Vánoční horor (2015)

Obyčejné, ale zabavilo. V jednoduchosti je síla. V lacinosti může být zase zábava.

Marťan (2015)

Kdybych toto neviděl, nikdy bych nevěřil, že Scott natočil nudné a nenápadité sci-fi ... a to jsem už přetrpěl Promethea ... Matt Damon zahrál to, co měl. Ale tím to končí. Přežití na Marsu není přežití na pustém ostrově, a už vůbec to není "pohoda" jakou prožíval Matt, tedy jeho postava ve filmu. Kde jsou nějaké emoce, nějaká beznaděj a pak vzdor a pak boj o přežití ... to je jen kecání do videologu ... Žádná scéna hodná zapamatování. Žádná pořádná invence se opět nekonala. Super vizuál nestačí. U Ridleyho je to málo. Další zklamání od pana Ridleyho.

Vajont - šílenství mužů (2001)

Závěr filmu mě doslova zmrazil. Na rozdíl např. od snímku 2012 triky hrozné, i na tu dobu vzniku, ale o to více působivé. Já cítil nejen husí kůži na zádech, ale i kapičky vody na obličeji. Velmi sugestivní snímek.

Everest (2015)

Tady se s tím nebudu párat. Podle skutečné události??? Ha, Ha. Já kdysi četl knihu od Jona Krakauera "Into Thin Air". Nebyl to román, čistě subjektivní popis událostí. Ale sakra drsný a měl o mnoho více atmosféry než tento Baltasarův pokus o drama roku 2015 s krutou zimou na nejvyšším vrcholku světa. Co se týče mě, tak tento počin byl nudný, nereálný, neodpovídající, prostě trapárna bez atmosféry, napětí, akce, emocí, o ničem. Herecké výkony taky "nízké". Omyl roku.

Bloodsucking Bastards (2015)

Naprosto debilní postavy - a to do jedné - zábavné pomálu - ale na zabití času ok. Jsou tady větší propadáky.

Hazardní hráči (2015)

Nuda. Ale hezky zahrané duo chlápků, které pojí stejná ... vášeň ... dá-li se to tak nazvat.

Mune - Strážce měsíce (2015)

Ono to je opravdu divné, nudné a nevtipné. Animace je svým způsobem zajímavá a pár vychytávek se tu dá najít, ale je jich málo, ... nemá to šmrnc ... a tou kreslenou snovou dimenzí to zabili totálně !!! - nepobavilo, zklamalo. (... IMHO ... ve světě, kde jsou děti i dospělí rozmazlení Pixarem, toto nemá šanci).

Axe Giant: The Wrath of Paul Bunyan (2013)

Toto je přesně ten typ filmu, o kterém říkám: "Když nevíte coby, najdete na Sy-Fy." Blbé, levné, trapné, ... ale zábavné, smál sem se jak blázen.

All Hallows' Eve (2013)

Jedna * za Katie Maguire. Na tu jedinou se dalo koukat. WTF ! Humus ! A v rámci "Gore" trapárna.