Alenkita

Alenkita


studentka

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 2.8.2011  18:29

  Taková katolická Jentl.

  • 26.3.2011  19:18
  Anna Karenina (TV film) (1985)
  ****

  Podle meho naoru vynikajici zpracovani, herecke vykony odrazi bez exaltovaneho projevu stavy duse tak presne, ze jsem se s hlavnimi charaktery snadno stotoznila. Jediny muj osobni "problem" je, ze Jacqueline Bisset je prilis krasna pro roli Anny. Ale to ma co delat s mou soukromou predstavou Anny jako zeny podsadine, ne prilis krasne, ale podmanive diky nepopsatelnemu kouzlu ci charismatu.

  • 6.4.2010  05:01

  Dadel: Pokud se nemylim, tak "J.K" zabili.... a podle me ma katolicka cirkev s Kristem pramalo spolecneho..:( Coz je taky poselstvi tohohle dokumentu.

  • 28.3.2010  06:27

  K filmu jako takovemu snad neco dodam pozdeji... Ale co ma SAKRYS zase znamenat ten preklad nazvu do cestiny?!?! Slovakum naopak blahopreju :)

  • 15.3.2010  21:32

  Tenhle film me ze zacatku zasahl o to vic, ze prozivam obdobnou zkusenost, takze jsem se casto pristihla zurive prikyvujic cetnym replikam a situacim s kapesnikem u nosu. Paradoxne pro mne ale naprosto ztratil svou pravdivost ve chvili, kdy Consuela prijde s rakovinou (paradoxne, protoze i s tou mam svou zkusenost). V te chvili se mi cely film zvratil v prazdny dojak (od slova dojit- emoce, ne dojmout) zakryvajici tuto skutecnost radoby niternymi monology a "umeleckou" pomalou kamerou. Kingsleyho mam rada, Penelope taky, Hoppera nejvic (mimochodem, co znamenal ten francouzak Kingsleymu pred tim nez zemrel??).... ale podat jako dukaz ciste lasky skutecnost, ze se padesatnikovi (nebo kolikatnikovi) dvacetileta kraska neznechuti "dokonce ani" po operaci prsu?! Hmmm... Je mi to lito, ale extremy typu smrtelna nemoc jednoho z milencu je namet hodny nanejvys telenovely :I ............................Dobra, asi je chyba v mych ocekavanich, asi ten film neni o lasce.... Vzpomnela jsem si na frazi kterou pouzil Hopper, ve smyslu "Telesna krasa nas mate, podvadi, jeji lesk nam nedovoli videt cloveka jaky je, milovat ho jaky je."

  • 10.2.2010  21:39
  Mezi zdmi (2008)
  *****

  Nadseni studenti pedagogiky by se na tenhle film nemeli divat... a nebo ano, aby se obrnili. V porovnani s timto snimkem se vsechny hollywoodske pohadky ve stylu "jak srdnaty ucitel privedl tridu ignorantu k vitezstvi ve spelling bee" ukazuji ve sve bolestne trapnosti. Realita az na dren. A ackoli njesem agresivni typ, mela jsem chut liskat Esmeraldu co se ukazala na platne.

  • 4.2.2010  20:19

  Nepopiram, ze je Johny Depp dobry herec, ale posledni dobou mi prijde, ze zije uz jen ze sve precenovane slavy a zpracovani jeho roli se pro me nudne a neprekvapive podobaji. Snad proto me prekvapilo, jak svezi muze byt interpretace magora Wonky ve filmu temer ctyricet let starem. Gene Wilder je uzasny a ackoli vyprava neni tak dokonale velkolepa jako u Burtonova zpracovani (podotykam ze mam Burtona rada), dle meho mineni odpovida Dahlove poetice mnohem vic. Az na predstavitele Charlieho ovsem...

  • 9.1.2010  16:41

  "Lízo, máte mne ráda?" "Ano" "Dobrá, vzal bych si vás i kdybyste mne nemilovala." Rozkošné...

  • 9.1.2010  15:30

  Rozdat lidem lístky do metra? Co to je? To dělá nezištný dobrý člověk? Děcka umírající hladem na Haiti nepotřebujou, to dát radši spoluobčanům zadarmo zmrzlinu. A to jak nevinný Cage trpí v područí hysterické ženy... chudáček. Ale nevybral si ji náhodou sám?! No jo, ten film mě naštval...

  • 6.1.2010  00:19
  Bumerang (1992)
  ****

  Na první pohled se to nezdá, ale docela umně sestavená psychologická sonda do útrob děvkaře. Pro mě tomu žánr komedie nesedí. Dominantní pocit z toho na mě čišící je bezvýchodnost.

  • 4.1.2010  14:17
  Doña Diabla (1949)
  ***

  "Film, který předznamenal jednu epochu, v hlavní roli jedinečná Maria Félix, natočen podle knihy Luise Fernandéze Ardavína. Ángela vládne takovou krásou, že se jí muži stávají posedlými. Užívajíc neobvyklou lhostejnost skrývanou za svým nevinným pohledem je Ángela svádí, aby je později opustila. Její minulost je němým svědkem jejích zkažených úmyslů. Jednoho dne však potkává Adriana, který by se mohl ukázat být ještě dravějším než je ona..." (překlad komentáře na DVD)

  • 4.1.2010  13:49
  Ošklivka Betty (TV seriál) (2000)
  *

  Autorka "původní" myšlenky musí být už milionářka. Těch verzí co už vzniklo. Mexickou verzi pro změnu uctívají Rumuni, Řekové... Telenovela je vlastně do jisté míry nebezpečný žánr. Tváří se že šíří lásku. Ale co posedlosti (!!) si telenovelní herci po světě získají! A kolik hlubokých poselství o tom, že nezáleží na vzhledu a postavení dokáží předat zámožné latinskoamerické představitelky "ošklivek" s haldou vizážistů v zádech :) Nu což, snad alespoň některé ženě tento seriál v něčem pomohl (a nemyslím tím herečce ke slávě).

  • 29.12.2009  21:15
  Charly (1968)

  "Co je to dostatek lásky?" "Vždycky o maličko víc, než se kdy komu dostane." To jen abych nezapomněla. Edgar Alan Shakespeare

  • 29.12.2009  11:24

  "V lásce překonáš vlastní možnosti. Láska znamená, že se dáš někomu napospas. Láska je o nalezení kuráže, o které jsi ani nevěděl." No teda.

  • 29.12.2009  00:21

  Tak na něco takového jsem nebyla vůbec připravená, A Fantozzi mě posadil na větev a pak mě dostal.

  • 22.12.2009  13:37
  Říkání o víle Amálce (TV seriál) (1975)
  *****

  Něžné, vtipé a hravé, roztomilá animace a ještě roztomilejší Hrzánův komentář.. ach!

  • 21.12.2009  17:31
  Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál) (1992)
  ***

  Hm, nevím, mám pro židovství a jeho historii, kulturu a humor vyhraněnou obrovskou místnost v srdci. Proto jsem citlivá na jakoukoli klišovitost a zjednodušování. Cením snahu a pár vtipných momentů.

  • 21.12.2009  12:40

  Jak píše Radyo, Tom Hanks prostě neumí zklamat.

  • 21.12.2009  10:40

  "Největším trikem ďábla je přesvědčit lidi, že neexistuje" má hlubší význam, než se na žán kriminálky "sluší".

  • 21.12.2009  00:53

  Srdcovka prostě..

  • 21.12.2009  00:44

  5 pro Nicholsona plus 1 Sandlerovi děleno dvěma..

  • 20.12.2009  20:11
  Dekameron (1971)
  *

  Ať se vedou učené debaty o "osobitém a nepochopeném režijním rukopise", je to dle mého jen intelektuální kamuflování duševě nemocného člověka Pasoliniho.

  • 20.12.2009  18:16

  Předvídatelné.. a souhlasím s kleopatrou že jsou tu řešeny dva různé problémy, a tak ve výsledku nepůsobí naléhavě ani jeden z nich. Není tu ale lautr žádný psychologický vývoj mladého kněze. Žádné výčitky, nic. Jakoby ani v to, co chce dělat, nevěřil. Jestli to má být útok na katolickou církev, prosím, taky si myslím že víra v Boha se neprokazuje celibátem, ale neměl by aspoň mladý kluk-kněz přicházet s nějakými "katolickými" ideály?? Napadlo mě přitom srování se Zapomenutým světlem.... Bernal se stal v Mexiku a následně i mimo něj slavným díky svým světlým očím a nemexickému zjevu, osobně považuji řadu současných mexických herců za mnohem talentovanější. Nevěřila jsem Bernalovi ani nos mezi očima. Natož smyslně špulící rtíky (proč se tedy vůbec Amaro rozhodl právě pro tohle povolání?), už od první chvilky kdy viděl Amélii bylo jasné která bije. Až moc jasné. Smyslní mladí mexičtí herci z "velkéhosi světa" si s rolemi cudných venkovanů zjevně nevěděli rady.

  • 20.12.2009  17:41

  Když v sobě Andrew objevuje city, poslouchá desku s Dvořákovou Rusalkou, "Mesíčku na nebi hlubokém" v češtině.

  • 20.12.2009  17:03

  V roce 2001 byl v USA natočen remake "Tortilla soup" s Hectorem Elizondo v roli otce. Líbí se mi obě verze. Ač tato bývá některými snoby upřednostňována už jen pro svou exotičnost, obě verze mají své kouzlo.

  • 20.12.2009  16:56

  Podotknu vlastně totéž, co už jsem napsala k ceňenému thajskému filmu Eat Drink Man Woman z roku 1994. Tortilla soup je remakem tohoto snímku. Na reakcích mohu sledovat, jak je na něj pohlíženo mírně pohrdlivě a naproti tomu jak je na asijském zpracování příznivě hodnocena každá maličkost, která neschází ani americké verzi. Stavím se proti tomuto náznaku snobství. Osobně se mi líbí obě verze. Zapojení všech smyslů je zvládnuta stejně. Lákavost čínských a mexických pokrmů je neporovnatelná. Každý z filmů má pochopitelně svou osobitou poetiku, oba mají něco do sebe.

  • 20.12.2009  16:43

  Omlouvám se za rozhořčení projevující se dále ve způsobu mého hodnocení. Na tomhle filmu jsem si hořce uvědomila téměř veškerá klišé romantických komedií. Obvykle, přiznávám se, se na konci takových filmů nechám ošálit a dojatě pláču, tady jsem nevěděla jestli se smát či zvracet. Věrohodnost veškerá žádná... křečovité, sdělení vlastně tak mistrně zašifrované, že by snad bylo příhon¨dnější označení filmu jako "mysteriózní drama". V tomto druhu filmů (rom. kom.) často zmiňované detaily na jejichž základě se jeden do druhého zamiluje, jsou tu vyhnány v opačném významu do nepochopitelných výmyslů, které snad scénárista psal zfetovaný, jako "Nesnáším když si vždycky jak se přejí vyhrnuje levou nohavici." (?!?!) Lopez jsem chtěla dát ještě šanci, ale prostě jsem jí opět nevěřila.

  • 20.12.2009  15:53
  Advent (1956)
  ***

  Příběh silný a herecké výkony obstojné a působivé (nesnesitelná Rozina Marie Vášové například). Metúdek byl jednou z hvězd filmu. Roztomilý, dojemný a přirozený. Taky vám jeho představitel Vojtěch Rosenberg připomínal Tomáše Holého? Komunisti si nemohli odpustit útoky na křesťanství. A vzhledem k tomu, že su z Valašska, jsem háklivá na každou naučenou "valašštinu" se slyšitelným přízvukem pražských herců. Ti se zřejmě text s přízvukem učí jako z notové osnovy aniž by o jeho pravém znění měli potuchy, bohužel některým schází hudební sluch... U některých dětí se s autenticitou tvůrci ani neobtěžovali (Václavek: "Pojme váááán" znělo spíš jako žižkovskej Venca). Nebýt těchto technických a režimních nedostatků, jednalo by se o povedené drama.

  • 19.12.2009  22:50
  Mujeres asesinas (TV seriál) (2005)
  *****

  Nápaditý, originální a svou atmosférou podmanivý seriál o ženách dohnaných k vraždě. S telenovelní přepjatostí herců se tu nesetkáme, právě naopak jsou velmi autentičtí.Každá epizoda je malé filmové dílko se silným příběhem, psychologickou analýzou hrdinky a osobitou prací kamery. Z příběhů i jejich ztvárnění mrazí stejně jako z titulní písně a animace. I přes nízký rozpočet argentinská verze předčí (hlavně co se hereckých výkonů týče) tu mexickou, která je sice výpravnější a lépe financovaná, zato hlavně vinou afektofaných hereček působí jako parodie na sebe sama.

  • 18.12.2009  12:59
  My Fair Lady (1964)
  *****

  "Rozdíl mezi květinářkou a dámou není v tom, jak se chová, ale jak se k ní chovají ostatní." Ani by mi nevadilo, kdyby Audrey zpívala sama. Slyšela jsem pár originálních verzí. Zpěv Nixon je sice školenější, operní, ale Audrey prostě zpívá přirozeně, "mluví do hudby" právě jako Rex Harrison, u kterého to tvůrcům nevadilo. Změna nejenom Lízy, ale hlavně zásadní vnitřní transformace profesora Higginse mě pokaždé dojmou a zasáhnou. Teoreticky by nám něco podobného měla sdělit každá druhá romantická komedie, v praxi to však pro mě dokázala jenom My Fair Lady. Hudba, atmosféra, kostýmy, charismatičtí herci, myšlenka, příběh filmu-pohádky mě zas pokaždé okouzlí. Jako každá dobrá pohádka intelektuálce ve mně (patlající se ve filosofických a pseudofilosofických pochybách) rázně připomene základní morální a citové pravdy. Jenom jedna věc mě trochu trápí: A co Freddie?

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace