Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (266)

plakát

Láska hory přenáší (2022) 

POZOR! VĚTŠINA 5* HODNOCENÍ JSOU FAKE ÚČTY! Podezřelá reklama na facebooku s hodnocením až údajně 94 % z čsfd ve mně vyvolala pochyby, protože něčemu takovému se nedá věřit. A opravdu - většina nadšených hodnocení a komentářů patří účtům založeným na začátku května 2022, s přesně 200 hodnoceními, přičemž tím prvním je čistou náhodou Láska hory přenáší (ach jo, jak někdo může být tak hloupý, když podvádí). Jiné účty jsou starší a takto prvně hodnotily Lásku v čase korony, shodou okolností od stejného režiséra. Film je tedy velmi nadhodnocený a evidentně se jedná o velký slovenský odpad. Nechápu, jak se k něčemu takovému mohou tvůrci snížit. PROSÍM POSTIHNOUT!

plakát

Známí neznámí (2021) 

Velkou nevýhodou je vysoký počet Slováků, jako by se někdo opět pokoušel naplnit povinnou kvótu počtu čobolů v českým filmu (zejména těch slovenských buzen, jen to tentokrát výjimečně nehrál Andrej Polák); to všechno bylo ovšem kompenzováno tím, že všechny telefony byly androidy a Samsungy, což jako odpůrce jablečných telefonů opravdu vítám. Po italské, francouzské a německé verzi jsem se i v českém případě tohoto konverzačního filmu velmi bavil, film je svižný, dialogy zábavné, v něčem přináší i svou vlastní invenci nad rámec svých předchůdců. Jelikož se jedná o velmi podobné filmy, díky čemuž se nabízí přímé porovnání několika evropských kinematografií v de facto stejném čase, vidíme, že na tom česká kinematografie není vůbec špatně, naopak je možná i mezi těmi lepšími.

plakát

Vladimírova volba (2022) 

Na toto jsem čekal 10 let! Od vydání krátkého Interande si nikdo netroufl natočit v tuzemsku další interaktivní film, a to dokonce celovečerní. Tento druh experimentálního filmu mě neskutečně baví a jsem rád, když někdo najde odvahu se do něčeho takového pustit. V případě Vladimírovy volby se nejedná pouze o chválu formátu jako takového, film je prvotřídní se vším všudy. Příběh je atraktivní, že by mohl snadno obstát na filmovém plátně i v klasické podobě. Postavy jsou dobře zvolené, je vidět, že na dialozích si autoři velmi dali záležet a každá postava se vyznačuje svou do jisté míry typickou mluvou. Vynikající soudruh náměstek Kačer - někomu by mohlo vadit, že je na tuto roli poměrně mladý, i já jsem se v počátku zarazil... nicméně po kratším zvážení mně došlo, že to vlastně svůj smysl má, protože to má symbolizovat toho tehdejšího mladého sebevědomého kariéristu, který díky naprosté stranické oddanosti a mnohdy i pokleslé morálce šplhá co se dá. Jedná se o film ze samého konce normalizace, tak bylo zapotřebí si trochu pohrát s rekvizitami a správně vybrat exteriéry i interiéry. I tady tvůrci obstáli; pravda jest, že u interiérů to je v Česku poněkud snazší, protože řada veřejných budov vypadá již 50 let stejně, i tak ale byla vidět velká snaha, co nejlépe zachytit tehdejší svět. Samozřejmě to nebylo dokonalé, i na konci komunismu se ve filmu objevují plastová okna, novější výtahy či designové vypínače, to bych si ale nedovolil nikomu zazlívat, když se nejedná o špičkovou produkci, kterou jsme mohli nedávno vidět např. v Desadesátkách na ČT, kde prostě už to věrné zachycení reality tak nějak očekáváte. Jelikož se jedná o mladé tvůrce, je zde přinesena jistá míra inovace, která film velmi osvěžuje - ať už se jedná o lovení globusů či scénu v hospodě na jeden záběr s otočnou kamerou kolem kulatého stolu, klobouk dolů.

Poslední hodnocení (2 088)

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

21.05.2022

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

09.05.2022

Promlčeno (2022)

03.05.2022

Vyšehrad: Fylm (2022)

19.04.2022

Podezření (2022) (seriál)

18.04.2022

Známí neznámí (2021)

06.04.2022

Vladimírova volba (2022)

26.03.2022

ZDFzeit: Die Tricks der Lebensmittelindustrie - Schummel-Vollkorn, Pflanzendrinks & Co. (2020) (TV film)

12.03.2022

Betlémské světlo (2022)

11.03.2022

Reklama

Ovládací panel
7 bodů

Reklama

Reklama