Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

V první řadě chci říct, že zrovna Doba ledová, ač první díl je skvělý, tak v sobě nemá natolik velký potenciál nebo neoplývá kdovíjakou zajímavostí, že by se daly točit další a další díly. V pořadí už čtvrtý díl (!) je toho zářným důkazem. Nemá v sobě nic, co by extra stálo za zmínku, nebo utkvělo v paměti. Je tu sice pár vcelku vtipných momentů a hlášek, akčních scén, potěší i spousta nových postav, ale bohužel to všechno je postaveno na velice slabém scénáři. No a pokud se pouhých 94 minut vleče jak hodina matematiky, tak prostě něco není v pořádku.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik na mě zapůsobil hlavně výbornou atmosférou a brilantní zápletkou. Ale přesto jsem se kolikrát nemohla ubránit dojmu, že se trochu nudím - možná trochu zkrátit stopáž? Nolana mám jako režiséra hrozně ráda, ale svým Dokonalým trikem mě zas až tak neokouzlil - což mi ale později bohatě vynahradil Temným rytířem a Počátkem.

Drive (2011)

Neskutečný zážitek! Do těch scén beze slov, podbarvené nádhernou hudbou jsem se zamilovala. Příběh není sám o sobě ničím extra výjimečným, ale způsob jakým je Drive natočen, je dechberoucí. Ryan Gosling mě hypnotizoval v každé scéně, ve které se objevil a když došlo na vztah s Carey Mulligan, tak jsem jim fandila snad více než Jackovi a Rose v Titanicu :-) A v neposlední řadě musím vyzdvihnout opravdu skvělý soundtrack, který mi pořád dokola hraje v autě. Drive není film pro každého, ale u mě zabodoval a je to rozhodně jeden z nejlepších filmů zhlédnutých v tomto roce. Lahůdka!

Dunkerk (2017)

Mrzí mě, že to musím říct, ale....bylo to zklamání. Co se týče vizuální stránky, tomu nejde vytknout nic, veškeré záběry byly pastvou pro oči. Co mi ale citelně chybělo, tak byl jakýkoliv příběh. Bylo to vlastně pořád jedno a to samé pořád dokola. Záběr na bandu vojáků běžící/plavoucí na nějakou loď - střih - záběr na Hardyho v masce - střih - záběr na Marka Rylance v jeho jachtě - střih - záběr na Kennetha Branagha chodícího po molu sem a tam - střih - bombardování lodi s vojáky, akce, úprk - střih - Hardy v masce - střih - a takhle pořád dokola. Za začátku jsem pořád tak nějak čekala, kdy "to přijde", ale poté, co se tenhle vzorec zopakoval asi po 3x jsem nějaké čekání na "to něco" vzdala. O postavách se nedozvíte absolutně nic a to včetně jejich jmen. Možná by stačila jediná dějová linka, která by byla zaměřená na konkrétního vojáka/y, se kterými by mohl divák soucítit a vytvořit si k nim vztah. V podobě, v jaké ten film je, tam jsou herci pouhými komparzisty. Střídání dějových a časových linek mi tady přišlo úplně zbytečné a ničemu to nepomohlo, jen to diváka mátlo. Pokud jde o zvuk je pravda taková, že si člověk skutečně připadal jako by byl uprostřed válečné vřavy. Bohužel, na moje uši to byl, hlavně ke konci,už skutečně nápor na hraně snesitelnosti a asi nikdy jsem si ticho u závěrečných titulků tak nevychutnávala.

Dva muži ve městě (1973)

Po filmařské stránce se nedá v podstatě nic vytknout. Plus navíc se mi líbila rozumná 90min. délka, která nedávala prostor k tomu, aby film měl plno zbytečných odboček. A pokud už se mám dostat k samotnému příběhu, tak z něj mi bylo vyloženě mizerně. Když se na scéně poprvé objevil Michel Bouquet, tak už jsem měla nepříjemný pocit, že se něco stane...a postupně jak dostával film spád, tak jsem jen bezmocně sledovala, jak všechno míří k drtivému konci. Opravdu silný snímek!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Megamonstrózní akční nářez!!!!!! Expendables 2 předčili veškerá má očekávání a i když akčním filmů tolik neholduji, tak téměř v každé scéně mi plesalo srdce neskrývanou radostí. Boží akční a bojové scény, parta ohromných sympaťáků, humor, nadhled a v neposlední řadě kouzelná role Chucka Norrise a bez výhrad geniální záporák v podání Van Damma. Z něj mám husinu ještě teď. Že občas prskám, když filmy mají několik pokračování, ale v případě Expendables se nemůžu dočkat trojky. Old guys kicking ass!!!!!!!

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad)

Tuhle jedinou hvězdičku dávám za díl s Janem Budařem, který byl jednoduše geniální :-D

Falešné přátelství (2011) (TV film)

Čert vem slabší zpracování. Námět je skvělý a z filmu, i přes jeho zjevné chyby, opravdu mrazí.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Po Hotelu Paradise jsem si říkala, že televizní zábava už nemá kam klesnout....a pak přišla Nova s Farmou

Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

Tento bulšit je dokonalou ukázkou toho, že televizní zábava má i po tolika dlouhých letech své existence, stále kam klesat.