Simonův vesmír (2010)

Velice neodolatelné a nejen pro lidi s Aspergerovým syndromem ;-) Přepínám.

O myších a lidech (1992)

Kupodivu jsem si nejdřív myslela, že Malkovich bude hrát toho chytrýho :-) Teď už si to nějak nedovedu představit...

Ztracený a nalezený (2008) (TV film)

Vtipná bajka o klukovi a tučňákovi, kteří se vydají na cestu k pólu. Jednoduchý příběh o jasných věcech pro dospělé i děti. The best!

Iluzionista (2010)

Iluzionista je kouzelný a mistrovsky zvládnutý film. Mimo úžasného příběhu Jacquese Tatiho musím vyzdvihnout řadu detailů a drobností, kterými mě hned napoprvé doslova uchvátil. Bylo to promyšlené, vtipné, chytré. Líbilo se mi to a při nejbližší příležitosti navštívím další promítání.

Román pro muže (2010)

Tak tohle by opravdu nešlo. Víc jsem se pobavila u předfilmů - a to je taky co říct. Už nikdy víc!!!!

Největší z Čechů (2010)

Tak tohle se opravdu povedlo. Humor skrytý za drobnými gesty a rádoby neškodnými poznámkami, mě v kině po dlouhé době od srdce rozesmál...To se moc často nestává...Zkrátka, jde to i bez velký hlášek. Ovšem na "kuli kuli kuli" se nedá zapomenout. Nevynechám příští příležitost shlédnout to znovu. Možná, že se letos akademikům podaří nezapomenout ;-)

Agora (2009)

Nejcennějším na tomto filmu je nadčasový námět náboženské nenávisti. Politické i náboženské ideologie se vždy bály a zbavovaly inteligence a vlivných elit, protože mohly hýbat davy...

Salomé (2002)

Saura podává skvělé ztvárnění atraktivního příběhu - opět perfektní řešení těžké scény (stejně jako v Carmen) - zde poprava Jana Křtitele. Temperamentní flamengo je skvělé, proto bych považovala za chybu nazývat Salomé baletním představením. ;-)

Podezřelá parta (2007) (TV film)

No v tom všem televizním marastu až překvapivě osvěžující...navíc evropská produkce a ne další americká pakárna ;-) Pěkné a povedené.

Made in Hungaria (2009)

No trochu mi to připomělo naše Šakalí léta....střední Evropa v době komunistických zákazů...ale co si budem povídat. "Jednou mi fotr povídá" je rozhodně lepší než maďarský roc'n'roll. Hlavní hrdinové se už tuplem nedají srovnávat!