" hráčom!

Gomora - Die Wut im Bauch (2021) (epizoda)

Ak sa podarí vyvraždiť viac hercov ako je únosné, niektorých necháme vstať z mŕtvych! Koľkých - to zatiaľ nevie ani réžia! Ináč výborný vstup do dúfam záverečnej série. 85%

Gomora - Fede (2017) (epizoda)

Tak tejto epizóde sa naozaj nedá vytknúť vôbec nič. Bravó!

Jackie Brown (1997)

Super film. Nebyť Pam, ktorá otvára len jednu polovicu úst, dám aj lepšie hodnotenie!

Gomora - La creatura (2017) (epizoda)

Uvedomujem si, že to nezačína byť nuda, nuda začala prvou epizódou v prvej sérii. V porovnaní s kvalitným mafiánskym príbehom je to ako špageti niečo!

Gomora - V dobrém i ve zlém (2016) (epizoda)

Úplne súhlasím s yvonou, trio hlavných postáv tu je zatiaľ vyprofilované a jasne viditeľné- síce už nie dlho, ostatné postavy sa pletú, motajú, chvíľu sú tí, čo strieľajú, potom sú tí, čo sú zastrelení a takto ide koldokola. Mafián je vari najrozšírenejšie a najobľúbenejšie povolanie v Itálii, naviac začínajú zabíjať aj deti - neviem, ako to strávim ale začína to byť trochu cez čiaru. Málo deja, veľa krvi, boj o holý život. Apropo polícia - furt sa tí mafiáni sťažujú, že je všade, ale prakticky dvakrát za sériu sa nejakí objavia. Skúsim trojku sériu, zatiaľ je to na ***.

Jeanne Dielmanová, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel (1975)

Takýto film sa dá pozrieť tak raz za 10 rokov, zvlášť ak ste predtým videli napríklad seriál o Jeffrey Dahmerovi - sériovom vrahovi, na oba sa pozeralo veľmi veľmi veľmi ťažko a zle. Pritom filmovo boli oba počiny brilantné - každý iným, svojským spôsobom. Budem to musieť vyvážiť nejakou dobrou krimikomédiou, možno viacerými!

Monstrum - Kassandra (2022) (epizoda)

Perfektne zrežírovaná a fantasticky zahratá epizóda, klobúk dole! Len keby sa na to nepozeralo tak vyložene zleee!