Harvie Krumpet (2003)

Sakra, ten Adam Elliot, to musí být fakt zajímavý člověk. V době kdy tohle dělal mu bylo asi tak třicet, ale do tohohle filmečku dal tolik moudra jako minimálně o dvě generace starší filozof. Animaci nemá smysl zmiňovat, ta je prostě tak škaredá, až je naprosto odzbrojujícím způsobem dokonale krásná. Skvěle vybraný hlas vypravěče, úžasný scénář. Přestože, nebo právě proto, že to je kraťas, tak pro mě snad ještě o chlup lepší než Mary a Max. Oskar naprosto zasloužený. Chvála Dadel za titulky.

Hakudža den (1958)

No, že kvůli tomuto dílku, po jeho shlédnutí Miyazaki celou noc nespal, tomu bych i věřil. Přece jen to je první barevný japonský animovaný film a určité emoce to v tu dobu vzbuzovat muselo. Příběh je prostinký, animace pěkná, hudba příjemná. Zvířecí pomocníci celkem bavili - že by inspirace pro pozdější Pandu kopandu? Z hlediska toho, o jaký milník se v historii japonské animované tvorby jedná, nejspíš povinnost pro každého, kdo tenhle žánr má rád.

Osamělý jezdec (2013)

Být to kreslené a hrát v tom místo těch dvou šašků, Mickey Mouse a Donald Duck, tak neřeknu ani slovo. Ale takhle - no to si snad děláte prdel!

V zajetí démonů (2013)

Tvůrce Saw I si opět zařádil a myslím, že náhradní spoďáry potřebovala nejen "místní mládež" ale i veteráni, co už viděli ledacos. Atmosféra dokonalá, a takhle narvané kino (Světozor) jsem už dlouho nezažil. Skvělý zážitek.

Na samotě u lesa (1976)

Vidíš Marto, taky to chtějí slyšet ještě jednou.

Metropolis (2001)

Přestože v podstatě celý film čekáte na závěr, kde se nachází dost možná nejlepší scéna s nejlepším hudebním podkresem, film bych nezatracoval. A mě jazzové vyznění soundtracku velmi vyhovovalo, takže jsem spokojen.

Pinocchio a vládce noci (1987)

Ano ano, přídávám se k ostatním s výtkami na předabování tohoto skvostu. Takovéto zásahy se nebojím označit jako zločin! A to není bohužel jediný případ. Pohádka jako taková je vynikající a to neříkám jen kvůli nostalgie z dětství.

V peřině (2011) odpad!

Totální zhovadilost nejvyššího kalibru!! V případě Darinky Rolinců jsem už jen čekal, kdy do toho skočí opičák Rytmus a začne do toho štěkat ty svoje hovna. Neskutečné!

Sněhurka a lovec (2012)

Až tak jsem teda z Charlize Theron odvázaný nebyl (její křik mi po 10 minutách začal lézt na nervy). Thor ok, Kristen celkem dobrá, málo prostoru pro trpaslíky. Víc mi ale vadila naprostá absence logiky. Nevím jestli mi to obvykle tak nepřijde, nebo to tady bylo až tak do očí bijící. Zapamatování hodná scéna je v podstatě jen jedna. Objektivně by to bylo tak na 2 hvězdy. Ani nevím proč vlastně dávám tři. Asi pro ty hezké obrázky, které mi místy připomínaly výjevy z Faunova labyrintu, či z Miyazakiho filmů.

Avengers (2012)

Totální masakr, víc k tomu dodat netřeba.