Vetřelec: Covenant (2017)

Od prvního Vetřelce, který jsem zhlédnul v doprovodu otce ještě jako nezletilec v kině Centrál, jsem fanouškem režiséra Scotta a nenechám si ujít žádný díl nekonečné série. Tento byl velkým zklamáním. Nezajímavé postavy, kterým se nedá fandit a vlastně jim tu smrt přejete, předvídavý vývin děje, minimum lekaček a příliš krvavých scén, zkrátka žádné překvapení. Jako by si scénář objednaly členky feministické organizace - vesmírnou loď řídí Matka, každý muž je buď slaboch nebo pitomec, všechny "zachrání" opět žena (čím křehčí tím lepší) a posádka má i jeden homosexuální pár. PS: Věděli jste, že vetřelec se dá ochočit jako divoký kůň foukáním na chřípí? A že androidi jsou členové gay komunity?

Fannyina cesta (2016)

Jeden ze skutečných příběhů dětské statečnosti. O židovské dívce, která přejala odpovědnost za záchranu života skupinky dětí. Jen škoda, že se film nedá sehnat bez českého rychlokvašeného dabingu.

Jak být normální (2015)

Příjemné obsazení, nudný děj a otřesný český dabing.

Marie (1964)

Proč se vlastně Blažena Holišová nestala filmovou hvězdou? Našlápnuto na to rozhodně měla. Takhle ji mám zafixovanou pouze z její nejslavnější role: To je dost dědku, že nás taky někam vemeš! O existenci tohoto snímku jsem neměl tušení a je příjemným překvapením a nadčasovým diváckým zážitkem.

Zakladatel (2016)

Americký sen - silnější sežere slabšího bez jediné výčitky.

Rozpolcený (2016)

I já jsem s hodnocením rozpolcený...

Láska (2012)

Naturálně zobrazené odcházení milované osoby. Pravdivé až na kost, místy až nekoukatelné.

Návštěvy u pana Greena (2016) (divadelní záznam)

Škoda, že se titul národní umělec minulým režimem zprofanoval, neboť MISTR Zindulka jest bezpochyby českým národním pokladem. --- Poprvé se mi stalo, že jsem se dojal u divadelní hry...Díky i Vám, režisére Michálku!