Major Grom (2017)

Ruský Superman - toť major Grom aneb akční Bezva finta z východu.

Dede (2017)

Jedno ze 100 míst, kde bych nikdy nechtěl žít.

Tina a Vore (2018)

Jeden z deseti nejdivnějších filmů, které jsem kdy viděl. Aby jste si jeho projekci dokonale vychutnali jako já, je lépe o něm dopředu nic nevědět. A pak nebudete místy věřit svým smyslům. Inspiraci pan režisér hledal patrně v tvorbě svých kolegů. Hlavní hrdinka pak připomíná postavu Pekoty z Arabely, spolu s kamarádem by mohli odjet na dovolenou na Ostrov dr. Moreaua, kam by dobře zapadli. Jejich milostná scéna je meganechutná. Mateřský motiv je vykradený z Lynchovy Mazací hlavy. Čeká na vás řada nechutností a ohavností, zkrátka zážitková jízda ze severní části naší planety. A severní vítr je krutý...

Jason Bourne (2016)

Okoralé jak včerejší obložený chlebíček. V polovině mě už bylo jedno, zda-li zlo bude potrestáno a náš hrdina vyhraje. A to je špatně.

Raw (2016)

Tak takhle vegany nepřesvědčíte, o jaké požitky přicházejí. Ovšem i já si raději pochutnám na moravském vrabci než na sestřině prstu. Tak jako tak konzumujte toto dílo raději nalačno, ať nemusíte platit bližnímu svému čistírnu.

Contratiempo (2016)

Přesmažené jak bramborák z tržnice Sapa.

Ve sklepě (2014)

Naštěstí nedává paneláková sklepní koje 1x1 příliš prostoru k takovému netradičnímu využítí, tak mám ve sklepě pouze Merkur a štafle.

Nouzový let (2016)

První část je jakási romantická reklama na Aeroflot. Hned bych se stal pilotem, napadla mě myšlenka, kterou jsem ovšem ihned zase zapudil při scéně přípravy pilotů v tělocvičně. Celkový dojem z nepovedeného remaku: působí jako školní cvičení střední filmové školy v Čimelicích. Laciné digitální triky, nenáročný scénář, krásní ruští hrdinové v uniformách...Jen v zemi, kde včera znamená již zítra (nebo to bylo naopak?) je možné, aby se dvě dopravní letadla spojila lanem ve výšce 3 km a za rychlosti 350 km/za hodinu a všichni pasažéři včetně pilotů přestoupili pomocí síťové lanovky z jednoho do druhého pouze s doporučením, aby se teple oblékli a obličej namazali krémem! A takových nesmyslů je v druhé polovině více. Doporučená přístupnost 6+ v úvodních titulcích naznačuje cílovou skupinu divácké obce.

Zimní bratři (2017)

Pan režisér bude patrně severská obdoba Zdeňka Trošky. Tolik obnažených a mnohdy trčících penisů jsem viděl naposledy ve filmu 30 chlapců pro Sandy. Jinak atmoška patřičně hustá, hudební doprovod i lokace seversky ponuré, co více si přát.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Vynikající perla z tvorby ČT. Pro nás, pamětníky oněch časů, je to další zpracování dějinné události, o níž nás ve škole neučili. Všechny scény působí hodně autenticky, pracovní i v soukromí hrdinů. Můj otec byl sice jen strojní zámečník, ale doma si hrál na "havyřa", tak jsem si je opravdu vychutnal. Režisér obsadil do filmu i řadu hereckých hvězd. Nevím, zda to byl jeho záměr, ale někteří působili až parodicky - Myšička, Žáčková....nebo i Marek Taclík, který je výborný komediální herec a role horníka mu moc nesedla. Tam by lépe seděl herec typu Vlado Mullera. Ani se nesnažil mluvit místním dialektem na rozdíl od vynikající Marthy Issové, která svým výkonem zcela dominovala. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších počinů naší televizní tvorby vůbec.