WWE SummerSlam (2011) (pořad)

Síce to nebolo až tak super ako MITB, ale som rád že WWE nám poskytla ďalšie veľmi kvalitné PPV. Predovšetkým main eventy boli zápasy ako sa patrí, aj undercard bol slušný, návrat Edgea a Nasha. Len tak ďalej, WWE.

WWE Money in the Bank (2011) (pořad)

PPV roku. Keď prehliadnem Divas (ktoré ale ako vždy zožrali len málo času), všetko bolo dokonalé-SD MITB bol nabitý akciou, každý sa predviedol, pekná práca s rebríkmi, nečakaný víťaz Daniel Bryan, ktorému som to veľmi prial, aj keď som tipoval na výhru Barretta, Mark Henry vs. Big Show bol až prekvapivo zaujímavý (nikdy by som nečakal, že by ma zaujímal zápas ktorý má v sebe Marka Henryho, ale jeho heel turn je veľmi podarený), RAW MITB bol taktiež skvelý, viac storytellingu, víťaz očakávaný, ale s Del Riom problém nemám, Christian vs. Orton-aj keď najlepšie zápasy medzi nimi boli ten hneď prvý a odveta na Over the Limit, títo dvaja proste vedia, a navyše Christian konečne vyhral (pri tom flusanci som si bohvie prečo spomenul na Carlita), Cena vs. Punk-tento zápas by si sám o sebe zaslúžil 5*. Úžasná atmosféra, najlepšie publikum aké som videl po veľmi dlhom čase, to aké dostal Punk ovácie bolo neuveriteľné, skvelá akcia, momenty, obaja sa predviedli (Punk očakávane, ale Cena prekvapil-vedel som, že občas zo seba vie dostať veľa, ale toto som fakt nečakal), obrovská dráma, a ten koniec, s Punkom odchádzajúcim s titulom cez hľadisko... Najlepšie PPV po veľmi dlhom čase (možno až od Wrestlemanie 23).

WWE: Capitol Punishment (2011) (pořad)

Nič moc. Väčšina zápasov nebola vyslovene zlá, ale proste otrasne priemerná alebo recyklovaná už po tisíci krát (Ziggler/Kingston, Punk/Mysterio, Orton/Christian). A priestor ktorý mohol byť venovaný zápasom zožral ten stupídny Obamov dvojník. Na papieri toto PPV vyzeralo slušne, aj hype bol OK, takže som sklamaný.

WWE Over the Limit (2011) (pořad)

Over the Limit sa tento rok fakt nevydaril. Svetlých momentov bolo len pár, menovite Mysterio konečne prehral čisto (R-Trutha som nikdy nemusel, ale jeho heel turn je dosť zaujímavý a táto výhra ho ešte viac nakopla), Chavo Guerrero vs Sin Cara (jednoznačný zápas večera, aj napriek viditeľne botchnutému koncu pri La Místice, a Chavo dostal konečne trochu priestoru aj na PPV), Divas (toto som fakt nečakal, ale normálne ma bavilo sledovať divas zápas) a celkom slušný zápas Orton/Christian (aj keď podľa mňa nedosiahol úroveň ich zápasu zo Smackdownu). Ostatné bola poväčšine nuda a šeď, a main event bola nechutnosť najvyššieho kalibru. Bolo síce jasné, že Superman nikdy nepovie "I Quit", ale spôsob akým ho nechali zosmiešniť Miza bol otrasný, a navyše mi WWE už lezie na nervy ustavičnými reštartmi main eventov. Dúfam že Capitol Punishment zdvihne latku.

WWE Extreme Rules (2011) (pořad)

Pre mňa boli Extreme Rules kvalitným PPV (zápasovo o triedu lepšie než Wrestlemania ktorú ťahal len Undertaker vs Triple H). Z Last Man Standingu som mal dobrý pocit, aj keď ma mrzí že WWE zas pretláča svojho zlatého chlapca Randala namiesto talentovanejšieho a (omnoho) charizmatickejšieho Punka. Ako heel bol Randy v pohode, ale teraz ma nudí a lezie mi na nervy. Tables match bol pekný, Kofi aj Sheamus zápasiť vedia, ale neznášam zápasy ohlásené až v deň PPV. Country Whipping match-škoda reči, ten feud mal skončiť na Wrestlemanii. Falls Count Anywhere-ďalší dobrý štandard, Codyho mám rád, takže ma mrzí výsledok. Divas-Kharma! Som rád že to čakanie na Awesome Kong sa vyplatilo. Ladder match bol zápas večera, korunovaný emotívnym momentom keď Christian vyhral WH titul. Myslím že v WWE nebol nikto kto by si to zaslúžil viac. Steel cage triple threat mal svoje momenty. Najviac si toho vytrpel asi Miz, ten pád na krk pri superplexe musel riadne bolieť, Morrison zas predviedol svoj parkúr, Cena bol najslabším článkom. Koniec s ním po asi miliónty krát vyhrávajúcim titul ma teda dosť znechutil, to by som už skôr prežil keby to vyhral ten gymnasta Morrison, aj keď som si želal obhájenie Miza.

WrestleMania XXVII (2011) (pořad)

Najväčšia show WWE počas celého roka, Wrestlemania, je za nami. Problémom tak trochu je, že na to že to bola Wrestlemania, tam až na pár zábleskov nič špeciálne nebolo. Bez návratov legiend, výborného technického zabezpečenia (ohňostoje, trony, tá veľká kocka nad ringom), a faktu, že to bolo "vo veľkom", by mi to pripadalo ako nanajvýš nejaký Summerslam. No, ale začnem pozitívami: Taker/HHH, nie je čo riešiť, zápas večera, skvelý No Holds Barred, a tiež super entrancy (Takerov je klasika čo nikdy nesklame, a HHH má vždy na WM pripravené čosi špeciálne), Rhodes/Mysterio, Cody ukázal čoho je schopný, z neho fakt niečo bude, má všetko čo hviezda potrebuje, konečne bol zas na obrazovke Zack Ryder (ak sa WWE nespamätá a nedá mu slušný push, začnem pochybovať o ich súdnosti, ten chlapec má viac talentu než 90% rosteru), The Rock zabával tak ako to vie len on, a tiež sa mi veľmi páčil ten video package pre Miza. Negatíva:Bryan/Sheamus na poslednú chvíľu presunutý na dark match, WHC zápas ako hneď prvý (zápas bol dobrý, ale mať zápas o svetový titul s víťazom RR ako otvárak je hanba), 8 man tag team match-strata času, Cole/King bol strašne natiahnutý, a Snooki síce prekvapila, ale to nemení fakt že tam nemala čo hľadať. Slabé 4 alebo silné 3, nakoniec som sa rozhodol pre 4*.

WWE Elimination Chamber (2011) (pořad)

Kvalitné , aj keď nechutne predvídateľné PPV od WWE. Kingston vs Del Rio ma trošku nudil, niežeby to bol zlý zápas, ale čosi tomu chýbalo. Každopádne OK zahájenie, a opäť sa ukázalo že Del Rio potrebuje na promá lepšie texty, a nie len stále to isté, lebo talent podať to jednoznačne má. SD Elimination Chamber bola paráda, zápas večera. Wrestleri toho predviedli veľa, pekné (a dosť drsné, hádzanie oproti plexisklu a na oceľovú podlahu určite nie je sranda) momenty aj regulárnu wrestlingovú akciu, Kane bol výborný, konečne opäť dominantný, a skvelý bol aj Drew so svojou hyperagresivitou. Christian a Trish potešili, aj tá Kelly Kelly, aspoň sa môže vrátiť do storylinu medzi Drewom a Edgeom (kiežby z toho bol po Wrestlemanii feud o WHC). Miz vs Lawler bol prekvapujúci, čakal som priemer, dostal som celkom zábavný zápas, na to, že v ňom bol šesťdesiatnik sa nemajú za čo hanbiť. RAW Chamber bol ako zápas o trošku slabší než Smackdown Chamber. Hlavné hviezdy boli Sheamus a Punk, Punk je skvelý herec, to ako si robil srandu z Ortona bolo na nezaplatenie. Morrison je to, čomu v brandži hovoria "spot monkey" a ako správna cvičená opica sa postaral o pekný moment, keď z vrchu skočil na Sheamusa, inak sa väčšinu zápasu venoval nekonečnému opakovaniu svojho Flying chuck kicku. Nezaškodilo by sa naučiť pár nových techník. Orton potrebuje heel turn, ako klaďas je neskutočne nudný. Čo dodať k SuperCenovi? Opäť vyhral a siedmy raz v rade headlinuje Wrestlemaniu. Kto to nečakal?

WWE Royal Rumble (2011) (pořad)

Pomerne podarené PPV, z ktorého ale mám zmiešané pocity, ale k tomu sa dostanem. Hneď otvárak Edge vs Ziggler bol zápas večera, Edge je starý harcovník a Zigglera sledujem pozorne už dlhšie, takže žiadne prekvapenie. Orton vs Miz-slušný zápas, nie je veľa čo povedať. Divas bola klasicky výplň, Eve tam bola pridaná sčista-jasna, dúfam že je to len spôsob ako dostať opasok na Awesome Kong, ktorá má debutovať. Royal Rumble match-ako začať... Asi pozitívami. Bryan-Punk-Regal naraz v ringu, skvelé, kto vie akú majú za sebou históriu ocení to ešte viac. Úžasné Punkove herecké schopnosti, návrat Bookera T a Diesela, aj keď som o tom veľa čítal, potešilo to ohromne. Sheamus Broguekickujúci Hornswoggla z ringu, krása (hlavne po tých príšernostiach čo dovtedy Hornswoggle vyvádzal). Víťazstvo Del Ria, chvalabohu že to nie je Cena, a myslím že to bolo dobré rozhodnutie. Negatíva-SuperCena nabehol do ringu, do minúty z neho povyhadzoval celý Nexus, a už po miliónty krát spravil z tejto skupiny debilov. Bahenný vrchol prišiel keď sa dal do tímu s Hornswogglom a spolu začali pochovávať kariéry (doslova som videl, ako ide kariéra Tysona Kidda do hajzlu v momente, keď mu Hornswoggle dal AA). Pridajme ďalšieho dominantného trpaslíka, Mysteria, ktorý mi čím ďalej tým viac lezie na nervy, a tentokrát ho dokonca nechali vyradiť Kanea, ktorý ho v lete porazil ľavou zadnou. Ako vravím, rozporuplná akcia.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Mám rozporuplné pocity. Spracovanie je temné, pochmúrne (pôvodná verzia bola v niektorých ohľadoch až príliš nablýskaná), scenár je na televízne pomery dobre vygradovaný a Suchet hrá ruženec zvierajúceho Poirota úžasne. Na druhej strane, môj dojem kazí stopáž, ktorá nedá vyniknúť samotnému vyšetrovaniu a nedá šancu budovať okolo neho dusnú atmosféru (u detektívky dosť vážný nedostatok). Navyše, samotné vyšetrovanie nie je ťažiskom-tým je morálna a náboženská dilema. Samotná vražda je len kulisa pre moralizovanie a dialógy o Bohu. Posledným klincom do rakvy je (s výnimkou Sucheta a Jonesa, pre ktorého mám od Infamous slabosť) otrasné, nesympatické, necharizmatické, poväčšine zle typovo zvolené (Greta Ollson, Bouc, ale hlavne Foscarelli), typicky televízne (to sa týka aj hereckých výkonov) obsadenie. Suchet sa síce snaží zachániť čo sa dá, ale nedostatočná stopáž, nevyvážený scenár a nešťastný casting tohto spracovania ma stále nútia uprednostniť pôvodnú verziu zo 70. rokov. EDIT: Zhliadnutie mnohými zatracovanej verzie z roku 2001 ma len utvrdilo v správnosti môjho hodnotenia. Keď porovnám dva pokusy o odlišné spracovanie notoricky známej predlohy, zasadenie do modernej doby u mňa predčilo preklopenie detektívky do filozofickej kecačky (a navyše tam ma z obsadenia nikto nerušil, čo sa tu povedať nedá.)

Duna (1984)

Dunu som čítal, takže som bol zvedavý. A ostal som sklamaný. Lynch sa očividne sústredil na hranie sa s obrazmi a štylizáciou (všetci Harkonneni sú ryšaví, mentatské načechrané obočie, srdečné zátky, barón ma miesto nadľahčovačov akýsi takmer steampunkový lietajúci oblek atď.), len mu bohužiaľ neostal čas na dej. Dôležité časti vyhodil, všetko sústredil okolo fremenskej mystiky a úchylnosti Harkonnenov, a aby som nezabudol, herecké výkony sú príšerné, herci, aj keď celkom dobre obsadení, sú hrozne drevení a strnulí. Jediné, v čom tento film predčí predlohu je asi koniec, ktorý bol podľa mňa dobrý nápad. Slabá 1*.