• Pohádka

Akumulátor 1 (1994)

V niektorých momentoch to pripomínalo typickú americkú paródiu, s tým, že toto je oveľa inteligentnejšie a zábavnejšie.

6. den (2000)

Priemerný akčný film. Priemerný scenár aj réžia a obaja Arnoldovia podávajú rovnako priemerný výkon :-)

Shrek 2 (2004)

Technicky sice lepsie ako jednotka, ale inak minimalne o triedu slabsie. Dufajme, ze trojka nedopadne este horsie. Dabing je otrasny.

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Sice som to nevidel v kine, ale len na DVD, aj tak som sa velmi dobre bavil. Len skoda, ze je to tak strasne kratke. Ak neratam titulky, tak to ma len 12 minut :-(

Malý velký muž (1970)

Tradične výborný Dustin Hoffman, miestami veľmi vtipný, ale ako celok zanechá tento film trochu rozpačitý dojem.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Na tomto filme už zhodnotili všetci všetko. Ja by som len doplnil, že ma celkom pobavil Danny DeVito jedným českým slovom :-)

Lásce na stopě (2001)

Úplne priemerná romantická komédia, ktorá sa kvalitou vôbec nelíši od tuctov podobných filmov. Mimochodom, bola tam jedna scéna, ktorá mi pripomenula Vesničko má středisková :-)

Rozhodne to nie je komédia a zábery z boja o základňu pôsobia maximálne "dokumentárne". Je to proste do absurdna dovedená situácia, čo ak... Po vzhliadnutí tohto filmu sa nemôžem zbaviť pocitu, že Kubrick pociťoval oveľa väčši odpor k tým, čo považovali komunizmus za zlo, ako ku komunistom. Ktovie ako by vyzeral tento film, keby prežil pár rokov napr. v Rusku...