Pat a Mat - Porucha (1985) (epizoda)

Futbal je predsa narodny sport ktoremu kazdy rozumie, ale co tie technicke vymozenosti?

Rocky IV (1985)

Tomuto snimku nechyba snad nic - adrenalin sa z neho vali prudom, treningy ktore Vas strhnu, neustavajucujou akciou nabity, hudbou podmanivy a hlavne ide o suboj davida a goliasa. Vyborne situovani medzi zapad a vychod a myslienka tiez bravurne prenesena na divakov a to, ze kazdy sa moze zmenit ak ma dostatok ochoty a kuraze v sebe. Jednoznacne top zo vsetkych pokracovani o Rockym. Dnes uz je to rozhodne klasika zanru. 85%

Co je vám, doktore? (1984)

Nebyt Sveraka, tak tento film by se urcite propad v propadlisti dejin. Cely film stoji a pada na nem. Olmer mu dovolil pozmenit dialogy a Zdenek mohl improvizovat a diky tomu to neni tak hrozny.

Nekonečný příběh (1984)

Naprosty klenot z doby kedy bolo vsetko zo zapadu cenzurovane. Dnes som si pribeh pripomenul znovu takmer po 25 rokoch ale uz i s mojimi detmi a bolo to nieco neuvertielne - opet si prezit tuto fantasticku rozpravkovu jazdu plnu napadov a nezabudnutelnych scen. Malemu synkovi som dovysvetlovaval co a ako ked mal otazky na pribeh so stiahnutim hrdlom. Naozaj dojemny skvost a vo svetovej kinematografie je takych snimkov ako safranu. Dobrodruzstvo maleho bojovnika Atreja bolo vynimocne. Nakoniec ako v kazdej spravnej rozpravke sa vsetko v dobre obratilo a z posledneho zrnka rise fantazie vznikla nova silnejsia. Cesky dabing sedel skvele a drak Falko bol najmilesim zjavenim z mojho i synatoroveho detskeho pohladu. Nezabudnutelne.

Pat a Mat - Brusle (1984) (epizoda)

Pat a Mat skratka najdu recept na vsetko - dokonca i na lad v lete. Serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky.

Pat a Mat - Klavír (1984) (epizoda)

Serial hodnotim komplet a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Klavir sa napokon dostane do bytu, ale co z toho ked byt uz nieje v povodnom stave.

Pat a Mat - Vinaři (1984) (epizoda)

Dnes by som rad hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Kompletne nam to dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu.

Pat a Mat - Výlet (1984) (epizoda)

Znovu jeden diel z tych slabsich ale co na tom P&T su skvely hrdinovia, ktori si poradia v kazdej trampte. Serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky.

Pat a Mat - Budka (1983) (epizoda)

Dnes je uz uplne jasne,ze do cohokolvek sa nasi predstavitelia pustia sa konci demliciou vsetkeho naokolo. Pan Benes bol majster tohto animacneho remesla a tento serial si zasluzi najvyzsie mety.

Pat a Mat - Déšť (1983) (epizoda)

Co na zaciatku vyzera ako dobry umysel sa nakratko zmeni v totalnu likvidaciu strechy. Serial je skvela zabava nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I pre nas starsich.