Batman začíná (2005)

Velké zklamání! Tři hvězdičky dávám jen z lásky k Batmanovi, Christopherovi, Christianovi a Cillianovi.

Čas (2006)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala v domění, že má až hororovou atmosféru. Není to tak, ikdyž mírně vyděsí. Netřeba dále rozvádět - povinná "četba".

Volavka (2002)

Doporučuji první shlédnout The Departed. Jelikož zatím nejsem moc zběhlá v asijské kinematografii, bylo pro menším problém rozeznávat herce a jejich hlasy. Což je zásadní k orientaci v příběhu. Neztratila jsem se jen díky tomu, že jsem děj znala ze Scorseseho remaku (tam mi ale chyběla Morseovka).

Generace electro a tecktonik (2008) (TV film)

Tecktonik jsem ráda neměla, po shlédnutí jsem musela změnit názor. Profíci tancují opravdu vkusně.

Lalecet Al Hamaim (2004)

Nejsilnější filmový zážitek poslední doby, výborný film a neskutečné herecké výkony! Knut Berger - geniální... Jako by herci vůbec nehráli, jako by ten příběh opravdu prožili přímo před kamerou. Řekla bych, že každá vteřina je naprosto dokonalá, ale bohužel konec byl pro mne mírným zklamáním. I tak pět hvězdiček - bez debat.

Ráj hned teď (2005)

Roztomilé drama o zákulisí sebevražedných atentátů...

Tokio! (2008)

Povídka Merde mě naprosto dostala!

Mise (1986)

První půl hodina je skvělá. Dál už mě to tolik nebralo... Ale stávám se fandou Ennia Morriconeho.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Scénář mi přijde moc zajímavý, herci taktéž. Ale něco tam nefunguje. Dávám 3,5 hvězdičky.

Život je krásný (1997)

Život je krásný jsem viděla jako malá holčička a naprosto mne nadchl. Snila jsem o tom, aby mi také někdo říkal "princezničko" a u scény, kdy Robert Benigni v koncentračním táboře překládá z němčiny, jsem brečela smíchy. Bojím se, pustit si film znovu (nechci si kazit ten úžasný zážitek).