Pokoj (2003)

"I did not hit her! It's not true! It's bullshit, I did not hit her! I did naaaaaht. Oh, hi Mark!" Wiseau nejspíš utekl z Polska, změnil si jméno na francouzsky znějící, aby prorazil a nenadělal své rodné zemi takovou ostudu, a netrefil se, protože chtěl evidentně místo filmu dělat divadlo (absurdní). The Room ovšem zraje jak víno, každá projekce je lepší a lepší, hodnocení postupně zvedám, ze dvou hvězd jsem se dostal na čtyři - a časem se pravděpodobně dostanu i na těch pět.

Pokoj 1408 (2007)

Tohle si pustit poprvé sám doma někdy v noci... Člověk se až někdy diví, jak na prostý motiv lze natočit něco takového. Stačí už jen pomyšlení na některé scény, a už člověku zase mrazí v zádech. Top momenty: lezení po římse a návštěva pošty. To se slovy nedá popsat.

Pomsta šprtů (1984)

Je to ostuda, že tento film zde má tak nízké hodnocení. Dočkal jsem se klasické komedie, u které jsem se opravdu hodně nasmál. Jen se mi stále pletli ti hlavní šprti, ale to by až tak nevadilo.

Poslední představení (2020) (seriál)

Fotbal má Ronalda, hokej Jágra, formule 1 Hamiltona a basket Jordana. Výborný dokumentární seriál se skvělými záběry jedné velké kariéry, oceňuji celkové zpracování, rozhovory s dalšími aktéry (jen ten Obama tam být nemusel) i časové propojení minulosti a oné sezony 97/98. Ve sportovních dokumentech je Netflix již hodně zběhlý a oproti ostatním producentům i nejsilnější, je to prostě jejich nejlepší stránka. Proto doufám, že jsou v plánu i další takové dokumenty.

Po strništi bos (2017)

Víc než o Obecnou školu se jedná o Báječná léta, podobnost je opravdu zřejmá v mnoha ohledech. Sympatické vyprávění, které sice občas ztrácí děj, ale to moc nevadí. Příjemná podívaná, nicméně se nemohu vyhnout dojmu, že Svěrák má na víc.

Potomci lidí (2006)

Zpočátku film začal docela dobře, ale chyba o věku Diega a nové nejmladší osoby byla opravdu trapná. Pak se ale dozvím, že děti se přestaly rodit ze dne za den. Jak je tedy možné, že mezi nejmladšími osobami je jeden rok? Měli mezi nimi dát jen pár minut, hodinu, nebo snad už i den. Potom jsem také nepochopil, proč všichni válčili, stříleli a napadali auta v lesích. K čemu jim to jako bylo? A do třetice všeho špatného jsem nechápal, proč se všichni radovali, až se narodilo to dítě. Třeba to byl jen zázrak a dalších 19, možná i více let se nikdo nenarodí. Tak proč se radovat? Od tohoto filmu jsem prostě čekal mnohem víc.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

V době, když jsem začínal plnit povinnou školní docházku, doma jsme se místo nudy snažili vytvářet takovou fiktivní televizi se vším všudy. A tento seriál by svou úrovní do ní skvěle zapadal, scénář opravdu muselo napsat šestiletý děcko. Nebo to je jen další geniální marketing jiného než prchalovského typu, co má za úkol úspěšně přilákat pozornost, ať už je jakákoli. Jedno je ovšem jisté - lépe už bylo za premiéra Kalouska!

Prezidentka (2022)

Rok 2024, kdy bude fotbalová Sparta bojovat o udržení v první lize. Hezká představa!

Prvovoliči 2021 (2022) (TV film)

Musím to napsat napřímo a hned: vadí mi výběr studentů, který nepředstavuje vyvážený vzorek společnosti. 1 gymnazista x 3 studenti z učňáku, 3 kluci x 1 holka, všichni z Prahy, politické spektrum také nebylo zrovna široce zastoupeno. Proč tak hloupě? Mám pocit, že kdyby si autoři dali s výběrem hlavních postav větší práci (větší škála z hlediska vzdělání i sociálních vrstev, samozřejmě různé teritoriální zastoupení, různé aktivity a životní styl), mohl nám dokument nabídnout lepší podívanou, která by představovala lepší sondu do života a uvažování dnešních prvovoličů. Ať už byl výběr studentů zpracován jakkoli, film působí spíše jako studentský film než klasický dokument pro ČT, což ovšem nemusí být vždycky špatně. Bylo zajímavé pozorovat, jak studenti jsou ještě názorově neukotvení, neumí pojmenovávat věci, nerozumí mnoha společenským jevům - to vše je ale zajímavé zrcadlo nám všem, neboť všem nám bylo někdy 18 a všichni jsme byli takoví. Zatímco někteří studenti se jevili normálně či fajn, u vyučeného malíře tomu bylo naopak - scéna na lodi ohledně jeho sobectví mi celkem vyrazila dech. Jsem rád, že tento člověk představoval toho voliče babišovského ANO.

Přebytečný člověk (2001)

Neapol v červených dresech? Obránce vstřelí nádherný gól? 4 útočníci v Itálii? Jako Neapolák jít na maškarní v dresu Juventusu? Tady mi něco nehraje. Vždyť to je všechno nesmysl, to je jako kdyby nastoupila Sparta na Letné v sešívaných barvách a Řepka rozhodl nůžkami a la Rooney. V těchto divných okolnostech se nejspíše skrývá více a fotbalista je jen alter ego v mysli zpěváka. Asi nejvíce tajemný film, co kdy Sorrentino natočil. Více naprosto souhlasím s tím, co napsal hero_bk.