3. poločas (2016) (studentský film)

Jak by řekli baníkovci - "neteče krev, není konec". Filmy z prostředí fotbalových hooligans mě nikdy neomrzí, o to ještě více, když se jedná o fanoušky od nás. Otázkou ovšem je, jestli vůbec mají fotbalový Teplice tolik fanoušků.

47 metrů (2017)

Zdejší hodnocení je pro mě nesmírným překvapením, původně bych i z posměšných reakcí lidí během půlnoční projekce ve Varech čekal hodnocení "hluboko" v černých číslech. Jednoduché, hloupé, prvoplánové a především očekávatelné, to vše platí v tomto případě. Jak už je tomu v hororech s mladými holkami v hlavních rolích zvykem, i zde se chovaly sestry nesmírně stupidně, iracionálně a neustále se překřikovaly. Páni, toto je alespoň strategie k záchraně. Reputaci filmu alespoň částečně napravil konec, který už nebyl tak všední a hlavně očekávanou zábavou.

7 životů (2017)

Ach jo, člověku z toho až mrazí - kdybych se na film podíval v čase premiéry, jen tak bych nad tím mávl rukou, jakože nějaké sci-fi, jedno z těch dalších... ale z optiky roku 2021 už to taková legrace a divácká netečnost není, vždyť to je obrovská paralela s dnešním světem. Rázem si uvědomíte, že nejen řada věcí je zde podobná jako dnes, ale aby se něco podobného vyplnilo do puntíku, není už najednou tak nereálné. Ačkoli všichni ti Orwellové a další varující nás chtěli předem na něco takového upozornit, totalita může být nastolena velmi snadno, i když se to zprvu nemusí nechat zdát - cesta do pekla je totiž dlážděna dobrými úmysly. Ale k filmu - přesně taková sci-fi mám rád, kde je stěžejní originální nápad a takový ten tah na branku. To potom člověk i nějaké ty menší nedostatky a nesrovnalosti odpustí.