Příběh kmotra (2013)

Tento film jsem původně chtěl ignorovat, i vzhledem k masové reklamě a masovém producentovi. Ale Ondřej Vetchý opět dokázal, že dokáže zahrát vše a divák mu to sežere. Vlnu deprese, která se nutně dostavila na konci snímku, rozehnala povedená hudba přes závěrečné titulky.

Ranhojič (2013)

Divácky dobře udělaný historický film, který ilustruje vývoj od chlupodravce po MuDra.

Godzilla (2014)

Další remake - mohl to být hard průser. Ale není. Film je natočen drobet v retro stylu a tradici godzilovských snímků z 30.let a nenudí. Potěší i absence megahvězd a výborně volené obsazení hlavních postav - Taylor-Johnson, Watanabe, Binoche. A konečně výborný zvuk - když se Godzilla ztopoří a zařve, srolují se vám trenky.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Coenovská, snad i trochu kafkovská atmosféra aneb s folkem zeď neprorazíš. Povedené, ale soundtrack si určitě nekoupím.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tento film se nedá jednoduše zašuplíčkovat. Je vtipný, ale není to komedie. Je o lásce, ale není prvoplánově romantický. Má katastrofickou zápletku - ale o přežití tu nejde. Nastoluje otázku - co je důležité v životě a co bych dělal, kdyby zbývaly do konce všeho 3 týdny. Pokojně plynoucí drama bez dramatických zvratů. Steve Carell velmi dobrý. Milovníci klasické hollywoodské produkce - pracky pryč!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Je to stejné, jako když si koupíte zaškrtnuté kecky na tržnici ve stánku u dvou šikmookých. Vypadá to jako originál, ale je to jen nekvalitní napodobenina pro široké masy. Vše je přizpůsobeno americkému konzumentovi vnímajícímu pouze první signální soustavou. Tento remake stojí a padá s hereckým výkonem Rooney Mara. Na film jako celek vzpomínat nebudete, ale tohle šikovné děvče se vám zaryje pod nehtová lůžka jako tříska.