Hříšný tanec 2 (2004)

Odkedy som sa naučil tancovať(a salsa je jedným z mojich obľúbených tancov), tak viem doceniť choreografiu a tanečnú drinu aktérov. Takže pekné 3*

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Na rozdiel od Leeho ktorý sa snažil Hulka emocionálne trochu rozobrať, presvedčiť diváka aby trochu pochopil čo sa odohráva v jeho hlave a aby sa len neukájal na deštrukcii, je toto len štandardná akčná comicsová adaptácia so zlým scenárom, zlou Liv Tyler a veľmi dobrým Edwardom Nortonom.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Jednička bola podarený film, dvojka je jej scenár vzatý cez kopírák, s pár pridanými trápnosťami a nelogickosťami(v jedničke bol predsa Sebastianov otec ten bohatý, a Kathrynina matka zlatokopka, či sa mýlim?), omnoho horším soundtrackom a nehercami v hlavných úlohách, ktorí nemajú ani stotinu charizmy, sexepílu a uveriteľnosti R.Phillipea, S.M. Gellar, R.Witherspoon a S.Blair. Hviezdička za ten koniec, celkom prekvapivé...

Ohnivé oči (1984)

Zlatučká Drew Barrymore ťahá toto béčko-ale stále je to len béčko. Okrem absencie akýchkoľvek hereckých výkonov mi vadí hlavne, že film na mňa pôsobí ako televízny projekt, a nezachráni to ani pyrotechnická pomsta v závere.

Ospalá díra (1999)

Síce nepatrím k obdivovateľom Tima Burtona (čiže som na čsfd asi v menšine), toto sa mi veľmi pozdáva a je to z Burtonových filmov asi môj najobľúbenejší. Atmosférické, temné aj humorné, s dobrou hudbou a hercami, a tu mi nevadí ani tá gotická štylizácia, ktorú Tim pchá do každého filmu-naopak, tu sedí perfektne a dodáva filmu osobitý výraz, štýl a šmrnc. A tie useknuté hlavy k tomu tiež patria...

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Z toho filmu strieka blbosť na všetky strany...Chápem že to má byť rozprávka, ale pripadá mi to stupídne a na efekt. A korunované je to úchylným podivínom Wonkom a Burtonovou gotickou štylizáciou, ktorú "zbožňujem".

Pátý element (1997)

Dokonalé! A neviem čo sa vám nepáči na Ruby Rhodovi-tak nádherne streleného a pritom absolútne prirodzeného uvrieskaného ľahko homosexuálneho showmana aby jeden pohľadal. Ruby Rocks!

Jako zabít ptáčka (1962)

Nádherný film s nádhernou myšlienkou...nie je to len to proklamované:Nesúdiť človeka podľa farby pleti ale ešte hlbšie Nesúdiť niekoho(kohokoľvek) podľa predsudkov. Postavy Toma Robinsona a Booa Radleyho sú ukážkami toho, že ľudia ostatnými odsudzovaní a nenávidení môžu byť stokrát morálnejší a lepší ako odsudzujúca väčšina. Tento film ukazuje rasistické nenávistné prostredie 30. rokov v najburanskejšom štáte USA(nemôžem si pomôcť, keď som videl nabehnúť tých porotcov s gaťami vytiahnutými až po hruď tak som vybuchol do záchvatu smiechu) Alabame, ktorému sa jeden človek snažil vzoprieť, ukazuje zložité sociálne konflikty očami malých detí, ukazuje úžasné herecké výkony na podklade skvelého scenára. Gregory Peck si toho Oscara skutočne zaslúžil.

Saw: Hra o přežití (2004)

Výborný psychologický thriller, ktorý priková hlavne atmosférou. Tá prebije všetko, aj herecké výkony(nepovedal by som že sú zlé, proste sú len maximálne účelné a civilné), aj menšie chyby v scenári(nájdu sa). Napriek tomu je scenár výborný, dokáže s originálnym námetom slušne pracovať a hlavne výborne gradovať...aj keď sa dej práve nenachádza v kúpeľni(tam je najvypätejší), naďalej hustne a aj keď sa môže zdať, že flashbacky o minulosti hrdinov a strihy z vyšetrovania sú odpočinkové, nie je to pravda, práve naopak-atmosféra sa do vás naďalej zažiera a keď sa dej vráti naspäť ku dvom hrdinom, zistíte že vás film drása ešte viac...Saw je jednoducho dosť ťažké psycho a vysoká škola moderného thrilleru, ktorému čím ďalej tým horšie pokračovania nesiahajú ani po nechty na nohách. A výborná Bite the Hand that Bleeds od Fear Factory v záverečných titulkoch je len čerešnička na torte.

V Hlubokém hrdle (2005)

Síce je to pseudodokument plný poloprávd a výmyslov, ale bavil som sa dobre. 4*