Pat a Mat - Houpací křeslo (1979) (epizoda)

Hold narabanie s drevom je proste kumst a nie kazdy ma na to papiere. Rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky.

Pat a Mat - Koberec (1979) (epizoda)

Niektore z dielov su slabsie, ale tento s farbou na koberci k nim urcite nepatri. P&T to opat zvladnu na 100%. Serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky.

Pat a Mat - Obraz (1979) (epizoda)

Pat a Mat - Světlo (1979) (epizoda)

Odveky rivali Karpov a Kasparov nemozu dohrat posledny finalovi zapas vdaka vadnej ziaroke. Na veci nic nemeni, ze opat raz uvidime slusnu zabavu. Serial nam kompletne dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim.

Pat a Mat - Tapety (1979) (epizoda)

Zaujimalo by ma ci si vobec nejaka remeselnicke firma dovoli mat nazov Pat a Mat alebo Ajeto. Urcite by som mal urcite obavy zadat im zakazku. U nas v Beroune je firme Ajeto ale zaobera sa predajom pocitacov. Takze to az taky packali nebudu....

Čarodějův učeň (1977)

Naprosty klenot Cesko-Slovenskej produkcie. Mraz mi beha este teraz ked si spomeniem na jednookeho carodeja. Film schova kdejake dielo sucasnej produkcie jak trikmi tak vypovednou hodnotou. Temny pribeh chlapca bez domova ktory sa snazi prezit a pri putovani zivotom natrafi na spolok carodejnikov kde sa uci remeslu carodejnictva. Evokuje mi to jeden vyrok nemenovaneho politika "Laska a pravda zvitazi nad lzou a nenavistou." Pripominam ze je to nevhodne pre deti.

Profesionálové (1977) (seriál)

Boddie & Doyle nerozlucna tvrda dvojka z CI5. Na dobu vzniku velmi pozeratelne a oblubene, ale postupom casu tych nelogicnosti v seriale bolo neurekom. Slaby podprumer.

Červené víno (1976) (TV film)

Dej pribehu sa odohrava pocas dvadsiatich rokov pred prvou svetovou vojnou a na zaciatku druhej svetovej vojny. Frantisek Hecko napisal tuto zbierku o naozaj tazkom zivote, ktory mali ty nasi predkovia o tom ziadnych pochyb niet. Plejada slovenskych hercov tu podava presvedcive vykony na ktorych cely pribeh stoji a toci sa okolo vina, vinohradu a ludskych vztahov. Mimochodm Vlcindol je Vlcia Dolina v Suchej a hned vedla sa nachádza Ruzova Dolina. Patronom Vlcindolu je Svaty Urban ktory odhana mrazy. Kedysi som byval nedaleko a do Suchej sa vacsinou chodilo na tancovacky, na ryby, na fotbal, do kostola a do krcmy. Foto - http://www.panoramio.com/photo/40826142

Kuťáci (1976)

Nieco malo k tomuto dielu chybalo. Mimochodom rad by som hodnotil cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Kompletne nam to dava skvelu zabavu nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I nam starsim. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. Kazdopadne tomuto serialu davam 90%.

Pacho, hybský zbojník (1975)

Slovenska klasika s legendarnym Jozkom Kronerom. Komedialne ladena melodrama a ako vzdy skonci s lupeznikmi nemilo. Su bud zabity alebo ich pocase lapia draby. Tento snimok je okoreneny vybornou hudbou ako aj celym komparzom vtedajsej hereckej elity. S nostalgiou na vsetkych zbojnikov a janosikov musi dat plny pocet.