Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Chybějící článek mezi 2. a 4. epizodou mě mile překvapil a zodpověděl mé otázky ohledně celé série. Přechod Anakina k temné straně síly, narození Leily a Luka, Obi-Wanova nezraditelnost, to vše krásně do sebe zapadalo. Co se týče trikových efektů, tak není co dodat, neměli chybu a úvodní souboj na oběžné dráze mě přímo zabořil do sedadla stejně tak, jako jsem zíral na vestavění anakina do obleku Dartha Vadera.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Po shlédnutí Desperada jsem se těšil na jeho pokračování a musím říct, že jsem zklamán, jelikož sem si představoval akci. Bohužel sem byl celý film zmatený a ztrácel jsem se v ději. Jediné, co se mi líbilo, tak byla postava, kterou ztvárnil Johnny Depp a pak záběry, kdy se objevila krásná Salma Hayek.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Krásný díl série filmů s Harry Potterem ale jakožto čtenáře knih mě film sklamal, jelikož bylo ve filmu oproti knize mnoho odlišností a to už u mě sráží hodnocení.. Např. při fanfrpálovém mistrovství světa mi spadla čelist hluboko dolů ale hned byla vystřídána šokem z jeho konce. Bylo uděláno velkolepě s pěknými triky na košťatech ale ta minuta mohla být klidně i delší. Dále je škoda, že se do filmu nevešly Dursleyovy, Dobby a více s scén se Zitou Holoubkovou. Na druhou stranu je to ale vynikající dílko, která až na místy přehnané sestřihy je skoro bez chybiček. Trikové efekty jsou velmi povedené a z lorda Voldemorta jde strach a vypadá přesně tak, jak jsem si ho představoval, děkuji Ralphe.

Sanatorium (2004)

Mysteriózní snímek s prvky hororu, který vyniká napjatou atmosférou. Lekavé scény jsou vydařené a udělány z obyčejných věci (papír, zábradlí,...). Např. jsem se nikdy nelekl volně padajícího výkresu. Jinak je ale příběh divný a i nezáživný. Konečné rozuzlení je zajímavé, strašidelné ale i trochu nepochopitelné. Po shlédnutí si tento film do filmotéky umístí asi ale jen sběratel filmů či filmový fanatik.

Umučení Krista (2004)

Jsem ateista ale tento film mě velmi vzal. Někdo říká, že film je brutální, krvaví, ostatní mají jiný názor. Myslím si, že Gibson, chtěl, aby si divák představil, jak Kristus trpěl a co asi prožíval. U mě Gibson obstál a já si nejen, že představil, jak asi Ježíš trpěl, ale navíc ve mě některé scény dokonce vzbuzovali dojetí, lítost, zlobu. Dalším kladem filmu je, že diky dialgům v pozadí v latině a hebrejštině, film budí ještě větší dojem.