Zillion (2022)

"Vzpomínáš, taky v tom´s žila, tak nedělej, že si jiná..." aneb vzpomínkové retro pro ty, kteří zažili divoké devadesátky. Velmi dobře obsazený polodoku film, kde většinu postav, i vedlejších, jen tak nezapomenete. Trocha nostalgie nikoho nezabije, nebo ano?

A Picture with Yuki (2019)

Bulhar žije v Kanadě v manželství s Japonkou. Trápí je její neplodnost. Návštěva u rodičů a tragická nehoda všechno změní. Vynikající drama z bulharské produkce.

Fabelmanovi (2022)

Mistr opět ukázal, že umí. A tentokrát opravdu hodně osobní film. BRAVO!

Mozek v plamenech (2016)

Pokud jste viděli včechny série Doktora House a na nočním stolku máte krom zubů ve skleničce taky knihu Olivera Sackse: Muž, který si pletl manželku s kloboukem, pak toto je určitě film pro vás. Neurologická detektivka sepsaná a osobně prožitá americkou novinářkou. Mladá hvězdička Moretzová ukázala, co umí a dovolila nám celý příběh do mrtě prožít.

Králové videa (2020)

Tohle je moje mládí, moje srdcová záležitost. Od roku 1991 jsem pracoval jako vedoucí videopůjčovny, posléze DVD půjčovny. 2500 členů, každou sobotu dlouhá fronta na kazety. To byly krásné časy. Viděl jsem skoro všechny filmy na VHS v distribuci. Byl jsem u toho. Všechna čest panu režisérovi, odvedl kus poctivé dokumentaristiky.

Úžeh (2014)

Tento diamant jsem vylovil z filmových vod kabelové tevize úplnou náhodou nevěda, kdo jest režisérem. Po prvních deseti minutách mě zcela polapil a ovládnul a já plul s "bílým" důstojníkem po široké Volze. Úžasný herecký zážitek, vícero plnokrevných ruských figur, lehké vyprávění o nelehkých událostech ruských porevolučních dějin klouzající volně z komedie do tragédie. A jako katarze závěrečná silná scéna s odjezdem zajatců. Padnoucí hudba, nádherná kamera, škoda jen, že není možné film shlédnout na velkém plátně. Balšoj ekran by mu tuze slušel. Bravo mistře, dostal jste mě!!!

Po rozvodu (1981) (TV film)

Neuvěřitelná perla z televizního archívu. Jana Hlaváčová nehraje, anýbrž rolí žije, skvělý manipulátor a tradičně dokonalý záporák Frej a uměřeně civilní Filipovský, zbytečný Brabec. Na rok 1981 absolutně apolitický scénář, dokonale napsaný (dramaturg Marie Poledňáková). Objevil jsem náhodou tuto perlu ve vysílání ČT3 dokonale utajenou. Tahle inscenace si zaslouží prime time na ČT1!

Francek (2020)

Hraný dokument o jinošství slavného malíře. Natáčeno na autentických místech. Nevyhýbá se ani intimním podrobnostem, včetně lásce k Braunově soše mrtvé milenky či masturbace ve stodole. Svěží závan umění v programech ČT.

Americká elegie (2020)

Vážení kolegové, tento film jsem původně vůbec nechtěl vidět. Již předem avízovaná tématika amerického snu a drogové problematiky mě znechutila předem, neboť tato tématika je po vraždách druhá nejčastější americké kinematografie. Až přesvědčila mě až Glenn Closeová v roli babičky, která zde podle mého dostala životní roli a této příležitosti využila bezezbytku. Americký sen to byl - a navíc podle skutečného příběhu i postav- ale celý naruby. Je to pravdivá sonda do životů nejchudších obyvatel Júesej a velmi empaticky a emocionálně natočená. Po dlouhé době byl jsem mírně nadšen a filmově uspokojen.