Krutý sever (2006)

Silné drama s autentickým prostředím. Těm, kterým se zdají postavy nevěrohodné bych doporučoval sledovat míň amerických filmů a víc se dívat kolem sebe.

Taras Bulba (2009)

Příjemné pojednání o ruské duši se v druhé polovině smutně deformuje na politickou agitku. I přesto je film působivý, gendrové a rasové nevyvážený, má solidní zápletku a příběh. Celkové mi mnohem bližší než americké pokusy o středověk...boje jsou totiž vskutku středověké (chvilku se mi dokonce zdálo, že je to bitva u Helmova Žlebu z pozice druhé strany).

Lovci dinosaurů (2005)

Film se prostě nepovedl. Děj je mooooc hloupý - ne, že bych byl hnidpich, jsem ochoten často mnohé odpustit, ale některé demagogie zde byly prostě odpudivé a rušivé. Přesto jsem se občas pobavil a nelituju čas u filmu strávený. Na tu bídu to vlastně zas až tak špatné nebylo.

Králova řeč (2010)

Potěšení velké, herecké výkony strhující (viděl jsem nadabované), děj emotivní. Přestože konec vlastně každý zná, nebylo to nijak nalajnované či předvídatelné. Nicméně (jak už se u těch dramat-velkofilmů stává pravidlem) poněkud černobílé a nejde do ničeho, co by mohlo pohoršit. Nejde na dřeň. Proto ta čtyřka, jinak vlastně bez výhrad. Asi by bylo zajímavé porovnat s verzí v původním znění..

Všemocný (2011)

Když se nedokážete vcítit do postavy a její chování vás nechává chladnými, pozbývá film - byť zdařile natočený - smysl. Morální stránku radši vůbec neřeším, ale pokud si člověk osvícený genialitou uvědomí, že tím nejdůležitějším na světě je vydělávat prachy....

Zdrojový kód (2011)

Zajímavý, místy zábavný snímek, který udrží pozornost diváka od začátku do konce. Solidní herecké výkony. dobrý scénář. Dokonce tak dobrý, že málokdo pochopí, že je to od začátku do konce strašná hovadina.

Nico - víc než zákon (1988)

Úžasný, autentický výkon Stevena Segala. To, jak mluví, jak chodí, jak při tom hýbe rukama... Nico Toscani je postava, která obhájí celý, jinak naprosto tuctový film.

Faunův labyrint (2006)

Průměr a plno rozpaků, nicméně je třeba si přiznat, že del Toro selhal... buď scénář..nebo režie. Je těžké ukočírovat ostatní, no ještě obtížnější ukočírovat sám sebe. I když v hlubinách je klid a mír, na hladině zuří bouře.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Je to hloupé až hrůza, ale třeba se vám to zalíbí. Vědecká pracovnice Jennifer Connelly jednou koukla na mimozemšťana Keanu Reevese a já pochopil, že jediný otazník je, jestli se ti dva nakonec spáří nebo ne. Byla vidět snaha, ale ne příběh.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

A vám se to jako fakt líbilo? 1hvězda za to, že mě to donutilo dodívat se až do konce jedné scény. Duhá je vyháněcí... nikdy víc. To už radši kouknu na příběhy ze života Brandona Walshe.