• Hudební

Spadla z nebe (1978) (seriál)

Jako malý kluk jsem na tento seriál koukal a Majky jsem se hrozně bál. Ze svítících očí a létajících lidí mám trauma na celý život. Ale rád jsem se teď znovu podíval. Už to tak hrůzostrašné nebylo. Spíše hodně dětské, naivní a vlastně příšerně uhozené. Dvě hvězdičky dávám jen z nostalgie.

Ticho ve sněžném městě (2019)

Příjemný odpočinkový thriller. Docela hezky se na to dívalo, ale připomnělo to jen několik jiných, lépe udělaných filmů. V tomto případě tomu chyběla patřičná atmosféra a v návaznosti i chytlavost. Nezůstal jsem s pusou otevřenou ani jsem se neklepal napětím. Takže solidní průměr.

Na prahu války (2019)

Nenápadný film o nenápadném hrdinovi. Tak nenápadný, až je veliký. Použitý koncept myšlenek a dopisů kontrastuje s monumentální krajinou. Ke snímání nejen krajiny, ale i děje, byl použit hodně široký objektiv, což dává zajímavě zkreslenou perspektivu. Očima se nelze odpoutat. Děj je možná chvílemi až moc pomalý, ale v tomto případě to tolik nevadí. Celkově je to nevšední zážitek.

Corpus Christi (2019)

Hlavní hrdina byl opravdu výborný, ale jinak jsem tomu filmu nevěřil a víc mě to nezaujalo. Působil na mě velmi chladně a povrchně, i když autoři se snažili, seč mohli.

Zemřít šťastný (2018)

Zase takový zázrak to není. Děj plyne velmi zvolna, žádné dojímavé scény, které by divák očekával. Vyklubal se z toho docela pohodový a příjemný film, kterým se prolíná vážné téma smrtelnosti ve snesitelné podobě.

Dirigentka (2018)

Uchopení života dirigentky se mi moc líbilo a bylo přesně podle mého vkusu. Vlastně se jednalo o příjemný film se sympatickou hrdinkou, který byl po všech stránkách vyvážený. Nevyčnívala ani přílišná dokumentární popisnost, hrdinka se ani neplácala ve svých myšlenkách. Mělo to zkrátka spád a přes dvě hodiny uteklo jako nic. A příjemně jsem se bavil.

Narušitel systému (2019)

Hodně zajímavý film, i když jsem chvílemi trpěl neustálým křikem a pohledem na bezdůvodnou agresivitu. Ale co se dá dělat, když jsem si uvědomil, že za to ten člověk vlastně nemůže. Asi na tento film dlouho nezapomenu, protože mi dal zase něco nového. A tak je dobře, že byl natočen a že jsem ho měl možnost shlédnout.

Všechny malé zázraky (2020)

Tváří se to jako klasický teenagerský film o útrapách dospívání. Jenže po chvíle pohled na trpící hlavní hrdiny přestane bavit a s nadhledem věkového odstupu jsou jejich problémy zcela malicherné. V druhé polovině se jedná už jenom o vzdělávací pořad, který naplno odhalí svoji tvář v samotném závěru. 2-

Poslední aristokratka (2019)

Vynikající herecké obsazení v tomto Vejdělkově nejnovějším kuse nemá moc co předvést. Pokud se ale dostanou jednotliví aktéři ke slovu a mají prostor, stojí to za to. Jen těch okamžiků je hodně hodně málo. Přitom prostor by tu byl. Zbytek je totiž zaplněn nicneříkající nudou a prázdnou vatou. Mohla to být výborná, i když poněkud lehká komedie. V této podobě to už na druhé zkouknutí nestačí.

Ta chvíle, ten okamžik (1981)

Jeden ze světlých okamžiků českých filmových osmdesátých let. Na tohle se dá dívat i dnes a stále se jedná o aktuální dílo. Hrdinství obyčejného člověka, rozpor mezi dobrem a zlem. A mezi tím vynikající herecké výkony, které se dneska už nenosí. Opravdu jsem si to užíval.