Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Hudební

Recenze (2 777)

plakát

Němá tajemství (2023) 

Základní situace je velmi dobrým způsobem postupně rozvíjena, až má divák před sebou celý příběh, který s ním dokáže opravdu zamávat svou sílou. Pointa je skutečně vycizelovaná, až jsem skoro nedýchal. A ještě hodně dlouho se mi chtělo o příběhu přemýšlet. A to znamená, že film je opravdu dobrý. A život není jednoduchý.

plakát

Jeden život (2023) 

Čtyři hvězdičky asi jen z úcty. Ačkoli byl film solidně natočen, nic nového nepřinesl. Zajímavá byla jen ta linie se starým Wintonem, který lituje, že nemohl udělat víc a pochybuje o důležitosti svého činu. Nicméně příště si raději pustím český film Všichni moji blízcí, kde je vlastně totéž s krásnou dobovou kulisou tvořenou skvělými herci. A to je ta věc navíc, která u tohoto filmu chybí. 4-

plakát

Smysl pro tumor (2024) (seriál) 

I když se nejedná o originální dílo, předlohu jsem neviděl, a tak jsem si českou předělávku hodně užíval. Možná se chvílemi hraje hodně na city, spousta věcí je zjednodušena, ale poselství zůstává. Ano, každý díl mě vzal za srdce a na každý jsem se hodně těšil. Natočeno je to výborně, režisér i kameraman se chvílemi až překonávají. Navíc podobná témata už tady moc nevznikají, takže oceňuji s malým váháním plným počtem. 5-

plakát

Krematorium (2024) (seriál) 

Trocha černého humoru nikdy neuškodí. Ale mohlo to být lepší...

plakát

Zóna zájmu (2023) 

Ve filmu se vlastně vůbec nic neděje, je nám předkládán pouhý obyčejný všední život. Všechno ostatní důležité je řečeno nepříjemnými zvuky a občas i nepříjemnými barvami obrazu. Ač jsem si vědom umělecké snahy o vyjádření, toto úsilí mě bohužel neoslovilo.

plakát

Přišla v noci (2023) 

Nějak mi uniká smysl příběhu... Kromě automaticky získaného odporu k hlavní představitelce. A posléze i ke Kratinově postavě.

plakát

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979) 

Po režijní a kameramanské stránce se jedná o naprostou lahůdku, která ve své době musela ohromit. Ono i dnes se podobný pohled nevidí často. Bohužel náplň filmu trochu pokulhává, ale jinak zachycuje ducha doby a atmosféru vznikajících sídlišť. Vím, o čem mluvím, protože kus dětství jsem na podobném staveništi prožil. A bylo to dobrodružství, na které se vzpomíná v dobrém.

plakát

Cholodnyje berega (2019) (seriál) 

Před týdnem jsem dokoukal švédsko-dánský Most a tohle mi bylo doporučeno, že je to velmi podobné. A musím souhlasit. Atmosféra je srovnatelná. S tím rozdílem, že ještě o něco severštější. Po stránce lidské ale naopak vřelejší, přece jen Slované se chovají jinak, a tady je ten rozdíl hodně markantní. Trochu mě přestávala bavit převažující soukromá linie příběhu, ale jak jsem zjistil, každý detail má nakonec svůj smysl v celkovém obrázku. Příběh je opravdu perfektně vygradován, ještě půl hodiny před koncem nebylo jasné, kdo je pachatel. A pak cvak a všechno do sebe zapadlo. Ještě předtím jsem uvažoval o pouhých čtyřech hvězdičkách, ale je to jasně na pět.

plakát

Brutální vedro (2023) 

Nepovedený pokus o hluboké nezávislé umění. O čem to vlastně mělo být a proč jsem více než hodinu musel trpět nad něčím, co nemá žádnou myšlenku ani sdělení?

plakát

Ferrari (2023) 

Natočit kvůli jedné bouračce celovečerní film, to chce odvahu. Jinak tam toho totiž moc nebylo. Jen unylé rýpání se v sobě připomínající psychologické drama, které se ovšem nekonalo. Krátký kus života nebyl ničím zajímavý natolik, aby si to zasloužilo natočení filmu. Ten je tak natahován hodně pomalými scénami, při kterých divák zívá a čeká na konec.

Ovládací panel
2 body