• Romantický

Zápisník jedné lásky (2004)

Stará zápletka, ale přesto stále úžasná. Romantika každým coulem..Důkaz toho, že jedna první letní láska může vydržet celý život, i když měla pauzu na 7 let. Možná je to moc natáhlé, nebo sentimentální, ale i tak je to moje srdcovka

Gran Torino (2008)

Je těžké zhodnotit dílo, které nemá chybu. Clint je výborný herec a snad ještě lepší režisér. Dokázal podat bručouna se psem cvalíkem tak úžasně až se mi tajil dech. Parádní humor a do toho vážné téma gangu a menšiny v Americe. Vše tohle dokázal perfektně vystihnout. Možná tímto snímkem chtěl jen upozornit na gangy, kteří si dělají co chtějí. Určitě tam byly nějaké chyby, ale já řvala jak malé děcko, protože jsem se opět do Clinta zamilovala..

Pravidla moštárny (1999)

Jak jen to ten rejža dělá, že je to tak skvělé ?!.. Dívala jsem se s otevřenou pusou, nedýchala jsem a v závěru brečela. Přesně tohle si přeje každý režisér, každý herec i scénárista. Chvílemi jsem ani nechápala proč jsem se tímto filmem nechala tak dojmout, co mě na něm tak uchvátilo. Ale byla jsem naprosto ráda, že mě to tak dostalo. Bravo!

Nouzový východ (2008)

Tak trefné, až to ani není možné. V mnoha věcech mi to připomíná Americkou krásu - hudba, zvláštní konec, stejný "rejža". Kate i Leo překonali sami sebe, když hrají manžely, kteří mají ponorkovou nemoc a chtějí utéct z vlastního života a jako velkou naděj vidí ve Francii. Je krásné se na pár vteřin vymanit ze života, těšit se a nechávat staré za sebou. Bohužel se plán nedoplánoval. Zvláštní pohled na padesátá léta a depresivní drama, které chytí za srdce i za hlavu. Je to film nad, kterým přemýšlím i po shlédnutí, klidně hodinu a stále jsem v příjemném šoku. Kdo neviděl, nepochopí..