Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Hudební

Recenze (2 515)

Maličkosti (2021)

Pomalý psychologický film, který nepřináší nic závažného, jen nabízí prostor k zamyšlení se nad životy, které žijeme. Dalo se a nemám z toho úplně špatný pocit, ale i bez shlédnutí bych se obešel.

Třináct životů (2022)

Film se nebabrá s něčím kolem, ale okamžitě se vrhá do akce, takže to vypadá na pěknou desetiminutovku. Ale 2,5 hodiny je masochismus i pro příznivce podobných příběhů.

Švindlíř (2021)

Film, který se bere až moc vážně. Tak vážně, že se stává zcela nudným a nesledovatelným. Ale možná někoho osloví...

Elvis (2022)

Barevný hysterický film o Králi, jehož život byl nejspíš podobně barevný a hysterický. Na zpracování je vidět snaha přiblížit legendu rokenrolu současné mladé generaci, a proto se tak vymyká obvyklému zpracování hudebních životopisů. Ale vlastně se o tak přesný životopis nejedná. Odborník si z toho nic nevezme, laikům to poskytne v klipovitém zpracování obrázek Elvise. Co na tom, že je to většinou až moc přehnané a že tu chybí fakta a data. Hezky se na to dívá, i když z toho docela bolí oči, takže se to bude líbit. A další generace si koupí pár jeho nahrávek.

Poslední závod (2022)

Je vidět snaha natočit velký film. Ale je bohužel jen vidět. Všechno vypadá moc pěkně, je to barevné, záběry hor nádherně ostré. Zkrátka na první pohled líbivá dokonalost. Ale. Někam se vytratil duch doby, atmosféra, celistvost příběhu. A v konečné fázi i příběh sám. Možná bylo účelem upozadit známý příběh a nechat vyznít strasti života národnostních menšin. Divák sleduje postavy, o kterých nic neví, vlastně ani jejich jméno, které by aspoň trochu napovědělo. Většina filmu stále jen přeskakuje mezi dvěma časovými úrovněmi, což působí silně rušivě. Navíc ta novější je zcela zbytečná a nemá co říct. A pak se zase vrací na hřebeny Krkonoš, aby sledoval, jak závodníci jedou a stále jedou. Nebyla mi u toho zima jako u Synové hor, kde jsem cítil s každou postavou, která byla svým pojetím blízká. Tady se někde v dokonalé bouři mihnul Vrbata a vlastně jsem ho zaregistroval plně až zmrzlého. Silný příběh zcela zaniknul. A tak po shlédnutí je ve mně jen velké prázdno s otazníkem, co tím chtěl vlastně autor říct.

Hodina nejistoty (2021)

Takový lockdownový film, který asi nestál tolik. Založený na hereckém výkonu jedné herečky. Bohužel výsledek není takový, jak by si určitě autoři přáli. Ačkoli Naomi Watts své charisma jistě má, v tomto případě není dostačující, aby diváka její výkon přesvědčil. Ani dramatická linie se nevyvíjí tak, aby divák zůstal přišpendlen u obrazu, jak se tomu povedlo v jiných případech. A tak jen další film, který se dal zkouknout na hranici dívatelnosti, neurazil, ale ani nezaujal.

Promlčeno (2022)

Od prvních minut diváka vtáhne úchvatná atmosféra a po celou dobu ho dokáže udržovat v napětí. Příběh opravdu stojí za to a Karel Roden ho ještě o třídu povýšil. I když ke konci mi tam ještě chybělo nějaké B, aby závěr nevyzníval moc poučně a televizně. Nicméně se jedná o výjimečné dílo, které slibuje silný divácký zážitek. Bohužel tak silný, že nemám důvod se na něj podívat znovu, protože už by se nezopakoval.

The Gray Man (2022)

Akce v pražských ulicích byla úžasná, ale zbytek už za moc nestál. Vlastně téměř za nic. Jednoduchý příběh, dialogy zcela zbytečné. Takový rychlofilm, jednohubka k ukrácení času, která ale uspokojení nepřinese.

Vzestup (2022)

NBA nesleduji, takže jsem do tohoto filmu šel s čistou neznalostí oproštěn od všeho. Byl mi přednesen ničím nepřekvapující a z většiny sportovních filmů nevybočující film. Tedy až na to, že hlavním tématem nebyl sport, ale spíše legalizace pobytu. Samotný příběh by byl zajímavý, kdyby nebyl ke konci vyřčen jednou větou, při které jsem opravdově zalitoval, proč ho vlastně autoři nenatočili a divákům předložili tento klišovitý a sterilní odvar.

plakát

Láska hory přenáší (2022)

Hollywoodská bláznivá rádobykomedie, ve které není nic vtipného, ale všechno nakonec dobře dopadne. Zmatek začíná už obsazením rolí, kde je to opravdu pestrá všehochuť. Ale proč ne, v Tatrách se může sejít všelijaká směska. O ději a vůbec uchopení několika časových linií nemá smysl hovořit. Podruhé už bych to nedal.

Ovládací panel
2 body