Nic než pravda (2008) (pořad)

Zaujímavé.Človek si ide zarobiť prachy a riskuje svoje renomé, lebo ide do toho s tým, že musí vravieť len pravdu, ináč o všetke prachy príde.Detektor lži je sviňa.Žena príde do štúdia, prizná sa, že si nemyslí, že sú jej rodičia na ňu hrdý, potom sa prizná, že v čase ked sa vydávala za svojho muža bola zamilovaného do iného, neskôr aj prizná, ked sa jej exmilý objaví v štúdiu, že si mala zobrať jeho...a takto to ide dalej, zaklamať nemôže, ak nechce prísť o prachy a prizná pred svetom v priamom prenose, že bola mužovi neverná, a nakoniec, ked sa jej spýtaju na otázku, či je dobrý človek, tak odpovedá, že áno...a detektor lži zaspieva, že klame a ide domov s holou riťou a s rozpadnutým životom...Ale tá česká verzia s tým holohlavým moderátorom, tak to je ako u KGB.Chlapík prizná, že je sú mu rómovia proti srsti.Dalšia otázka znie, či je rasista.Samozrejme, že potom musí povedať, že áno, aj ked priznal, že proti šikmookým, či afričanom nič nemá...chlapík úspešne odpovedá, publikum zatliesa a ten holohlavý moderator sa otočí na publikum s prekvapeným ostrým výrazom: "A prečo tlieskate??Ved to je smutné, to je hanebné..." Toto sa ani nedá zhodnotiť, prepáčte, ale tomu moderátorovi by som teraz takú riadnu prijebal... kokot!

Christmas Comes But Once a Year (1936)

Čakal som, že to bude nejaká čiernobiela vykopávka, ked že je tento animovaný kraťas z roku 1936.Ale celkom ma prekvapila táto vynikajúca úroveň spracovania, a predstavoval som si, že presne na toto sa dívali malé deti počas druhej svetovej vojny.

Sleep (1963) odpad!

For you 48% ..Ale musím zas oceniť soundtrack, mal kvalitné hrobové ticho.Rozmýšľal som, že by som sa aj ja pustil do filmovania.Mám vynikajúce kretívne nápady.Napríklad nakamerovať 40 hodinové video, kde by bola mŕtva rozkladajúca sa krava, a potom by som možno spravil aj pokračovanie "mrtva krava 2", a ak by som na tom dobre zarobil, tak by som natočil aj prequel "mrtva krava začína hniť" a nakoniec remake mojej kraviej trilógie.

Requiem za sen (2000)

Trainspotting, Šňup, Human Traffic, Kokaín, Requiem za sen, Czech Made Man...filmy, ktoré pobavia, niektoré sú výstražne viac, niektoré menej.Ľudia akosi pozabudnú na nebezpečenstvo hrozby a šňupnú si ten perníček aj napriek tomu, že už všetko toto počuli...Aj môj známy pozeral na tieto filmy.Chcel odomňa kúpiť jednu gitaru a nech ho naučím na nej hrať.Mal včera pohreb.Mal 26 rokov a mal rád pervitín.Taky chalan plný elánu, vysmiatý a ani baby sa mu nevyhýbali.O tom, že si občas šňupne som vedel, a vravel mi, že nie je nejaký feťák, čo si to dáva pravidelne.Vraj len občas, lebo pervitín je svinstvo a môže človeka zničiť.Takto mi to onej noci pri pive vravel...V minule mu kvôli nejakému matrošu praskla v hlave cievka a ...ale fetovať ľudia budä aj nadalej.

Oz (1997) (seriál)

Už som skoro na konci druhej série a veľmi dobre sa na to pozerá.Predstavia vám pár postáv a čakáte, že nejaká je podstatná a hned behom zvratu kohosi podpália a pošlu do kytiek.Dej sa rýchlo a dynamicky rozvíja, žiadné telenovelské naťahovačky, postavy sa vyvíjajú, kastrácia, či odkusnutie penisu ani v tomto seriále nechýba, čo je veľmi dobre.Každú chvíľu príde do väzenia nová postava a je to ako ruská ruleta...ktosi musí byť oprcaný, niekto musí chcípnuť a byť podvedený.A idem na ďalšiu časť..

Na Hromnice o den více (1993)

Premýšlali ste niekedy nad tým, aké by to bolo, keby ste si mohli život sejfnúť ako v nejakej počitačovej hre?Neumývať si zuby, zobrať si z obchodu 5* metaxu bez platenia, vychcať sa z mosta na policajtov a potom sa ísť trebárs zabiť ešte lepšie ako predvčerom?Ja áno!A mnohokrát!A hlavný hrdina tohoto filmu sa pomiatne kvôli láske..

Lovci čarodějnic (1968)

Páčil sa mi ten logický prístup ku veciam, že ked ľudí podozrivých z kacírstva hodíte do rieky a vynoria sa hore, tak sú to bosoráci, a treba ich prinajmenšiom obesiť.Boh žehnaj utopeným, ktorý dokazali svoju nevinu.Ináč to bola celkom nuda, ktorú nachvíľu odplavilo upálenie strigy, ale na môj vkus to mohlo byť aj viac dramatickejšie..No a nakoniec atmosféru rozpálil rozpáleny kutáč v tvare kríža.Amen.

Na cestě - Na cestě po Kysuce (2007) (epizoda)

Tak tento jednodňový výlet Jaja a Paja sa mi až tak moc neľúbil.Jajo:"Tady sa asi hodně chodí pěšky, že?" Pajo: "Není kam spěchat..." ..Jajo:"Vypravíme sa dnes do práce s dřevorubcem a jeho věrným koníkem Kaštáááánkem.." Pajo:"Vždyť teprve svíta, proč tak brzo?" Jajo:"No jeho cesta do práce je moc dlouhá.."...(Zabudli tam ešte natočiť tucet sedliakov pri kydaní hnoja a troch harmonikároch, čo by im pri tom hrali).Odfľakli to.Dokument o Kysuciach by sa dal spraviť o mnoho lepšie.Na Vychylovke sa mohli viac zdržať a spomenúť tam unikáty ako zachované gátre a mlyny poháňané riekou Bystricou, výroba šindľov..Nebolo tam ani náznakom spomenuté celosvetové preslavené drôtarstvo, ktoré malo kolísku práve na Kysuciach.Zábery so scenériami mohli byť krajšie.Samozrejme, že sa neobjavili pekné zábery z jari, z leta, z jesene, zimy...labute, kačky, divé husy, srnky, jelene, divé svine...blesky, hromy, dúhy...ale niééé, oni musia točiť kaplnky, cintoríny a natočiť žalospevy starej babky!Ked už chceli silou-mocou spomenúť ľudové zvyky, tak mali požiadať o vystúpenie folklórneho súboru Drevár, a nie troch bačov s poníkom Kaštááánkom vzdialených 5 km od internetu.Odfľákli to.Cítim sa pohoršený, a poviem bačovi Milanovi, nech nabudúce pridá Jajovi a Pajovi do žinčice kus ovčieho hovna..