Brutální Nikita (1990)

Zlatá éra francouzského akčního filmu a Besson v nejlepší formě - a hlavně s podařeným scénářem. Parádní obsazení, zejména vedlejších rolí, které lemují cestu hlavní hrdinky (Legenda světové kinematografie - Jeanne Moreau, a nezapomenutelný Viktor Čistič - Jean Reno - možná slavnější než hlavní hrdinka). Kult v tom pravém a neopotřebovaném smyslu slova.

Manituova bota (2001)

Tak jsem si úplně náhodou pustil televizi a smíchy se za břicho popadal celej večer. Německá parodie na western slibovala při podařeném výkonu něco kolem jedný hvězdy, ale byl jsem nadšen. Řecký osel Apollo 13 :-) a teplý indián s růžovým dostavníkem. " A co se pak s tím malým medvědem stalo ? Co by, Velký Medvěd, náčelník. :-). Parádní parodie, plná spousty gagů a odkazů na slavné westerny.

Mission: Impossible II (2000)

Tak tohle se nepovedlo. A moc. Dávám jednu hvězdu za film a druhou za Thandie Newton.

Mission: Impossible III (2006)

Třetí a zatím jednozačně nejlepší. Super akce. Maggie Q v červených šatech vystupující z Lamborghini je úchvatná a potěšil můj oblíbenec Simon Pegg, který ve čtyřce konečně dostane pořádný prostor. Akorát mi pořád nesedí ten Cruise. Ten chlap nikdy neuměl hrát a asi se to už na starý kolena nenaučí.

Dluh (2010)

Vůbec to nebylo špatné. Zajímavé pozadí činnosti Mosadu a studie nálad a povahových vlastností tajných agentů. V celku, ale spíš nuda.

Barbarella (1968)

Hodně sexy Jane Fonda, ale film hodně velká pitomost.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Ach jo. Tolik jsem chtěl, ale víc než dvě dát nemůžu. Námět sliboval zajímavou a napínavou podívanou, ale film vyzněl jako zoufalá snaha.

Ducháček to zařídí (1938)

Nejlepší film, který Buriam natočil. Humor a satira z první republiky.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Každej vidlák (jako já) a každej kdo někdy hrál pralesní ligu (jako já) se musí bavit (jako já). Okresní přebor jako středobod vesmíru a životní styl vesnických nadšenců

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nejlepší film v historii kinematografie ?? Proč ne. Minimálně jeden z nejlepších. PS: Už jsem se jednou ptal, ale přeci jen: Jak to, že se v top ten filmů hned dvakrát objeví Frank Darabont a Morgan Freeman ? Asi budou fakt dobří.