Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Poslední závod (2022)

I přes účast četných hereckých hvězd velmi průměrné. Po 15 minutách mi bylo jedno, jestli Hanč zahyne a to je špatně. Kaiser v roli nadaného sportovce, olympionika a disidenta nebyl k uvěření, možná kdyby se závodilo v kalbě. Z celého filmu budu si pamatovat pouze výkon trenéra Javorského a hostinského Hájka. Umrznutí sportovců bylo tak spojeno s úlevou, že film bude končit.

Rien à foutre (2021)

Film o práci. O práci letušky. A že je to tvrdý chlebík.

Zrcadlení (1977) odpad!

Tento film shlédnul jsem na doporučení jednoho z recenzentů - lovců bobříků, že se tu jeden chráněný totalitní druh vyskytuje. Ve druhé polovině byl skutečně k zahlédnutí, ale pouze s použitím funkce krokování obrazu. Stačil oka mrk a záběr byl pryč. Podvod na erotiky chtivého totalitního diváka, který kvůli tomu musel strávit 90 minut nechutné rudé pracovní propagandy.

Noční doktor (2020)

Chyběla mi byť jedna jediná sympatická postava, s kterou by bylo možno prožívat děj.

plakát

Rambo: Poslední krev (2019)

John Rambo byl hrdina mého dospívání, viděl jsem ho v x-té kopii na VHS a poté ještě znovu a znovu. Na poslední díl jsem se podíval jen z retro nostalgie a tuze jsem se nudil. Jediné, co mě zaujalo, byl závěrečný časosběr ze všech dílů běžící přes titulky.

Mozek v plamenech (2016)

Pokud jste viděli včechny série Doktora House a na nočním stolku máte krom zubů ve skleničce taky knihu Olivera Sackse: Muž, který si pletl manželku s kloboukem, pak toto je určitě film pro vás. Neurologická detektivka sepsaná a osobně prožitá americkou novinářkou. Mladá hvězdička Moretzová ukázala, co umí a dovolila nám celý příběh do mrtě prožít.

Králové videa (2020)

Tohle je moje mládí, moje srdcová záležitost. Od roku 1991 jsem pracoval jako vedoucí videopůjčovny, posléze DVD půjčovny. 2500 členů, každou sobotu dlouhá fronta na kazety. To byly krásné časy. Viděl jsem skoro všechny filmy na VHS v distribuci. Byl jsem u toho. Všechna čest panu režisérovi, odvedl kus poctivé dokumentaristiky.

Ovládací panel
1 bod