• Romantický

Susanghan pateuneo (2017) (seriál)

Po dvaceti hodinách čistého rozplývání se nad Chang Wookem oznamuji, že bych se klidně dokázala rozplývat ještě pár desítek hodin. Ale ráda rozdám body i ostatním. Jeho holka je skvělá, rozumná a neskutečně zábavná hlavní hrdinka. Jejich zamilované oťukávání mě ani ke konci nepřestávalo bavit. Jenže já si v podstatě ujížděla na všech, včetně toho nejzlejšího. Případy mě bavily, velmi nadprůměrně jsem se nasmála, a ani slzy nechyběly. O motýlích v břiše a přehrávání si některých scén opakovaně asi slyšet nechcete. Budu tedy na konec trochu objektivní, a přiznám, že u jednoho dílu jsem se asi půl hodiny nudila. Důvod? Málo Chang Wooka. Bože, co to se mnou zase udělalo? 5*

Znovu ve hře (2018)

V podstatě by se dalo říct, že je to strašný film. A vlastně si za to můžu tak trochu sama. Že by totiž JLo byla zárukou kvalitní kinematografie se říct prostě nedá. Ale víte jak, není dobrý mít předsudky. A tak jsem to zkusila. A nebýt té nejšílenější "zápletky" s jakou v podstatě bezdůvodně zhruba v polovině filmu přišli, asi bych si řekla, že se to dalo. Takhle ale přemýšlím, jestli do scénáře omylem nevniklo osmileté dítě. Jinak je pro mě tenhle "nápad" nepochopitelnou záhadou. 1,5*

Wangyi doen namja (2019) (seriál)

Úžasně napsané, skvěle zahrané. Tím bych mohla klidně skončit, ale mám chuť být alespoň trochu konkrétnější. Yeo Jin Goo je jednoznačně obrovský talent, který zvládá parádně zahrát vyděšeného klauna, krutého krále i další emoce. Král, kterým se postupně stává je pravděpodobně tím nejlepším, jakého jsem zatím viděla. Konečně se někomu podařilo vyprostit se z obvykle nastavené povahy naprosto nemohoucího krále, který je jenom loutkou. Další postavy nemá smysl jednotlivě komentovat, stačí, když řeknu, že se mi všichni krásně hodili do svých rolí. Hlavně tedy ti nejbližší kolem krále. Příběh nemá hluchá místa, drží si kvalitu po celou dobu a často diváka trochu překvapí. Hudba byla trochu jiná, než je obvyklé, za to palec nahoru. A další důležitá věc je, že došlo na "ty" momenty, kdy mě bolelo u srdce a měla jsem mokro na tvářích, a to je pro mě u historických seriálů důležitým ukazatelem. 5*

Dvacítka na krku (2016) (seriál)

Korejci se na vztahy konečně dívají reálnějším pohledem a nemá to všechno jeden, předvídatelný scénář. Řeší se zde sex, prostituce, zneužívání a další nepříjemnosti, které většinou v korejských seriálech neexistují. A taky se tu krásně ukazuje, jakou silou a oporou může být přátelství mezi ženami. I když si jednou za čas vjedou do vlasů, i když spolu občas nemluví kvůli prkotině, i když vidí občas jen sebe samotné a mají spoustu tajemství. Tenhle seriál je zkrátka hodně odlišný od běžného korejského seriálu. Už jen tím počtem hlavních postav. Opomíjený kousek, který si rozhodně zaslouží větší pozornost. 4,5*

Mokgyeokja (2018)

Námět je zajímavý a pokud máte rádi thriller, a ty nejznámější kousky už jste viděli, mohla by přijít řada třeba na tenhle. Film o náhodném svědkovi vraždy a vrahovi, který ví, že měl svědka, ale zatím neví, kdo přesně jím je. To zní jako slušný drama, že? Počítejte ale s tím, že film má svoje mouchy. Hlavní hrdina mohl mít lépe vypracovaný charakter, a já bych jako divák ráda znala víc jeho pocity. Takhle mi moc nedávalo smysl jeho - řekla bych náhlé - jednání. Myslím si, že se nejen z jeho postavy dalo vytáhnout více. Samotný konec byl pak hodně mimo mísu a přála bych si dostat rozsáhlejší vysvětlení. Můj verdikt? Je to dobrý a napínavý film, ale bohužel trochu nedotažený. 3*

Zelená kniha (2018)

A tak jsem chtěla vidět, co že to za film vyfouklo Oskara mým favoritům. Nebýt toho, asi by mě minul a příští rok už bych si ani nepamatovala, že něco takového někdy natočili. Takže, díky Oskarům! Green book mě bavila od samého začátku do úplného konce. Z velké části kvůli tématu a hercům, a taky kvůli tomu, že mám slabost pro filmy o opravdovém přátelství. A tohle mě dojalo neuvěřitelně moc. Rok 2018 mi přinesl několik velkých filmů, tenhle mezi ně patří taky. Je to krásný, 5*

Miss Bala (2011)

Fajn, na jednu stranu by se mi chtělo debatovat o tom, jestli film není až příliš naivní, a jestli mělo jednání hlavní hrdinky vůbec dostatečné opodstatnění. Na druhou stranu musím říct, že mě hlavní představitelka velmi bavila a ve scéně, kdy jede přes hranice, jsem byla totálně s ní. Jinak jsem neměla žádný větší problém s pochopením děje, který tu někteří popisují, všechno mi přišlo naprosto jasné. No a rozhodující u mě samozřejmě je, že mě film fakt hodně bavil a slupla jsem ho jedním dechem. 3,5*

Gieokeui bam (2017)

Co je tenhle film vlastně zač? Horor s tajemným pokojem, za jehož dveřmi se určitě děje něco nepěkného, nebo psychologické drama s podivně chovajícím se bratrem? A nebo... ? Rozuzlení, ke kterému tady došlo bylo naprosto šokující a nečekané. A věřím, že nebudu jediná, koho překvapí. Mám drobné výtky k tomu konci a začátek filmu mi nebyl moc příjemný, ale jako celek je to dobrý film s precizní zápletkou. 3,5*

Gogyocheosewang (2014) (seriál)

Hrozně bych chtěla zhodnotit seriál jako celek, ale v tomhle případě je to nemožné. Považuji za naprostý div, že jsem vydržela u prvních dílů, a že jsem to prostě nevzdala. A když mluvím o prvních dílech, nemyslím tím první dva tři díly, ale celou třetinu seriálu. Nebavilo mě všechno, co se dělo ve škole, nebavil mě křen ani křenka, už vůbec mě nebavila hlavní hrdinka a marně jsem čekala, že to In Gook zachrání. Nedokázala jsem si představit, jak to spolu ti dva mají dát dohromady, a jak se u toho já, jako divák, mám bavit. No, nemožné se nakonec stalo skutečností. Z původního koukání po malých částech při vaření jsem se dostala do stavu, kdy jsem dala dobrovolně tři díly vkuse, aniž bych u toho dělala cokoliv jiného. In Gook si mě nakonec obmotal a s Ha Nou Lee se dokázali sladit do pěkného, lehce ujetého páru. Konec byl vymyšlený hodně originálně, a tak to u mě nakonec dobojovali na průměr. 3*

Bangkok Traffic (Love) Story (2009)

Ale jo, je tam pár vtípků, které pobaví. A taky těch, které bych vidět nijak zvlášť nepotřebovala. Hlavní hrdina plní pouze roli pohledného chlapa, kterého by chtěla přinejmenším každá Thajka, a hlavní hrdinka je vlastně celkem fajn. Příběh spadá do kolonky klasické průměrné love story. Ale protože jsem ráda za každý thajský film, kde můžu cítit atmosféru Bangkoku, a kde se navíc pořád jezdí metrem, 3* dát musím.