Jízda s Madeleine (2022)

Niečo krásne no, čo viac napísať. Konverzačka na úrovni.

S tebou nebo bez tebe (2021)

Jemne pridaný humor v nepríjemnej životnej situácii. Kto si zažil, alebo je v niečom podobnom, toho film vtiahne.

Opustit Las Vegas (1995)

Film som videl x krát. Vždy s odstupom pár rokov a triezvy. Posledný raz so slušným ‰ a bol to úplne iný zážitok..... Ale je to špička.

Řekni to nahlas! (2020)

Oddychovka. Oceňujem, že tam neboli podsúvané ideokraviny a politika nesúvisiaca s filmom, ako býva dnes bežné.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Dôvodom pozrieť si tento film bol jeho obal, veľký košatý strom so sediacim párom dívajúcim sa do diale. A ešte krátky popis, vyvolávajúci pocit, že si pri ňom oddýchnem. Dostal som presne to čo som očakával, ba aj trochu viac. Skvelý dialógový film plný myšlienok, ktoré pekným spôsobom ukážu, že veci sa môžu mať aj inak ako sa na prvý pohľad zdá. Niekedy pomôžu múdre osoby nablízku, inokedy vlastná intuícia a výsledok sa dostaví, ak mu dáme šancu.

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Je to fajn, len sa mi zdá že dnešné metódy sú obdobné.

D2: Vlakem až na konec světa (2020)

Nie vždy sa podarí, že mi film vyčarí spontánny úsmev na tvári. V tomto sa to podarilo pri kúpe vodky o 11-ej ráno a následnej scéne popíjania k pečivu. Taký momentík slobody.

Splněné přání (1988)

Jeden z tých 80´s filmov, čo som ako malý nanešťastie nevidel a zastihol ma náhodou v pracovnú nedeľu v TV. Vtipné dojímavé, miestami škodoradostné. Fajn scénka z telefónneho automatu. Veľká spokojnosť.

Bubliňák (2001)

Bavil som sa dobre, to že je to nereálne mi vôbec neprekážalo. Choré náboženstvo zo strany matky, ešte horšie sektárstvo, láska, podivná tlupa "zrúd" ..... Stále sa niečo dialo, rýchlo to ubehlo - ideálna jednohubka.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Keďže sci-fi je môj najobľúbenejší žáner, začal som siahať aj po starších kúskoch, tento bol jedným z prvých a milo ma prekvapil ako trikmi, tak dejom a celkovo spracovaním. Dokázal som sa výborne vžiť do kože človeka utrápeného neustálym zmenšovaním sa. Sledovať boj hlavného hrdinu o prežitie v tele o veľkosti mravca bolo pútavých 81 minút.