• Pohádka

Chlap na roztrhání (2012)

Průměrný film. Není to špatné, ani nijak zvlášť dobré. Neurazí ale nemá hloubku, vtip, příběh...je to prostě bez emocí. Gerard Butler je snad v každém záběru, většinou v uplých tričkách, stále sexy ale zdá se mi, že nemá prostor. Takže, ženy, pokud máte chuť 2 hodiny vzdychat nad svaloušem, tak tohle je přesně pro vás.

Cecílie (2009) (studentský film)

Řekla bych, že to mělo vyvlolat pocit, že je to "o ničem a pořád dokola", protože přesně taková je práce za kasou. Myslím, že to byl autorův záměr v divákovi vyvolat takový pocit, jako má Cecílie, která každý den dělá svou sterotypní práci, ve které nenachází smysl a uspokojení. Hezky vystižení typičtí zákazníci supermarketů.

Křišťálek meč (2007) (TV film)

Není to ani pohádkové, ani romantické, ani zajímavé. Téměr bez přestávek hrající hudba leze na nervy, ale u žehlení se to snese.

Já z toho budu mít smrt (2005) (TV film)

Průměrný televizní film. Zajímavé téma, výborná Květa Fialová. Přesto nezaujme natolik, aby mi po pár týdnech zůstal v paměti.

Austrálie (2008)

Film, který má dostatek děje tak na hodinu, roztažený do tří hodin kde čím, co se dalo vycucat z prstu s typickým americkým kýčovitým koncem. Byly tam scény, které mě hodně bavily, ale také spousta takových, kdy jsem koukala na hodinky a počítala, kolik minut ještě zbývá do konce.

Madagaskar 3 (2012)

Je to svižné, vtipné, plné barev a ve 3D je pěkně využito efektů. Je jich tam dost a zároveň to není přehnané. Užila jsem si to.

Žena v černém (2012)

Přestože děj je od začátku docela průhledný, užila jsem si to. O děj u takových filmů přeci nejde. Britové prostě dokáží natočit film, u kterého se bude divák bát, a přesto se mu nebude obracet žaludek hnusem a Radcliffe dokázal, že není jen Harry Potter.