• Hudební

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Skupina Queen by nebyla to, co je, kdyby v ni nebylo nezilo nezpivalo dite Boha.

Madonna: The Girlie Show - Live Down Under (1993) (koncert)

Madonna byla puvabna v 80. letech, provokativni v prvni polovine 90. let, nevyrazna v 2. polovine 90. let, obstojna do r. 2010, otresna od r. 2010.

Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Nejlepsi hudebni zazitek, ktery jsem doposud zazil. Koncert je vsak urceny spise jen pro skalni priznivce Pink Floyd, kteri jsou s jejich stylem hudby dobre obeznameni. Nedoporucuji se na nej koukat (poslouchat ho) tem, kteri se chteji s hudbou Pink Floyd teprve seznamit. (Pro ne bych doporucoval film The Wall ci jiny koncert (napr. Live in Venice, Pulse)). Kapela Pink Floyd v Live at Pompeii dost experimentuje a navozuje tak skutecny psychedelicky zazitek. Jedna pisen klidne trva 25 minut a ne kazda cast pisne je "klasickou hudbou". Pro neznalce je dost tezke rozlisit, co je ustredni melodii pisne a co je jen jakymsi experimentalnim prvkem pro navozeni psychedelicke atmosfery. Melodie jsou navic dost casto slozite a posluchac potrebuje nejaky cas, nez je registruje a je schopny vnimat jejich harmonii. Napriklad u pisne Echoes mi trvalo pomerne dlouho, nez se mi zacala libit (libit je vsak slabe slovo, ted ji primo zboznuji). Kdo vsak ma jiz jistou zkusenost, urcite nalezite oceni originalni a genialni Live at Pompeii.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Jsem z celeho srdce potesen, ze je tento koncert na prvnim miste. Legendarni koncert legendarni skupiny s nejlegendarnejsim frontmanem.

Kouzelníci z Waverly (2007) (seriál)

Velice trapne a stupidni, ale na druhou stranu se na to dobre kouka. A o to prece jde. Hrajou zde hezci herci a hezke herecky, mistama to zasrsi i vtipem.

Život je krásný (1997)

Vynikajici propojeni humoru a smutku. Clovek place smichy i z dojeti. Krasny film.

Život je krásný (1946)

Skutecne puvabny film. Prvni polovina me trochu nudila, zato konec byl pak o to lepsi. Film si nehraje na nic vic, nez cim ve skutecnosti je. Je to film o lasce, pratelstvi a rodine. NO man is a failure who has FRIENDS. P.S. Konec filmu mi svou krasou, naivitou az absurditou velice pripomina Lynchuv film Zbesilost v srdci.