Nenapravitelný (1975)

Opravdu moc dobré, Jean -Paul Belmondo tady hraje prostě skvěle, prolhaného, ale tak sexy Viktora . Z něj jen srší invence a charisma, komediálně dokonalý, zaručeně vám spraví náladu. Takové to jeho "nenapravitelné" svádění a uličnictví je nehorázně přitažlivé:-) Ať už ve smokingu ala drakula, blonďaté prostitutky nebo jen tak v nátělníku.

Takoví normální zabijáci (1994)

Našlapaný film, plný vizuálních orgií, černobílých sekvencí, trocha komiksového animé. Výborně namixovaný soundtrack. Opravdu málo pochopený film, záleží na tom co v něm chcete vidět jestli revoltu proti násilí nebo si z něj někdo vytvoří svou pokřivenou modlu. Tady už byl na místě zpočátku Director´s cut. Oliver Stone je prostě fenomén, jen ten konec měl mít jinou pointu, aby nedocházelo k takové kontraverzi -budeme jako Mickey a Mallory. Ovšem z paradoxního hlediska kdo uvnitř má tu potřebu nechá se dnes inspirovat klidně béčkovým hororem. Mimochodem Woody Harrleson byl ve své roli excelentní, stejně jako o 4 roky později v Lid versus Larry Flint. Nesmím zapomenout ani na Juliette Lewis, kdo by to do téhle křehké ženy řekl. Natural Born Killers zatracován nebo milován.

Prokletý ostrov (2010)

Typický či netypický kousek z režijní dílny Martina Schorsese? Shutter Island mě určitě ohromil svou atmosférou, která je opravdu stylově vyladěná. Strhujícím způsobem si hraje s divákem tentokrát mysteriozním, dramatickým způsobem. Vybral si do hlavní role Leonarda DiCapria, který je opravdu fantastický, protože zraje jako kvalitní víno. Co se týče konečné pointy, dokázal Schorsese úžasně roztrhnout divácké pole na dvě strany. Představivosti se meze nekladou a určitě to byl i jeho záměr.

Mé soukromé Idaho (1991)

Hořkobolný příběh mladíků, jež si vydělávají prostitucí. Gus Van Sant si vybral skvělou kombinaci : + Rivera Phoenixe a Keanu Reevese. Potřebovali to hrát spolu, tím to dostalo správnou citovou hloubku. Mike a Scott v pomalém tempu, ale výtečné. Snad si River Phoenix našel své soukromé krásné místo.......aspoň na chvílí, než nás navždy opustil se svým hereckým talentem.

Mělký hrob (1994)

Jsem jen ráda, že jsem narazila na Shalow Grave na režijní debut D.Boyle super. Má to takovou peprnou mrazivou atmosféru a to vás donutí se dívat dokonce. Kerry Fox, Christopher Eccleston výborní, ale Ewan McGregor už tady dokazuje svůj talent . K tomu výborný scénář - co víc si přát.

Ostrov (2005)

Našlapané sci-fi, dost akce poutavý Ewan McGregor, S.Johansson tam byla sexy, ale pro mě herecky tentokrát moc neperlila. Podobných věcí se už pár natočilo, ale tohle má úroveň hlavu a patu.

Co jsem komu udělala? (1984)

Pedro Almóvodar mě nepřestane nikdy překvapovat, pořádná pecka, jako Glorie klasa Carmen Maura. Já tomu nikdy nebudu říkat bizardní příběh, stává se tolik věcí. On umí tak dokonale propracovat celý příběh a režii. I Madrid může být nevlídný jako jakekoliv město na světě.

Hráči se smrtí (1990)

Flatliners je pořád taková časovaná tikající bomba a pro mě nestárné. Všichni hráli super, ale pro mě tam strašně zářil Kevin Bacon jako doktor ateista. Tady opravdu Joel Schumacher zvládl režii na výbornou a scénář je prostě parádní.

Ryan (2004)

Výborné, krasná psychidelická časová linie v dobrém animé a nezapomenutelný Ryan Larkin!

Než se setmí (2000)

Režisér spíše malíř Julian Schnabel je už takový má svůj styl točení, i když v určitých pasážích mě to děsně nudilo, pak naopak následovala kaskáda napětí. Ale on už jiný nebude, takhle život kubánského básníka a spisovatele Reinalda Arenase pojal takový jaký byl včetně nudných míst ,které máme v životě všichni. Tam mohl pomocí svého expresionisnu trochu zakouzlit, pro diváky by to bylo mnohem zajimavější. Javier Bardem bezkonkurenční perfektní výkon, jen smekám. Autentický, vášnivý, živelný tohle byla jeho role. PS: nekoukejte na to utahaní jako koťata, ale vyspalí a odpočinutí:) .Má své kouzlo.