• Romantický

Pátrání (2018)

Na Searching kouknu klidně a ráda ještě několikrát. A to hned z několika důvodů. Prvním z nich je originální zpracování, které sebou nese překvapivě také velké emoce. Vidíte pouze obrazovku počítače, slyšíte pouze zvuky vycházející z člověka, který do počítače kouká, a přesto přesně dokážete chápat, jak se cítit. Na jednu stranu to až děsivě vystihuje dnešní dobu, na druhou stranu je to geniální. To, jak tvůrci vymysleli finálně mě nadchlo o něco méně, proto ta hvězdička dolu. Stejně si ale myslím, že se jedná o jeden z nejdůležitějších filmů loňského roku.

Dangsini jamdeun (2017) (seriál)

Nejlepší na celém seriálu je soundtrack. Ten je pětihvězdičkový. A pak je tu Suzy... ta byla fajn, ne úžasná, prostě "jen" fajn. Víc jí podle mě role nedovolila. A to mě trochu štve. Ne že by šlo o špatný seriál, ale stejně je to pro mě spíš zklamání. Něco tomu chybělo, možná tam nebyla ta správná chemie mezi herci. Případy nebyly špatné, ale taky mě časem omrzely. Dávám tři hvězdičky, které jsou ale slabší.

Ai Fai.. Thank You Love You (2014)

Tak je to jasný, mám novou závislost. A jmenuje se Sunny Suwanmethanon. Jeho herecké schopnosti jsou pro mě dostatečným důvodem k tomu, abych si pustila jakýkoliv film. Ať už to bude totálně úchylná komedie nebo třeba horor, se Sunnym jdu do toho. Tenhle film se mi ale nelíbil jen kvůli němu. Jeho partnerka byla taky fajn. Příběh předvídatelný, ale přesto mě chytl za srdce a bavila jsem se. Ok, některé vtípky byly lehce za hranou, ale celkový dojem z filmu mi určitě nezkazily. Takže jo, klidně si tenhle kousek pustím znovu... a znovu.

Nong, Pee, Teerak (2018)

Co se týká thajských filmů, jsem úplný začátečník. V brzké době to ale hodlám napravit, protože tenhle kousek mi ukázal, že i Thajci mají sympatické a vtipné herce, a že umí natočit pořádný trhák. Jo, minimálně v Thajsku tenhle film teď dost frčí. A není divu, je to sranda a zároveň i doják. Jediná část, která je dle mého trochu přitažená za vlasy, je romantika. To ale trochu přičítám tomu, že "na tyhle věci" pohlížím jinak než Asiati. Doporučuji zhlédnout všem, kteří mají sourozence nebo kamarády, se kterými se hádají kvůli prkotinám. PS: Dá se u toho konce vůbec nebrečet?

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Scén, kdy se člověk zasměje oproti předešlým dvěma filmům výrazně ubylo, a zůstává tak příšerný scénář s děsně ohranou zápletkou a rozuzlením, kterému nejde uvěřit. Nevadilo by mi to, kdyby to fungovalo aspoň jako komedie. Jenže starý dobrý Mr. Bean je pryč a zdejší humor je všechno, jen ne přirozený. Znovu už ne. Prosím, znovu už ne. Nuda, 2*

Atypický (2017) (seriál)

Po delší době americký seriál, který mi nepřijde jako ztráta času. A kupodivu s ním přichází opět Netflix. Postavy a dialogy jsou rozhodně zajímavé a dobře se na to kouká. V Samovi občas vidím trochu rysy Sheldona a v jeho ségře zase ségru Dextera. Tím ale nechci říct, že by je kopírovali, obě postavy jsou originální a věřím, že si k nim najdu v dalších sériích ještě bližší vztah. //// Po zhlédnutí druhé série zvedám hodnocení na plný počet.

To zařídíme (2018)

Víte přesně, jak to dopadne a dokážete dokonce i odhadnout, jak se to bude celé vyvíjet. A ono se to přesně tak stane. Ale vy přesto nejste zklamaní, ani znudění. A to je na tom vlastně to hezký. Mám ráda, když film splní má očekávání, nezklame mě, děje se v něm to, co bych si přála, a skončí to tak, jak bych si přála. Je to fajn pocit. A já z filmu necítím, že by měl v plánu být něčím víc. Jen dobrým filmem, tak jak ho známe. 3*

Zrodila se hvězda (2018)

Nemůžu to dostat z hlavy, prostě nemůžu. Úsměv a pohyby Lady Gaga a Bradleyho šíleně zamilovaný a opilý pohled. Ten okamžik, kdy spolu stojí na pódium nebo sedí u klavíru a nechávají se naprosto ovládat hudbou a láskou. To jak spolu zpívají a ladí, a má to neskutečnou sílu. V kině, pokud to jen trochu jde, nebrečím. Tady to nešlo. Zatím největší překvapení letošního roku.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Se mnou to je docela jednoduchý. Jakmile se nadchnu, jsem prostě nadšená. A taky nekritická, protože proč si kazit radost? Vždyť to bylo krásný. Filmu se totálně podařilo vrátit mě zpátky do náctiletého období, a už jen za to si od mě zaslouží plný počet. A klidně si dám brzy opáčko.

Bimileun eobda (2016)

Na rozdíl od většiny mě film bavil od začátku. Přišlo mi jen, že měl dvě různé tváře. Jednu, normální, a tu druhou, která mi až tak nesedla, a přišla mi lehce pomatená. Tím myslím třeba ten zvláštní rituál někde uprostřed filmu a další "umělecké" prvky a scény, které se dle mého názoru moc nepovedly. Každopádně finální rozuzlení mě doslova šokovalo a film u mě posunulo minimálně o úroveň výš. 4*