Jezero smrti (2008)

U tohohle filmu jsem se onehdá vzbudil u televize v ten pravý moment a tak mě zaujal, že jsem dokoukal až do konce a při některých vypjatých scénách (např. hře pojď si taky píchnout..)jsem byl fakt hodně vzhůru..Nejlepší na něm bylo to, že neměl žádný hepáč, i když naděje, jak jinak, umírala poslední. Zkrátka to dopadlo blbě, a to mu u mě přidalo punc uvěřitelnosti a jednu hvězdu:)

MTV News (1981) (pořad)

Mě bavili ti moderátoři z devadesátek - třeba Steve Blame - nejušatější moderátor, co znám a taky pan vrabčí - čapí hnízdo:) Jméno už mi vypadlo. Patřilo to k té době, objektivně to ale vzhledem k nostalgii nedokážu zhodnotit

Informátorka (2010)

Kdy jsme ještě lidmi a kdy už ne? Co nám dává právo brát ho druhým? Ano, organizovaný zločin a vysoká politika jsou zkurvený svinstvo.. A čím víc se to bude křičet do světa, tím líp. Je to potřeba, i když se za to tvrdě platí. Je to potřeba, i přesto, že se na tom asi moc změní..

Non Plus Ultras (2004)

Bezprecedentniía gigantický..Dvojka za zprasenyho Lábuse a ledabile kopulujicího Oldu Kaisera, i když se kluci . A taky za muziku, která by si zasloužila lepší film.

Temný případ (2014) (seriál)

Já odjaktěživa policajtům z kriminálky záviděl, že mají parťáka na život a taky na smrt. A tohle je hlavně o tom. I když tě opustí žena, nebo se s parťákem vyspí,rozpadne se rodina, sny a přijdeš o práci, kterou jsi dělal sice nejlíp, ale jinak než ta průměrná většina,nakonec je válečná sekyra zakopána, protože je k tomu sakramentsky pádný důvod. Ve jménu jakési až umanuté touhy po naplnění spravedlnosti a idealistického klišé, že každá špatnost musí být nakonec jednou po zásluze potrestána a od rozdělaná práce se neutíká, ale musí se zkrátka dokončit až nadejde ten správný čas. Good job!

jOBS (2013)

I když se mi v kapse pyšně neboulí jablečný foun, příběh jeho tvůrce Jobse je jistě fascinující. Postavit tomuhle geniálnímu markeťákovi a vizionáři po jeho smrti i filmový piedestal bylo vcelku očekávatelné. Nevím, co čekali zavilí vyznavači jeho kultu, ale mě se ta relativní civilnost a zaměření hlavně na profesní stránku života líbila. Možná jen pan hezoun Kačer mi tam úplně neseděl. Naučit se houpavou chůzi a občas někoho poslat do prdele a k tomu bystře koukat zpod ofiny na utáhnutí dvouhodinové hlavní role tak komplikovaného týpka asi úplně nestačí. Ale neurazí ani nenadchne. Takže zůstávám u tří. A půl:)

Kód Enigmy (2014)

Natočit povětšinu dvohodinové stopáže koukatelný a místy i napínavý film o trhlém leč bezesporu geniálním homosexuálním matematikovi, který staví ve stodole dešifrovací stroj a jak jinak nikdo mu nevěří, není jednoduchý úkol. Podle mě se to ale dost povedlo, a to i díky hercům v čele s BC. Hlavně je ale dobře, že tento film, o člověku, který svým senzačním objevem bez nadsázky pozitivně ovlivnil dějiny lidstva, vzniknul a bez zbytečného patosu (na rozdíl třeba od Sch. seznamu, kde bylo zacíleno na děti) vykreslil jeho neobyčejný příběh. Dobrá práce.

Vražda - Série 3 (2012) (série)

Master piece. Pro mě jeden z nejlepších (spolu s jeho americkým remakem The Killing) krimiseriálů jaké jsem kdy viděl. Skvělý scénář, skvěle natočené, vypointované, excelentně zahrané. Už se těším na čtvrtou řadu, jak to naznačuje Sářin odlet, která doufám nakonec bude. Než se jí dočkáme, je fajn, že Česká televize nasazuje v porovnání se světem pozdě leč přece další silný dánský seriálový kalibr - tři roky starý Most, a že ho do nás bude konejšivě dávkovat ve dvou dílech najednou dokonce v sobotu, za což jí patří dík. Když už tedy nemá nic z vlstní produkce, co by se těmto dánským aspoň na míle přiblížilo..

Tři bratři (2014)

Na Tři veterány nebo Lotranda a Zubejdu to asi nemá, ale každopádně je to skvěle a výpravně udělané. Možná až tak, že to působí místy kašírovaně. Svěrák ale každopádně ví jak na děti a je dobře, že si s nimi jako vypravěč povídá a otázkami je vtahuje do děje:) Krásná kamera pana Kameramana Smutného, místy vtipné hlášky a legrační Dyk, trochu toporně působící Klus a hodně toporný Piškula odříkávající repliky naučeně a bezkrevně, i když snaživě.. Nopak Lábus a Kaiser skvělý. Písní a rýmovánek je tam až moc, chyběla mi ale ta hlavní ústřední dětmi zapamatovatelná chytlavá píseň. Každopádně za posledních tak deset let tuzemský pohádkový nadprůměr.

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Důstojný pomník velké osobnosti 20. století. Skvělý Idris. V současnosti asi není na světě herec, který by byl na tu roli vhodnější, Akorát mohl kvůli roli trochu shodit, aby se podobal subtilnějšímu Mandelovi i figurou:)