Odplata (1999)

Mel Gibson rozhodně není westlakův hrdina, ale vem to čert... snažil se a děj přežil i to zpozitivnění předlohy. Dobrá zábava, dobrá akce. Konečně někdo pochopil, že "kecy" se hodí do dramat nebo komedíí. Thriller ani akčňák je nepotřebuje.

Icarus (2010)

standardní akční film současnosti - žádný hurá zážitek, žádný velký propadák. Kdo chce opět vidět solidního Lundgrena, má možnost. Zázračný režisér z něj asi nebude, ale poctivec bez "šampú" efektu snad jo.

Štvanec (2004)

Nudný film, kde od začátku po konec nenajdete na "hrdinovi" jediné pozitivum. Zlomu na závěr se dá jedině vysmát a pak proklet scénáristu. Někteří lidé si zaslouží zemřít, proč jsou to ale většinou ti nesprávní?

Jatka č. 5 (1972)

Průměrný film s žádným výrazným bodem jak ve scénáři, tak v ději, většina situací samoúčelných, neobjevných. Někdy z toho probleskl Vonnegut, většinou však ne.

Clementine (2004)

Odlehčené jihokorejské drama, které postupem času ztrácí své komediální prvky. Akční část je zde pouze jako kulisa pro zařazení děje a postav. Je mi líto těch, co se těšili na Segalovu akční šou... ne pro ty tento film rozhodně není. Steven tu má jednu větší scénu a štáb měl z něj asi takový respekt, že se mu bál říct, jestli by to nezkusil ještě jednou. Pohodová oddychovka, kdyby všude necákala krev, klidně pro celou rodinu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Stmívání se objevil silný konkurent... kdyby tímto hloupým a nudným nic bez fantazie začínala sága, pochybuju že by se našel producent, ochotný zainvestovat druhý či třetí díl. David Yates je hrobař, po trapné šestce natočil bezduchou sedmičku. Na závěr už se ani netěším...

Americký gangster (2007)

Zdlouhavý kriminální film, který nemá z dramatu vůbec nic, nedostane se žádné z postav pod kůži, emociální napětí asi jako při sledování rekostrukce zločinu. Je to pěkně natočené, herecky zvládnuté, ale režie...ach jo Ridley, jako fanouška jsi mě nepotěšil..

Prohnilí policajti (2007)

Francouzská amatérská parodie snažící se zesměšnit obvyklé klišé mainstreamových kriminálně-akčních snímků. Někdy více, někdy méně úspěšně. Nejsou tu parodovány konkrétní scény známých filmů (takových snímků je natočeno nespočet), ale tvůrci si berou na paškál zažité postupy, automatické vykrádání jiných a z toho vyplývající nenápaditost současné produkce... Je smutné zjistit z ostatních místních komentářů, že když má film na obalu napsáno napínavý thriller (rozhodně dobrý komerční tah, zajímalo by mě jestli jej použili i ve Fancii) tak většina csfd-áků nepochopí, co je film vlastně zač.

Noční letec (1997)

Docela pěkný horrorový filmek s ne úplně přesvědčivým koncem - on totiž nevypadá ani se nechová jako klasická kingovina, ale na druhou stranu to může překvapit a potěšit jako originální nápad. Bohužel tak rychlé finále bez dostatečného si vychutnání situace... myslím, že se dalo trochu přitlačit na pilu. Každopádně pochvaluju si Miguela Ferrera a scénáristu, který z Deese udělal opravdového reportéra, ne postavu v americkém filmu.

Byla jednou jedna budoucnost: Podivná reportáž z přítomnosti 1965 (1965) (TV film)

Obrovským pozitivem (který se bohužel občas změní ve značné negativum) je dokumentární forma, jejíž uvěřitelnost je ovšem kolísavá. Herecké výkovy jalové - spíše divadelní nežli filmové, nejlepší výkon podal Miroslav Štěpánek, i v krátkém čase dokázal zapůsobit a donutil mě srovnávat.