Profesionálové (1977) (seriál)

Boddie & Doyle nerozlucna tvrda dvojka z CI5. Na dobu vzniku velmi pozeratelne a oblubene, ale postupom casu tych nelogicnosti v seriale bolo neurekom. Slaby podprumer.

Spolubydlící (1992)

Originalny scenar, skvela Jenifer Jason-Leigh plus masivna reklama do kin - Ani tieto atributy s podpriemernym snimkom nedokazu nic urobit.. Je to velka skoda, pretoze potencial tam bol ale zostalo to vsetko v prvej polhodine..Bohuzial 40%

Fanny a Alexandr (1982)

Nekonecna a vlecusa sa nuda ktoru som obsolvoval az do samotneho zaveru ktory tomu dava s prizmurenim oboch oci jednu hviezdicku. Neni hodne dalsich komentarov.

Tucet špinavců (1967)

Nepopieram, ze film ma hviezdne obsadenie a na prvu polovicu filmu sa da ako tak divat ale ten abnormalny zaver? To bolo co? To snad ani nemohli mysliet vazne? Som velmi rozladeny z tohto slabuckeho a zaroven vsetkymi ospevovaneho diela. Jedni su krystalovo cisty (pritom vesmes odsudenci a odbornici na vsemozne veci) a ty druhy clenovia Wermachtu uplne bez mozgu a bez treningu. Ocakaval som pecku ala Platoon a dostalo sa mi obrovskeho sklamania. Tak slaby film som nevidel uz hodne dlho, vaham nad odpadom. Co ale vobec nechapem su tie komentare? Nikdy viacej tuto pateticku katastrofu.

World Trade Center (2006)

Zaciatok filmu sa slubne vyvija a my v napeti ocakavame neodvratnu katastrofu ktora sa stala 9/11. Po 20 minutach je nam jasne, ze potencial filmu zostal na starte a pan reziser Stone vytvoril neunosnu zlataninu ktora dopadla ako samotny WTC - katastrofou. Pritom v dnesnej dobe mohol vyuzit digitalne a audiovizualne pomocky co sa nakoniec nestalo. V pozliepanom pribehu dvoch zachranarov iba tlaci na emocie, ktore mozno platia na radovych americanou... V dobe utoku na WTC som bol v USA v Chicagu a ten den som bol v praci nedaleko Sears tower, ktore je v centre mesta. Nedalo nam to a pocas dna sme pozorovali ten mrakodrap aby nam nieco neuslo. Kazdopadne musim povedat, ze oficialnej verzi o WTC veri iba 2/3 americanov. A ta zostavajuca tretina neveri, pretoze su odignorovane veskere fyzikalne zakony a nezvratitelne fakty vysetrovaciou komisiou, ktora posobi len ako krycia zlozka. Postupom casu som sa priklonil na tu mensiu stranu a osobne se myslim, ze za utokmi na USA je daleko zlozitejsia masineria na ktorej sa dokonca podielali i sami amici a my sme mali moznost vidiet riadenu demoliciu. Je prilis mnoho detailov, ktore komisia neberie v potaz alebo sa im brilatne vyhyba, ale to uz patri niekam inam. Film ako taky nesplnil ocakavania a od odpadu ho len deli jeho vypovedna hodnota - neznamy utocnici zautocili na US pode a ohrozili tym americku slobodu.

Občan Havel (2007)

Bohuzial jednostranna zalezitost -> stupen objektivy 0% Obcanove protirecenie a zamerne preskakovanie zavaznych tem autorov z tohto diela robia nehanebny odpad a ta groteska v podani prveho prezidenta, kde sa ztrapnuje mi vobec nesedi. O rozdeleni republiky, co je velmi zavazna tema - ani slovo. Hviezdicka pre pani Olgu, ktora vedela ako tohto pana zvladat. Som optimista pretoze stale verim jeho odkazu z Novembra 1989 "Laska a pravda zvitazi nad lzou a nenavistou" - snad sa toho este dozijem. Celkove hodnotenie snimku 5%

Roming (2007)

Jeden z mojich najoblubenejsich ceskych hercov pan Polivka sa snazil co mu sily stacili, ale tak nudny film som uz davno nevidel. Je to ohromna skoda, pretoze namet natocit film o ciganskej problematike sam sebou nie je zly a chyba ako sol v tychto dnoch. Bohouzial tvorcom tento obrovsky potecial nevysiel. Nasi tmavsi spoluobcania maju problemy s platenim najomneho, malokto z nich pracuje, spolocnost (my danovi poplatnici) do nich investuje nemale prostriedky vrchom, spodkom bez ziadneho vacsieho efektu. Z pohladu investora totalne vyhodene peniaze. Romovia si mozu oddychnut pretoze ich financuje stat a nie nejaky podnikatel. O kriminalite sa radsej rozpisovat nebudem pretoze by mi pravdepodobne nestacilo miesto pre taky komentar. V tomto smere by sme mohli ocakavat, ze sa najdu tvorcovia, ktory konecne poriadne rozcupuju tuto tematiku. Bohuzial nikto nechce niest svoju kozu na trh!? Ja len dufam, ze sa to nebude odkladat na vecne casy. Iba jedna hviezda za nacrtnutie romskej otazky.

9 hráčů se smrtí (2005)

Davam iba jednu hviezdicku a to vdaka Dennisu Hopperovi, ktory ako jediny tu dava svojej role nieco viac ako standard. Ubohy pribeh, ale nedokaze udrzat sam a dalsi herci sa vsemozne snazia, ale nema to tvar a predvidatelny koniec nas nicim nedokaze zaujat.

Takoví normální zabijáci (1994)

Pan Oliver Stone je jeden vynimocny reziser a mal by sa drzat toho co mu naozaj ide - tvorenie eposov z americkej historie. Toto bol krok uplne vedla a vobec nechapem tie masy spolukomentatorov - to mal byt vtip? Po zakupeni DVDcka som ho s rychlostov blesku ihned odniesol do bazaru. Totalne katastrofa ktora ma 4 krat odradila- ani akcny, ani krimi, ani romanticky, ani komodia. 5%

Crash (1996)

Nemastne,.neslane a divim sa, ze som to vobec dopozeral...hruza..100 minut vyslovene premrhanych.