Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epické, Ponuré, Gradující klady: herecké výkony, atmosféra, kulisy, masky, efekty, hudba zápory: pokud člověk nečetl předlohu, mohl se snadno ztratit (naštěstí to nebyl můj případ), dále špatná volba shlédnout ve 3D 95/100 pro 2D, ve 3D nehodnotím

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

homorné, kýčovité, se spádem klady: zezačátku velmi povedený humor, dobrá kamera zápory: od druhé poloviny až příliš absurdní, hraničící s kyčovitostí, ke konci už vcelku otravné slabikování každého slova, slabší triky a hudba, infatilní pro americko-vlastenecký konec, slabší dialogy 40/100

Requiem za sen (2000)

Poutavé, Tragické, Poučné klady: aktéři, scénář a navození atmosféry lidí, jenž hazardují a propadají drogám, hudba, zasazení děje zápory: někdy zběsilé střihy, slabší dialogy 85/100

Kajínek (2010)

Rozpoluplné, temně až akčně podané, chvílemi kýčovité klady : hudba, scénář, hlavní představitel, Vladimír Dlouhý a jeho negativní role zápory : zbytečně akční, některé pasáže zbytečně nadnesené, zběsilá kamera 35/100

Poslední údolí (1971)

Velmi povedený snímek, který se slovy dá těžko popsat, musí se vidět. Klady : Scénář, Herecké obsazení, Kulisa údolí, Syrovost třicetileté války a jako kontrast krajina Údolí, Dialogy, Výprava Zápory : Slabší hudba, Souboje 90/100

Dokonalý trik (2006)

Spletitý scénář, Napětí, Rivalita hlavních aktérů Souboj dvou mágů, kteří jsou pohými figurkami své vlastní touhy po moci, uznání, spokojenosti, zadostiučení. Klady: poveden scénář, obsazení hlavních aktérů, výprava, kvalita triků, kamera, vypravěčský styl Zápory: zbytečné zlehčování a vykrádání souboje Tesla/Edison, nevýrazná hudba 75/100

Princ a pruďas (2011)

Absurdní, Úchylné, Opakující se, ale zároveň vcelku povedená komedie, která si na nic nehraje, zajímavě experimentuje s žánry fantasty, pohádky s přímesí ´Bčkové´ komediálnosti. Klady: více méně překvapení, že dokázal pobavit ikdyž nenabízí nic nového a časem se sám vykrádá, hudba Zápory: zbytečné sexuální narážky, efekty, choreografie, scénář slabých 50/100

Černá labuť (2010)

Intenzivní, Pohlcující, Děsivé...., Klady: divadelní kulisa, přeměna hlavní hrdinky, Herecké obsazení, hudba, kamera, gradujicí a pompézní konec Zápory: někdy zběsilé tempo 80/100

Hra o trůny (2011) (seriál)

Hodnotit a komentovat seriály je vždy težké, ale v tomto případě se jedná o vyjímku jenž potvrzuje pravidlo. Scénář je vypilován do posledního detailu, dialogy jsou grandiózní, herecké vystupování přesvědčivé, atomosféra západozemí dokonale navozena..., takhle bych mohl pokračovat dále, dle mě seriálový počin roku 2011. Klady: Scénář, kvalitní knižní předloha, herecké obsazení, hudba, syrovost prostředí, výprava, kostými a kulisy Zápory: některé scény 1 - 95/100, 2 - 90/100, 3 - 92/100, 4 - 85/100, 5 - 92/100, 6 - 92/100, 7 - 90/100, 8 - 90/100, 9 - 85/100, 10 - 92/100 celkově, první série : 92/100

Bastardi (2010)

Film, který řeší problém dnešní dospivající mládeže, kterou hazarduje na hraně zločinu a často jej výrazně překračuje. Myšlenka filmu je podnětná bohužel se ve filmu naprosto ztratila. Herecké výkony jsou nepřesvědčivé, děj snadno předvídatelný, některé momenty jsou až příliš vyvedené do extrému. Klady: myšlenka, kontrast dnešní základoškolské mládeži, byť dovedena až do absurdity, hudba Zápory : herci, nepřesvedčivý a snadno předvídatelný scénář 20/100