• Životopisný

The Playlist - Hudebník (2022) (epizoda)

Ani jedna appka, ktorá je grátis, nie je zadarmo. Len pre porovnanie - nechýbalo veľa a boli by sme bývali mali OBEDY ZADARMO. Po druhé, ani jedna appka, ktorá je grátis buď nefunguje vôbec, alebo polovicu času sa venuje vnútenej reklame. A o tom je tento celkom fajn miniseriál, ktorý som zhltol za jedno poobedie. Pravdu majú všetci, ktorí tvrdia, že posledný diel bol navyše - zvláštna propaganda ktorá SPOTIFY neublíži ale asi ani nepomôže.

Der Palast - Episode 2 (2021) (epizoda)

Ono tých epizód je šesť po 45 minút nie tri po 90. Nebyť toho, že raz sú na ulici wartburgy a druhý raz bavoráky, tak neviem na ktorej strane múra sa dej odohráva. Nešťastný spletenec niekoľkých mám, otcov, dcér a ideológii začal klišoidieť až to není pekné. Asi slabý priemer.

Yellowstone - Nůž a žádné drobné (2023) (epizoda)

Posledné tri časti - asi zatiaľ najlepšie z 5. série. Kovboji sú skvelí, guvernér nič moc, tie ženské okolo nich ujdú!

Trojúhelník smutku (2022)

Kontroverzný film ako väčšina víťazných PALIEM (Snáď s výnimkou Parazita, ktorý zaparazitoval aj na OSKAROCH). Len tak z hlavy: Štvorec, Život Adéle, 4 mesiace, 3 týždne a dva dni, Pianista, Undergroud... Tento film s otvoreným koncom, ktorý si môžeme domyslieť každý po svojom bol chvíľami vážny, občas smiešno-naivný a často trápne neistý v ukladaní deja smerom dopredu. Ešteže na skok dopredu stačil jeden granát! Pochválim herecký výkon Woodyho Harrelsona. Tu bol oveľa lepší ako napr. v Temnom prípade!

Případy 1. oddělení - Loterie (2022) (epizoda)

Je to škoda, že seriál v najlepšom končí? Áno aj nie, takto si ho budem pamätať ako najlepší (spolu s Devadesátkami) český seriál z kriminalistického prostredia. Herci výborní - všetci, najviac ma prekvapila Barbora Bočková v roli kpt. Adély Čulíkovej, niečo tak neuveriteľne uveriteľné, to bola jednoducho pecka! Trochu ma prekvapuje umiestnenie medzi obľúbenými seriálmi na ČSFD 125. miesto, pričom podľa hodnotení je to v súčasnosti 49. priečka medzi najlepšími. Nevadí, dúfam, že to nebol posledný krimiseriál spoza západných hraníc a držím palce!

George Harrison: Living in the Material World (2011)

Priznám sa, že ako Beatlmaniakovi mi trochu ušiel odchod Georga do nebeského chóru, ale pre predstavu aký bol "naozaj" dám sem jeden jeho citát z knižky Poplach kolem Beatles, Miroslava Černá & Jiří Černý: Po prvním nahrávání u firmy EMI se Beatles sešli v kontrolní místnosti, aby si poslechli výsledek. "Řeknete, co se vám nelíbí," vyzval je režisér. "Tak abych začal," povídá George, "nelíbi se mi vaše kravata." Ešte sa priznám, že je to jedna - jediná knižka ktorú som ukradol z knižnice cca pred viac ako 50-mi rokmi. Fúúúj, hanbím sa dodnes, ale mám ju!

FIFA: Pod povrchem - Too Close to the Sun (2022) (epizoda)

Bohužiaľ toto nie je problém iba futbalu. Každá vojna má svoju príčinu. A tou je buď žena, alebo peniaze. V lepšom prípade to i to. Pohľad na sporoodetú dievčinu s igelitkou plnou švajčiarskych frankov prehodí výhybku v kardiovaskulárnom systéme postaršieho fifa funkcionára do žiadúcej polohy v očakávaní spanilej jazdy naprieč majstrovskými turnajmi, kontinentami, či arabskými šejkami, ropoplynárskymi emírmi, plyn strážiacim ruským prutinom a podobnou háveďou. Ako v prípade Fukušimy, ani tu sme sa nedozvedeli pravdu!

Fabelmanovi (2022)

Krása nesmierna, príbeh bez deja, pársekundová zápletka, nič nehovoriace finále grande. Nič z toho si nezapamätám, leda, že film získa dva Oscary???