Kill Bill 2 (2004)

Najskôr som hodnotil štyrmi hviezdičkami. Vol. 1 a Vol. 2 sa mi zdali tak odlišné, že som kvôli tomu znižoval hodnotenie. Časom sa však pre mňa tieto filmy stali kultom! Oba majú výbornú hudbu, nádherné dialógy a po vizuálnej stránke sú dokonalé. Vol. 1 je akčný, štýlový kung fu film, plný krvi. Vol. 2 je poetická balada. Dnes sa mi už nezdajú také odlišné... Geniálna pocta žánru. Skvelý Tarantino!

Kill Bill (2003)

Jackie Brown (1997)

Jackie Brown je častokrát porovnávaná s dokonalým Pulp Fiction. Samozrejme, že v medziach tohto porovnávania zaostáva. Napriek tomu, že to nie je ďalšie Pulp Fiction, ide o veľmi zaujímavú kriminálnu drámu s dobrými hereckými výkonmi (najmä Pam Grier a Robert Forster). Potešilo ma aj obsadenie Roberta De Nira a jeho netradičná herecká kreácia.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Prelet nad kukučím hniezdom ma vôbec nesklamal a jeho vysoké hodnotenie je úplne zaslúžené. Miloš Forman vsadil na jednoduchosť. V snímke nič nieje zbytočné, režisér nám všetko servíruje postupne, pomaly a nenútene. Posledné okamihy filmu sú ohromne silné, ale najväčší dojem na mňa spravila scéna, v ktorej McMurphy pred vypnutým televízorom komentuje pre bláznov zápas, potom ako im ho sestra zakázala pozerať.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Skrytá hrozba je moja najobľúbenejšia epizóda celej ságy. Preteky klzákov považujem za najkrajšiu oslavu filmových efektov a záverečný súboj s Darth Maulom je legendárny. Je to skvelý a veľmi dôstojný štart hviezdneho dobrodružstva Georgea Lucasa.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

No, bylo to hezkí, ale že bych to musel videt dvakrát...Varel Frištenský!

Hanebný pancharti (2009)

Štýl, ktorým Tarantino podáva druhú svetovú vojnu, je neskutočný. Christoph Waltz je v tomto filme brilantný a myslím, že ho čaká pekná herecká budúcnosť. V mojej pamäti však navždy zostanú postavy Aldo Rain a Sgt. Hugo Stiglitz. Hlavne z Huga Stiglitza vytvoril Tarantino legendu. Hlavným zmyslom Tarantinovho filmárčenia je baviť publikum. Ja som sa v kine výborne zabával...

Čtyři pokoje (1995)

Four Rooms som pozeral iba preto, lebo obsahuje poviedku od Quentina Tarantina. Práve tento segment bol najlepší, zvyšok ma trochu sklamal. Najmä prvá časť o čarodejniciach bola veľmi slabá a negatívne ovplyvnila môj celkový dojem z filmu. Tim Roth zahral svoju postavu jedinečne a už len kvôli nemu sa to oplatí vidieť.