Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Recenze (875)

plakát

Ženská pomsta (2020) 

Byl jsem pouze zvědav, zda další dílko filmakera Rapoša bude stejně slaboduché, jako předchozí drak s migrénou. A nemýlil jsem se... Tolik trapných a nevtipných scén (např.ta s klaunem) jsem dlouho neviděl. Proč vzal Mišík cameo policisty se asi nedozvím, ale měl by zůstat výhradně u zpívání. Píšťalka vypadá po letech jak zmačkaná plechovka od kolového nápoje a místo romantického úsměvu vrhá nasrané obličeje. Celkem herecky vtipná mi přišla Helenka V., která navíc přes závěrečné titulky zapěla potencionální hit. Tradičně nejlépe z této přehlídky vyšel Jakub Kohák, umírněný a celkem přesvědčivý. Dokoukal jsem celou tuto veselohru jen z lenosti shánět na večer jinou zábavu.

plakát

Mrazivá pomsta (2019) 

Ničím nenápaditý, neosobní remake švédského hitu.

plakát

Kurýr 3 (2008) 

Jsou to pitomosti, ale nenudí, ani neprudí.

plakát

Once (2007) 

Markéta dobyla svět, mě však nedostala. Malá drobná, se zahnutou skobou, oči blízko sebe se sklonem k šilhavosti, rákosníčkovsky odstálé uši a ty příšerné outfity doplněné pletenými ponožkami spolehlivě kryjící ženské pohlavní znaky... a mluvící valašskou češtinou mě vůbec jako sexy romantická postava nepřipadala. Ústřední pěvecký duet ovšem nádherný.

plakát

Americká elegie (2020) 

Vážení kolegové, tento film jsem původně vůbec nechtěl vidět. Již předem avízovaná tématika amerického snu a drogové problematiky mě znechutila předem, neboť tato tématika je po vraždách druhá nejčastější americké kinematografie. Až přesvědčila mě až Glenn Closeová v roli babičky, která zde podle mého dostala životní roli a této příležitosti využila bezezbytku. Americký sen to byl - a navíc podle skutečného příběhu i postav- ale celý naruby. Je to pravdivá sonda do životů nejchudších obyvatel Júesej a velmi empaticky a emocionálně natočená. Po dlouhé době byl jsem mírně nadšen a filmově uspokojen.

plakát

Tajemství pouze služební (2016) 

Takové školní cvičení FAMU. Za zmínku stojí pouze herecký výkon agenta Hradeckého - Jiřího Jelínka, který je v roli faráře přesvědčivý. Natáčeno v Červeném Kostelci.

plakát

Horizon Line (2020) 

Co furt všechny máte? Pan Tau taky chodil s deštníkem po křídle letadla a jak jste mu to všichni žrali!

plakát

Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul (2020) 

Korejský Tarantino vypráví příběh od konce ku začátku. Asi mu to šlo, mě se ovšem pletly postavy, neboť se těžko orientuji v korejských rysech obličejů. Jen jednoho jsem poznal spolehlivě - podle brýlí. Potěšil malinko otevřený konec.

plakát

Bouře duší (2019) 

Silný příběh 16-cti letého chlapce dospívajícího v nesmyslných bojích válečné vřavy roku 1915 a revolučních letech následných. Dle slutečného příběhu Lotyše, který přišel o rodinu a zdraví, aby nalezl lásku. Celkem dobře natočený film je ke shlédnutí pouze v dabované verzi a studio se opět vyřádilo. Dívákovi bez jazykové výbavy uteklo dost podstatného - film je totiž vícejazyčný a tak četné a důležité dialogy v ruštině a němčině zůstaly nepřeloženy v původním znění. To se týká i historických informací na začátku filmu i v závěrečných titulcích. A obvyklé dabingové prasečiny - jásající obrovský dav odjásají čtyři pseudoherci, dokonce odezpívají (!!!) i vlasteneckou píseň nevtipně otrocky přeloženou za pochodující šiky lotyšských odvedenců. Zkazili mi tak zážitek z jinak dobrého protiválečného filmu.

Reklama

Reklama