• Životopisný

Nebeská tělesa (2019) (seriál)

Paradoxne nedostatkom tohto miniseriálu nie je predloha, ani réžia, herečky a herci sú v poho, kamere tiež niet čo vyčítať, všetko sa zdá byť OK, ale nie je. V konečnom hodnotení tomu chýba dépeháčka - pridaná hodnota, akcia, podľa ktorej by som si minisériu uložil do pamäte - možno scéna s EveGrínou, zatmenie mesiaca či uštipnutie škorpíkom! 70%

Ďáblův advokát (1997)

Niečo tak fenomenálne sa nevidí často! Všetko je už vychválené do nebies aj do pekiel, pridám chválu za mjúzik - James Newton Howard - to zvládol tiež perfektne!

Fukušima (2020)

Sám som mal roky rokúce pri kotli "šupátko" - debilný ventil, ktorým bolo treba 40-krát potočiť aby sa otvoril resp. zatvoril. Preto chápem nemohúcnosť japončíkov servismanov i nasratosť pána premiéra. Ale na seriózny dokument je to žalostne málo. Proti tomu Černobyľ bola pecka! To vážne ani dnes na tých rúrach nie sú ventily so servopohonom a o záložných zdrojoch ani nehovorím. 30%

Kód 355 (2022)

Všetko zle. Na dvakrát som to dal, len preto, že stále som dúfal, že sa niečo stane, niečo, čo pohne filmom správnym smerom. Je mi ľúto, že sa na takú volovinu nechala ukecať jedna z mojich topiek, Penélope, vráť sa k Almódovarovi! Prosím!

Elvis (2022)

Plne súhlasím s Kleopatrou, naviac dodávam len to, že tento film bol súčasne o dvoch celebritách a čas na plátne bol primerane pridelený. Privítal by som viac filmového priestoru v Elvisovej domácnosti.

Kriminálka Kraj - Dedičný hriech (2022) (epizoda)

Po finančne nákladnom Za sklom, ktorý mal ambíciu preraziť aj v rebríčku sledovanosti našich televíznych gigantov stavila Jojka tentokrát na jednoduchý krimi variant samostatných príbehov - vrážd, ktoré rieši tentokrát polícia cez kádrove obsadený nemanželský trojuholník. Dej je väčšinou jednoduchý, kľudný, bez nejakých väčších zvratov a dialógy - jedna báseň. Ako malé deti na pieskovisku. Seriál by mohol byť vysielaný pre deti, myslím, že by im to neublížilo. Herecky je na tom najlepšie Marián Mitaš - presvedčil sa, že hrať záporáka je oveľa ľahšie ako dobrého poliša. Darina hovorí ako robot.

Boj o moc - Celebration (2018) (epizoda)

K prvým epizódam seriálov býva obyčajne málo recenzií, a ak nejaké sú, tak asi v duchu že: sa to pomaly rozbieha, že bude lepšie, že je to o spoznaní prostredia, aktérov a podobné žvásty. Tí, ktorí majú jasno už po prvej epizóde sú dvojakého razenia: stačila jedna epizóda, ani tú prvú som nevydržal dopozerať a naopak sú medzi nami aj takí, čo napíšu, že aj keď TOTO nebol práve môj šialok kávy (citujem istú Darinku), dám TOMU ešte šancu. Nuž teda tentokrát TOMU dávam šancu. PS Ak sa to bude veľmi podobať na Dallas tak to budem riešiť veľmi radikálne.

Iveta - Série 1 (2022) (série)

Rozhodne stálo za to obetovať 3 hodiny trojnásobnej slávici, ktorú jej fanúšici titulovali ako princezná popu v Československu. Predpokladám, že príbeh bude pokračovať, že prvá miniséria ktorá okrem iného odprezentovala nielen prvú pieseň ale aj prvý pich naivnej dievčiny bude pokračovať príbehom úspešnej hviezdy hodenej do veľkej mláky šowbiznisu - Matičky Prahy.

Šílenci z Manhattanu - Figarova svatba (2007) (epizoda)

Nezačína to byť nudné - ono je to nudné od začiatku, napriek výborne aplikovanej Newyorskej atmoške - nudné. No čo, skúsime dať ešte šancu "služobníčke" - hádam sa zobudí a niečo zahrá. 3. časť naozaj nič neriešila okrem naivných detských narodenín a posttraumatu zo svadobnej cesty.

Vincenzo - Episode 2 (2021) (epizoda)

Je to presne ako píše Artas - neviem či to má byť kultová komédia, dvakrát sa spomína Krstný otec, ťažko sa v tom orientuje, s istotou vieme len to, že pod tým barákom je pätnásť ton zlata o ktoré viac-menej nikto nemá záujem. A opäť problém s hovoreným slovom - kórejčina používa na konci slov nepríjemné aááa oóóo, tak toto mi píli ušiská. Dve epizódy som pretrpel, myslím, že stačilo.