• Hudební

Rocky (1976)

Nádherný film s nádhernou hudbou. Charismatický, ač poněkud prostější, Rocky šplhá nahoru, poté zas klesne dolů..Toto vše však v nízkých dimenzích. Pravá příležitost dostat se na vrchol teprve přichází. Opravdu skvostný snímek. Doteď si pamatuji, jak jsem tento film viděl poprvé, když jsem měl horečky a ležel v posteli. Po Rockym(a teď vážně nekecám) jsem se uzdravil. Buď placebo, či jen shoda okolností(zázraky nejsou a nevěřím na ně), mě postavila na nohy a o den později jsem již zvedal Fe v posilce....zaverem snad jen - hlupak, co si uvedomi, ze je hlupak, uz neni hlupakem.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Velice laciná pohádečka. Rádoby coool film. Ten závěr mě naprosto dostal. Jak se Cam Gigandet usměje na Seana Farise, jako by se tvářil a chtěl říct něco ve smyslu: ,,Co bylo, bylo, teď je vše za námi a budeme se respektovat. Jseš frajer.'', je naprosto neadekvátně přidané. Průběhem filmu jsme neustále přesvědčováni, jaký je Cam sígr (zbije nemilosrdně i Seanova nejlepšího kámoše) a pak tento závěr. Das ist sehr peinlich.....Proč však tento film boduji takto ,,vysoko"?....Neuvěřitelně krásní lidé(jak děvčata((Amber Heard především)), tak chlapci), krásné prostředí a relativně dobrá motivace(pro někoho) ke cvičení. Toto jsou také aspekty, které dokážou film vyzvednout do výšin.

Rosemary má děťátko (1968)

Waaau. Docela psycho, řeknu vám. Nic strašidelného, nic vyloženě lekavého, ale psycho film, který nemá obdoby.....Brrrr

Memento (2000)

Už vím co budu dělat, až dostanu alzhajmra. Budu si tetovat poznámky na tělo. Jak prosté.

Pianista (2002)

Kdo by byl řekl, že se mi tento melancholický snímek od Polanského zalíbí. ZALÍBIL, tak to je. I když mě tato témata o Židech a koncentračních táborech začínají lést na záda, tento snímek je vyjímkou potvrzující pravidlo.

12 opic (1995)

Sci-fi romantika se zajímavou pointou nakonec. Bruce Willis a Brad Pitt ve svých téměř nejlepších rolích. POUZE TÉMĚŘ!..........Kam se to hrabe například na Pulp fiction, či Klub rváčů.....ale nechci tyto 3 naprosto rozdílné žánry porovnávat, tak pryč od toho. 12 OPIC je film, který rozhodně stojí za povšimnutí.

Smrt čeká všude (2008)

Pravděpodobně nejlepší válečný film, který jsem měl čest vidět(samozřejmě po ČETĚ). Nemohu si pomoct, ale tak 100krát lepší než-li BLACK HAWK DOWN. Na to, že tento film natáčela žena(tím nechci ženy nijak pohoršit, pouze podotýkám, že toto téma je spíše mužská záležitost), se snímek více než povedl. Bravo BIGELOW!

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Herrison Ford ve své nejtypičtější roli. Tady mě Spielberg vyjímčně přesvědčil, abych obodoval jeho film na *****.

Mlčení jehňátek (1991)

Anthony Hopkins je lidojed, věděli jste to? Chudák nechudák Anthony se tohoto přídomku již asi nezbaví. Viděl jsem ho již i v jiných filmech, ale zbavit se představy, že Anthony Hopkins není ústřední postavou Demmeho thrilleru, je opravdu těžké. Hopkins dostal takovou roli, která se zafixovala na jednoho herce tak, jako žádná jiná filmová role v celé kinematografii filmů.