Apocalypto (2006)

Mel Gibson mě jako režisér nepřekvapil po vizuální a poslechové stránce sází na originalitu a obrovský rozpočet, ze své kapsy. Dovolím si trochu rýpnout, co se příběhu týče, některé scény se blíží fantazy filmu. Skvělé výkony indiánských neherců / v běžecké disciplíně by byli jistě lepší na OH, než jamajská mužská výprava / :-) . Ale dost kritiky přijatelná svižná podívaná, velkolepá výprava, já osobně se nenudila. Ovšem díky jistému nádechu a nepodloženému příběhu mi tento snímek nezůstane moc dloho v paměti.

Horší už to nebude (2006)

Tohle je to co Marc Foster má točit. Originální, pustila jsem si to v angličtině a Will Ferrell mě ohromil svým anglickým hláském. V českém dabingu to opravdu není ono. M.Gyllehall drsná a roztomilá zároveň. Hoffman pořád třída a Q.Latifah ve své malé roličce poklidná lady a Emma Thompson výborná jako vždy. Harold Crick - It is my live, yeah of sure :) Harold.

Candy (2006)

Povedený film, na který může být Neil Armield hrdý. Samozřejmě o drogové problematice, již bylo natočeno mnoho .Taky mě trošku svrběla ruka , opravit chybičky ve scénaři. Ale proč vlastně ? je to romantické drama.I přesto na mě snímek silně zapůsobil. Odpravila mě scéna, kdy Candy, pastelkami a laky na nehty popíše celý byt jak se vlastně cítila. Herecké výkon krásné Abbi Cornish byl velmi dobrý, ale překonal ji Heather Ledger, tohle prožíval srdcem a na maximum! Už bohužel H.Ledger in memoriam.

Manželé a manželky (1992)

Tady není skoro co dodat jen ,že Woody je nejen skvělý režisér,herec ,ale také výborný psychoanalytik. Nečekané se tady stává skutečností, barvitá sonda do manželských vztahů a problémů. No ano Woody má rád ženy, které jsou jak časované bomby.........:)

Paranormal Activity (2007)

Oren Peli vážně neměl co dělat. To byl teda horor hlavně díky uvřeštěným dialogům Katie Featherston a Micaha Sloat jsem z toho málem dostala migrénu. Příšerná nuda, po celou dobu, trapný pokus. Díky bohu, že jsem na to nešla do kina. Podle traileru to asi v amerických domácnostech chodí jinak, podle toho ryku je to tam asi sam démon a poltergaist..........Nebudu to protěžovat 1 * a šmytec !

District 9 (2009)

Pro mě opravdu zklamání, příšerně děravý scénář. Dokumentární začátek ,donesení dobrého kočičího žvance kreveťákům v podobě neotevřené konzervy :) . Pak se to konečně rozjelo do stravitelné formy tak jsem se už tak nenudila. Otázkou zůstává jestli chce Blomkamp točit sci-fi parodie nebo opravdu žánr sci-fi. V tomhle provedení to není můj šálek čaje.

Antikrist (2009)

No to je prostě on excentrista Lars vonTrier. Začátek freudovy psychoanalýzy mě zaujal o další části to říci nemůžu. Pak samozřejmě přitvrdil a dostalo to spád. Dostáváme se k otázce kontraverze, samozřejmě je tu přítomna, jenže zde v celé pasáži a bez obalu. Ostatně je i v mnoha jiných filmech. Prvoplánově chce šokovat a to se mu i daří.To, že člověk o něco přišel a je na dně, většinou řešíme radikálně, ale né takovou sadomasochistickou palbou. William Defoe a Charlotte Gainsburbourg opravdu hráli na maximum a skvěle. Určitě mě to nijak nepohoršovalo, ale Trier není má krevní skupina, tak ho záměrně nevyhledávám!

Návrat Sommersbyho (1993)

Krásný citlivý film, skvělí protagonisté Jodie Foster a Richard Gere, Jonovi Amielovi ty chybičky odpustím, protože mi při tomhle filmu pookřálo srdíčko. Live is only one.

Vzkaz v láhvi (1999)

Tenhle snímek mě nenadchl, přiznávám, že na něm něco bylo, ale konec jak z nové odrůdy červené knihovny. K.Costner se pro mě snaží málo, nebo už mi utkvělo v paměti, že Tanec s vlky už nikdy žádnou rolí nepřekoná.

Frida (2002)

Zajimavé, Salma Hayek jako Frida Kahlo zahrála to dobře, ale pocitu odbyté historické stránky se nezbavím. Něco mi tam prostě chybělo takže jen 4 *.