John Wick (2014)

Ako by odpovedal Reeves novinárom "NO COMMENT " tak hodnotím i ja Johna Wicka . Hodnotenie 80%

Velká šestka (2014)

'' Iron man,, v nadváhe a jeho priatelia, i tak by sa dal charakterizovať animak z dielne Disneyho. Po vizuálnej stránke sa animak podaril, ale to je asi všetko, pretože aj vtipné scény ktoré sa vo filme objavili sme stihli už vidieť v traileri takže už viac ničím nedokázali prekvapiť a i samotné postavy a ich dialógy boli strohé .Pre deti fajn rozprávka s tlstym zdravotakom :)) hodnotenie 70%

Slídil (2014)

Dan Gilroy opäť dokázal že dráma, ako žáner je pre neho šitá na mieru. Jake Gyllenhaal ako sociopatický kameraman a reportér ktorý sa vyžíva v hraničných situáciach, číhajúc na svoju šancu, úspech zvládol túto rolu veľmi dobre. Počas príbehu však bude hlavný hrdina u Vás získavať antipatie. Téma okolo tvorby každodenných správ kde sa televízie predbiehajú kto bude mať viac krvi a viac obetí vo svojich správach určite každého nezaujme ale i tak si Jake a Dan zaslúžia vašu pozornosť a za zhliadnutie určite ten to film stojí . Hodnotenie 75%

Milionový nadhazovač (2014)

Športových filmov v poslednom čase pribúda, predsa len je to žáner kde aspoň na malí okamih nám pripomenú ake je dôležité v živote nevzdávať sa a že sen sa môže stať skutočnosťou pre každého človeka, bez rozdielu národnosti, vierovyznania . Millión dollar arm je jeden z tých filmov ktoré sa snažia na to poukázať, aj keď v niektorých okamihoch ukáže odvrátenú tvár športu a to je honba za peniazmi. Film sam o sebe i pokiaľ nie si fanúšikom baseballu nenudí vôbec ako samotná hra v skutočnosti. Opiera sa skôr o príbeh dvoch Indických chlapcov ktorí si plnia svoj americký sen. Celkové hodnotenie 69 %

Nevyřízený účet (2013)

Keď si človek pozrie obsadenie Homefront zdá sa že by to mohlo opäť posunúť Stathamovky do lepších filmov ako je priemer avšak po prvej ako tak kvalitnej polke sa to opäť prehupne na B-čkovú akciu škoda , Scenár aj réžia moc toho teda nevymysleli , zápletka ktorá sa vykľuje z obyčajnej bitky medzi dvoma deťmi mi teda nepríde moc dobrý nápad. Ešte že sa na súboje Stathama dá stále pozerať, takže pokiaľ ste fanúšik ako ja tohto herca odpustíte scenáru všetko. James Franco ako záporák teda moc nefungoval .Hodnotenie 65%

Kapitán Phillips (2013)

Neviem čim to je ,ale Kapitán Philips nevyvolal vo mne žiadne emócie . Od prvých minúty mi bolo jasné že kapitán a jeho posádka toto všetko prežijú. Tom Hanks zahral túto rolu výborne,predviedol svoje herecké umenie ale chýbalo tomu napätie ,niečo čo by strhlo diváka a prežíval tento únos.Film však odporúčam pozrieť, nehodnotím ho ako sklamanie , to si táto snímka nezaslúži pretože je to film ktorý môže bez pochyby na Vás zapôsobiť , čo sa u mňa však nestalo dávam 70 %

Plán útěku (2013)

Navrhnete väzenie tak aby nebolo možné z neho utiecť ,zrazu sa stávate jeho súčasťou a idem Vám o krk. Akční film z väzenského prostredia kde hlavný hrdina Sylvester Stallone je expert na väzenskú infraštruktúru. Nakoniec sa chytá do vlastnej pasce.No a do toho mu prichádza na pomoc ako spoluväzeň Arnold Schwarzenegger. Mikael Håfström režisér vytiahol maximum čo sa dalo a fanúšika akčných filmov určite nesklamal.Dej výborne graduje a spolu s výbornými hláškami sa ani chvíľku nenudíte. Hodnotenie: 80%

Vlk z Wall Street (2013)

Potom čo Gatsby bola rozprávka pre ženy , prichádza rozprávka pre mužov . Trojhodinová óda na sex,drogy,zábavu a peniaze. Skvelé hlášky ,herci,ani chvíľku sa nebudete nudiť. DiCaprio je výnimočný herec a opäť raz to potvrdzuje. Určite si tento film pozriem viac ako jeden krát A samozrejme opäť výborný režisér Martin Scorsese Hodnotenie 92%

Ledové království (2013)

Disney pochopilo po rozprávke na Vlásku akým smerom sa ma vyberať a s Frozen tento rok idú určite na Oscara. Dej,postavy, krásne prostredie a to všetko popri muzikálovej hudbe vytvára veľmi príjemnú rodinnú záležitosť. Musím však pochváliť aj slovenský dabing ,videná aj anglická verzia . Hodnotenie 80%

Jen Bůh odpouští (2013)

Naozaj o nič neprídete ak tuto snímku aj napriek veľkej obľube herca ako je Ryan Gosling si nepozriete, išlo skôr o pokus ktorý sa nevydaril a myslím si že ako nemí film by bol oveľa úspešnejší.Hodnotenie 40%