Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Sci-Fi

Poslední recenze (104)

plakát

Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda) 

Posledni seria a tento dil obzvlaste se mi hodne libi prave diky zajimavym interakcim a vyvojum postav, protoze opravdu je nutny a je zajimavy u startrekovych postav taky zkoumat, co takovy sci-fi haluze, ktery se jim obcas dejou, udelaji s jejich psychikou a moralkou. A zde na CSFD me tedy cim dal tim vic fascinuji ty ubreceny komentare chlapu, co maji osypky z toho, ze v serialu hrajou hlavni role zensky, gayove a jiny nez bily lidi a uz se to ani nedsnazej maskovat tim, ze by serialu vytykali neco aspon vzdalene objektivne hodnotitelnyho. Oni proste uz natvrdku napisou "odpad" se zduvodnenim, ze nemaji radi hlavni postavu, ze nova postava je "zase cernoch, ugh!" a (v pripade tohoto konkretniho dilu) ze se prvni dustojnici stala holka, co neni konvencne krasna. U udajnych fanousku serialu, jez ma od samyho zacatku svy existence jako jedno z hlavnich temat ukazovat idealistickou budoucnost v multikulturni a tolerantni spolecnosti je tohle obzvlast bizarni. Jste si trochu blbe vybrali fandom, just sayin'.

plakát

Star Trek: Nová generace - Darmok (1991) (epizoda) 

Pro mě nejlepší epizoda Star Treku ever a esence toho, co mě na vizi budoucnosti tohoto univerza baví a dojímá. Je to o naději, lidskosti, objevování nových světů a civilizací a touze po porozumění - zde doslova, v postupném napínavém dešifrování tajuplného (a velmi hezky vymyšleného) jazyka - a o lidech, co jsou ochotní se pro to vzájemné porozumění i obětovat. Co bych to nepřiznal, skoro pokaždý mi u toho ukápne slza.

plakát

Love, Death & Robots (2019) (seriál) 

Smrt hodně, láska občas (daleko častěji pak nepatřičný a naprosto samoúčelný sex), robotů překvapivě málo. Pár epizod bylo výborných (např. Zima Blue), několik dobrých (např. Lucky 13), zbytek kontinuum od "ok, I guess" po úplnou sračku. Jako hlavní a skoro univerzální neřest této série vidím její snahu strašně úpěnlivě křičet do světa: "podívejte se na mě, jsem strašně moc pro dospělý a řeším dospělý věci!", ovšem jazykem velmi nedospělého publika mladých geeků a gamerů mužského pohlaví, na které zcela zjevně cílí. Takže ta dospěláckost a "edginess" se projevuje a) extrémní brutalitou (která je někde na místě, jinde ne, a takto častá a koncentrovaná ztrácí na efektu, protože si na ni divák zvykne a čeká ji) a b) sexem a nahotou. A samozřejmě, civilní, komickou či drsňáckou nahotou u mužů a SEXY nahotou u žen. I tam, a právě tam, kde to dějem ani tónem vůbec nedává smysl (pokud byste chtěli někomu nezasvěcenému vysvětlovat, co je to "male gaze", většina dílů DL&R je vynikající materiál). Sečteno: série mě zaujala konceptem, těšila jsem se a byla opravdu hodně zklamána.

Poslední hodnocení (1 453)

Reklama

Ovládací panel
7 bodů

Reklama

Reklama